ASUS ROG STRIX ekosistem vs Gigabyte Aorus ekosistem

Her ikisini de üst segment. 3000 serisi ekran kartları için AORUS derim. Soğutması çok iyi ama ROG'tan farkı AORUS kartların üzerinde LCD ekran var ve ekran kartın sıcaklık, kullanım oranı, fan devri, tükettiği watt, fps değeri gibi değerleri gösteriyor. Hatta gif dahi yüklenebiliyor. 3000 serisi AORUS kartlardaki bu LCD ekran çok dikkat çekici üstelik ROG'tan daha uygun fiyata satılıyorlar.

MSI RTX 3070 Gaming X Trio: 7200 TL

Gigabyte AORUS RTX 3070: 7700 TL

Asus ROG Strix RTX 3070: 8500 TL

Söz konusu fiyat olarak AORUS tercih edilebilir. Bu üç ekran kartın da soğutması çok iyi.

Anakart konusunda Asus Rog strix kullanan birisi olarak AORUS anakartları daha serin çalıştığını okudum. En iyi B550 anakart da Gigabyte'ın AORUS anakartıdır. Fakat pahalıdır.

Soğutucu konusunda iki markaya yönelik araştırmam olmadı fakat her iki markanın da sıvı soğutucuları pahalı. Yanlış hatırlamıyorsam Gigabyte'ın sadece 240mm sıvı soğutucusu var. Bence azıcık daha ekleyerek Cooler Master, MSI gibi markaların 360mm'si alınabilir.

Gigabyte ekosistem yaparsam Corsair olacak sıvı soğutma.

Hocam ekosistem yapmayın en kalitelisini alın şahsen ben MSI tercih ederdim son zamanlarda ASUS'a pek yanaşamıyorum anladığım kadar da bütçeniz el verişli illa bir ekosistem kurmanıza gerek yok ama illa alacaksanız MSI kurun derim anakartları da ekran kartları da kaliteli şimdiden hayırlı olsun.

Xtreme'lerde monitör olması beni biraz cezbetti, sizce bunun için Xtreme ekosistem kurulur mu?

Monitör değil, OLED ekran. Bana kalırsa Gigabyte anakartlar tartışmasız dünyanın en yakışıklı anakartlarıdır. Lâkin aynısını ekran kartları için söyleyemeyeceğim, çok düz tasarımları var. Vision serisinin biraz gideri var, o da renginden.

Pardon düzeltiyorum, RTX 30 serisinin Aorus tasarımı mükemmel. Kesinlikle Gigabyte ekosistem.

Şöyle ben kendim MSI markasını pek sevmiyorum. Herşeyiyle müşteri hizmetleri kalitesi birçok şeyini sevmiyorum, daha öncesinde Msi gaming x trio 2080 kullandım ve hiç memnun değildim. Bir ekosistem kurup asus veya gigabyte daha rahat kafam rahat olmasını istiyorum.
Monitör değil, OLED ekran. Bana kalırsa Gigabyte anakartlar tartışmasız dünyanın en yakışıklı anakartlarıdır. Lâkin aynısını ekran kartları için söyleyemeyeceğim, çok düz tasarımları var. Vision serisinin biraz gideri var, o da renginden.

Pardon düzeltiyorum, RTX 30 serisinin Aorus tasarımı mükemmel. Kesinlikle Gigabyte ekosistem.
Aslında aklımda Aorus vardı, biraz araştırdım özellikle 3000 serisinde herkes aorus diyor, ve kendinemuzisyen, hype gibi yayıncılara aorus sponsor ondanda biraz yakınlığım var ama yinede technopat üyelerine sormak istedim.
@267345 siz ne diyorsunuz ? Sizce ROG Strix ekosistem mi ? Aorus Xtreme ekosistem mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı