ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3157 alınır mı?

10 gün önce bu model ve TUF A15 507XI modeli arasında kalmıştım. Fiyatları 44 bin TL idi, ikisi de aynı.
Ben TUF'u tercih ettim (hatta ben sipariş verdikten sonra 2 bin lira kadar düştü, iptal edip tekrar sipariş verdim :) )
Donanımı daha üstün olduğu için TUF A15 (RTX4070) aldım ben, memnunum da açıkçası. Şu an sanırım trendyol vb sitelerde bu ROG fiyatına bu model alınabiliyor. Eğer aynı fiyatlara gelecekse R9 ve RTX4070'li bu TUF daha mantıklı bana kalırsa.
10 günlük yoğun kullanımda benim bir şikayetim yok laptoptan genel olarak.

ASUS ROG STRIX G16 G614JV-N3157 Intel Core i7-13650HX 16 GB RAM 512 GB SSD 8 GB RTX4060 FreeDOS 16" FHD+ 165Hz Taşınabilir bilgisayar

Merhaba, yeni bir laptop alacağım. Yazılım, Photoshop ve oyun için kullanacağım. Bu laptopu almayı planlıyorum. Önerir misiniz?
Merhabalar hocam, ürünü 13 Nisan'dan beri kullanıyorum. Şöyle oluyormuş böyle oluyormuş diye yazılan sorunların hiçbirini yaşamadım :) Isınma sorunu yok en fazla 80 C sıcaklık görüyorum o da full ayarlarda 4-5 saat forza oynarsam oluyor gayet normal hatta iyi bile bence. Işık sızması sorunu yok, ssd ve ram slotları 2'şer tane diğer slotlar boş upgrade yapmaya müsait. Ben bir 16 gb daha ram ekledim bir de 980 pro ssd ekledim iyice canavar oldu. İçinden çıkan ssd yine m2 güzel ama piyasada daha hızlıları da var tamamen sana kalmış ben yaptım ve memnunum. Fiyat olarak da daha uyguna satan yerler var biraz daha detaylı bakarsan karşınıza çıkacaktır.

Merhabalar hocam, ürünü 13 Nisan'dan beri kullanıyorum. Şöyle oluyormuş böyle oluyormuş diye yazılan sorunların hiçbirini yaşamadım :) Isınma sorunu yok en fazla 80 C sıcaklık görüyorum o da full ayarlarda 4-5 saat forza oynarsam oluyor gayet normal hatta iyi bile bence. Işık sızması sorunu yok, ssd ve ram slotları 2'şer tane diğer slotlar boş upgrade yapmaya müsait. Ben bir 16 gb daha ram ekledim bir de 980 pro ssd ekledim iyice canavar oldu. İçinden çıkan ssd yine m2 güzel ama piyasada daha hızlıları da var tamamen sana kalmış ben yaptım ve memnunum. Fiyat olarak da daha uyguna satan yerler var biraz daha detaylı bakarsan karşınıza çıkacaktır.

Bununla farkı ne hocam kodları farklı ama bir farkı varmı anlamadım

Alınır alınır. Şu an o bilgisayardan yazıyorum. Aylarca araştırma yaptım kafa patlattım ama değdi. Coil whine ve ışık sızması probleminden falan bahseden arkadaşlar neye dayanaraktan söylüyor bilmiyorum kaldı ki bu sorunlar kaçınılmaz desek yeridir her marka hakkında aynı şeyleri duyarsınız ama şöyle diyeyim fanlar çalışmıyorken bilgisayarın açık olup olmadığını anlayamazsınız kafanızı klavyeye sokmazsanız bir şey duymuyosunuz. Işık sızması falan yok testini yaptım ekran MacBook'la kapışır bu kadarını hiç beklemiyordum Lenovo'dan geçince gençleştim resmen. TUF A15 FA507xi ile arada kalmıştım ondan da pişman olmazdım muhtemelen ama Ryzen 9la ilgili kötü yorumlara denk gelince zaten ön yargılı olduğum için vazgeçtim ayrıca ROG STRIX daha ucuzdu. Ekran kartı farkını biliyorum ama 4060 da benim işimi hayli hayli görcek zaten. Bir yandan ROG'da 165 Hz ekran var. Uzun lafın kısası sadece özelliklerine bakarak laptop almaya kalkmayın, her markanın mühendisliği farklı (iki farklı marka laptop arasında daha düşük özellikli model daha pahalı ve daha performanslı olabilir) bu markayı asla almam demeyin serilerine göre değerlendirin. Ama bu bilgisayarı ve ASUS'u gönül rahatlığıyla önerebilirim. Şimdilik tek eksisi olarak SSD'yi söyleyebilirim ama tercihiniz ASUS'tan yana olacaksa çok üst düzey bir şey almadığınız sürece 512'yle karşılaşcaksınız. Sorusu olan arkadaşlar her zaman bana ulaşabilir seve seve cevaplarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı