ASUS ROG STRIX G16 vs HP Omen 17

2 modelinde incelemesi olmadığı için kesin bir şey söylemek zor fakat STRIX'lerde soğutmayı geliştirmişler bayağı. Omen 17'ler de Max-P kart kullanılıyor. Dediği gibi panelden dolayı düşünülebilir.

Hp omen panel olarak iyi görünüyor.Bu iki laptobunda klavyesi EN klavyemi acaba.Eğer klavye TR ise Hp Omen almayı düşünüyorum.Soğutma olarak fena değildir Omen eski serilerini inceleyin.

HP Omen 17 13700HX RTX 4060 olan versiyonun soğutması gayet iyi. Premium bir laptop.
Mimar, mühendis ve tasarımcılar için değerler
Cinebench R23 Puanı 21000 cb
Cinebench R15 Puanı 3400 cb
Corona Render 1.3 64 saniye
Vray 5 benchmark 15000
D5 Render 6 saniye İç Mekan Animasyon
5 dak 55 saniye de tamamlandı.
Programlar çalışırken sıcaklık 75-80 aralığından yukarı geçmedi.

Oyun vs oynamıyorum pek oyun testi yapmadım.

HP Omen 17 13700HX RTX 4060 olan versiyonun soğutması gayet iyi. Premium bir laptop.
Mimar, mühendis ve tasarımcılar için değerler
Cinebench R23 Puanı 21000 cb
Cinebench R15 Puanı 3400 cb
Corona Render 1.3 64 saniye
Vray 5 benchmark 15000
D5 Render 6 saniye İç Mekan Animasyon
5 dak 55 saniye de tamamlandı.
Programlar çalışırken sıcaklık 75-80 aralığından yukarı geçmedi.

Oyun vs oynamıyorum pek oyun testi yapmadım.
Premium bir laptop demek güç. Ekran kapağını kaldırdığınız zaman ekranın sallanması çok sinir bozucu bir olay ve klavyenin belli bir kısmı hafiften çökme yaratıyor. HP Omen 17 4070 modelini iade ettim sırf bu yüzden.

HP Omen panel olarak iyi görünüyor. Bu iki laptopunda klavyesi en klavyemi acaba. Eğer klavye TR ise HP Omen almayı düşünüyorum. Soğutma olarak fena değildir Omen eski serilerini inceleyin.

TR klavye ama sol tarafa yukarıdan aşağıya doğru extra tuşlar var. 4080 modelini aldım bende ve biraz sorun yaşadım başlarda. Oyun oynayacaksan ayrı klavye kullanacağın için problem yok zaten.

Oyun performansı nasıl.

FPS testleri yapmadım hiç ama bendeki model 13700hx, 4080'li olanı. Konu içindeki modelden farklı olduğu için yanlış anlaşılma olur.
Sadece Black Desert Online oynadım şimdilik onda da kendi gösterdiği FPS'e göre ultrada 120-130 FPS veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı