ASUS ROG STRIX G16 oyunlarda 97 dereceye kadar çıkıyor

Hava 40 derece hocam fethiye deyim belki bu yüzden olabilir.
Evet hocam. Etkisi vardır. Benim bir arkadaşım bir kaba buz koyup laptopu onun üzerine koyuyordu. Delikli bir kap. Çok işe yarıyor diyordu. Ama sürekliliği yok. Her seferinde o buzu değiştirmek vs. uzun iş. Eğer laptop standı alırsanız yerden yüksek olduğu için hava kanallarından daha rahat hava geçer.

Evet hocam. Etkisi vardır. Benim bir arkadaşım bir kaba buz koyup laptopu onun üzerine koyuyordu. Delikli bir kap. Çok işe yarıyor diyordu. Ama sürekliliği yok. Her seferinde o buzu değiştirmek vs. uzun iş. Eğer laptop standı alırsanız yerden yüksek olduğu için hava kanallarından daha rahat hava geçer.

Hocam laptop standını soğutuculu mu alsam? Eğer bu soğutucular hakkkında bilginiz varsa öneri yapar mısınız?

Ben sogutucu ile kullanıyorum. Hiçbir işe yaramıyor. Sadece iets GT500 fark ediyor ama oda cok pahalı.

Hocam benim amacım soğutması değil de daha rahat hava alması Rampage'in bir modelini buldum belki onu alabilirim 560 TL gibi bir fiyatı vardı sizin dediğiniz gerçekten uçuk bir fiyatı var.

Yanıt veren herkese çok teşekkür ederim. Intel Turbo Boost kapatınca işlemci bayağı rahatladı FPS de çok kaybetmedim değerleri aşağıda paylaşıyorum. Tekrardan teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20230715_163835.jpg
    IMG_20230715_163835.jpg
    124,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Herkes bir şeyler yazmış dostum Intel işlemcili laptop çok kullandım zamaninda bu sıcaklıklar normal aslında. Her neyse thortle stop programı ile güzel bir undervolt yap. Her işlemciye uygun ayarlar Google da forumlarda var. Ek olarak güzel bir laptop soğutucu al ızgara deliklerine uygun olanından. Ek olarak fan bakımı yap cihaza sıvı metal olduğu için o işlere girme elinde kalır cihaz mazallah. Turboymus falan başını agritma undervolt tertemiz yapar.

Herkes bir şeyler yazmış dostum Intel işlemcili laptop çok kullandım zamaninda bu sıcaklıklar normal aslında. Her neyse thortle stop programı ile güzel bir undervolt yap. Her işlemciye uygun ayarlar Google da forumlarda var. Ek olarak güzel bir laptop soğutucu al ızgara deliklerine uygun olanından. Ek olarak fan bakımı yap cihaza sıvı metal olduğu için o işlere girme elinde kalır cihaz mazallah. Turboymus falan başını agritma undervolt tertemiz yapar.

Hocam aslında arkasını biraz kaldırınca PC rahatladı oyunlarda fanları 6K RPM'de iken işlemci ortalama 85 87 arası ilerliyor 90a çıkmıyor. Ancak BIOS'ta ya BIOS yani nasıl bir yük olabilir 58 59 derece arası değişiyor boşta iken 54 derece. Bu sıcaklıklar tuhaf geldi anlamadım bu yüzden ASUS ile bir iletişime geçeyim diyorum siz ne dersiniz?

Merhaba. ASUS ROG STRIX G16 ya SSD upgrade yaptım ve oyun indirdim uzun süre. Gece oyun inmeye devam ederken fan sesi duydum ve oyun indirirken CPU sıcaklığının 70'e kadar sıçradığını ve ortalama 61 olduğunu gördüm. Cihaz boştayken Turbo modunda 55-57 sessize aldığımda ise tuhaf şekilde 58e çıkıyor. Cyberpunk'a girdiğimde ise 97'ye kadar sıçradığını ve ortalama 90-92 arası olduğunu söyleyebilirim. Bu sıcaklıklardan ötürü cihazı servise göndermeli miyim? Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.
Turboda dereceler uçuyor hocam performans modunda kullanın FPS farkı gözle fark edilir derecede değil.

Armory crateden performans modunu seçmen yeterli. Böylece turbo açmamış olursun. Forumda konu var işlemcin amd ise ordakileri yap ve armory crateden windows seç oyunlarda.
hocam hangi forumda var o tavsiyeler ? yönlendirebilir misiniz lütfen.

ASUS ROG G15 RTX 3060 laptop var benim cihazımda yanıyor resmen ETS 2 de bile 95 derecelerde geziyor sıcaklığım. laptoptan soğudum resmen. çözümü bulabildiniz mi ?

Hocam aslında arkasını biraz kaldırınca PC rahatladı oyunlarda fanları 6K RPM'de iken işlemci ortalama 85 87 arası ilerliyor 90a çıkmıyor. Ancak BIOS'ta ya BIOS yani nasıl bir yük olabilir 58 59 derece arası değişiyor boşta iken 54 derece. Bu sıcaklıklar tuhaf geldi anlamadım bu yüzden ASUS ile bir iletişime geçeyim diyorum siz ne dersiniz?

Laptop kullanıyorsun bu gayet doğal sıcaklıklar haca çok sıcak.

Yeni konular

Geri
Yukarı