ASUS ROG STRIX G16 vs HP Omen 17

Diğer yazdıklarınıza katılıyorum hocam. MSI ın kalitesine laf edecek değilim de Strix serisi f/p modeller değil. Yurtdışında da aynı şekilde pahalılar. Yurtdışında Vector GP serisi ile aynı fiyattalar aşağı yukarı. MSI serilerine tam hakim değilim ama MSI da Titan serisi ile ROG Scar serileri birbirine denk galiba ve yurtdışında da Titan serileri daha pahalı.
Titan modeli zaten en tepedeki model. Fantezi aramadıkça almaya gerek yok. 😂
GF Thin ve Katana serisi giriş cihazlar oldukları için almak mantıklı değil, Tuf Dash serisi dâhâ iyi alternatif. GE-GS-GP kasaları almaya değiyor.

Strix G16 serisinin uygun olması gerekiyordu, G18 modellerinde panel kalitesi ve çözünürlüğü arttığı için dâhâ pahalıya satılıyordu ancak fiyatlarını hatırlamıyorum şimdi ama ne hikmetse 4000 serisinin fiyatlarını şişirmişler.

@kerimgmrh bizlerin dikkat etmeni istediğimiz tek husus kalite değil hocam.
HP Omen, Strix, Legion Pro gibi seriler fiyat/performans cihazları ama bir yerden kısıyorlar.

MSI malzeme kalitesi ile beraber iyi yazılım da sunuyor, ayrıca cihazlar uzun ömürlü de oluyor.

Son düzenleme:
Titan modeli zaten en tepedeki model. Fantezi aramadıkça almaya gerek yok. 😂
GF Thin ve katana serisi giriş cihazlar oldukları için almak mantıklı değil, TUF Dash serisi dâhâ iyi alternatif. Ge-GS-GP kasaları almaya değiyor.

STRIX G16 serisinin uygun olması gerekiyordu, G18 modellerinde panel kalitesi ve çözünürlüğü arttığı için dâhâ pahalıya satılıyordu ancak fiyatlarını hatırlamıyorum şimdi ama ne hikmetse 4000 serisinin fiyatlarını şişirmişler.

@kerimgmrh bizlerin dikkat etmeni istediğimiz tek husus kalite değil hocam.
HP Omen, STRIX, Legion Pro gibi seriler fiyat/performans cihazları ama bir yerden kısıyorlar.

MSI malzeme kalitesi ile beraber iyi yazılım da sunuyor, ayrıca cihazlar uzun ömürlü de oluyor.

İşte önemli olan kısmaları değil nereden kıstıkları yaklaşık 7 yıldır HP sahibiyim oyun oynamaya da HP ile başladım ben de yeri ayrıdır her bilgisayarı nasıldır bilemem ama belli bir kalitenin üstüne bilgisayarlar bunlar MSI bu belli kalitenin üstünde değil o çok farklı bir kategoride fakat dediğim gibi benim kategorimden çok çok uzaklarda tekrar belirtmek isterim ki ya ROG ya Omen, Omen teknik anlamda ROG'u geçiyor evet ama bir önceki arkadaşın da dediği gibi ekran sallanma ve throttle problemi mevcut (ekran sallanmasını biliyordum fakat throttle mevzusunu duymamıştım) şimdi konuda bilgili kişilere soruyorum bu iki bilgisayarın kıstıkları noktalar nelerdir? Ve objektif olarak hangi bilgisayarı tercih edersiniz?

@kerimgmrh ben MSI tercih ederdim.
Belki 4090 kartına sahip olmayabilirim ama servis ağı, yazılım, malzeme kalitesi gibi etkenler var.

Tekrar söylüyorum belirtebileceğim ve belirtemeyeceğim nedenlerden dolayı bu iki seçenekle kısıtlı siz hala MSI diye sayıklıyorsunuz dilimde tüy bitti ROG mi Omen mi derken başka bir laptop önerisi isteseydim böyle açardım konuyu öneriniz için teşekkür ederim fakat MSI benim için seçenek değil bilgisayarın şu anki fiyatı 78k kasım'da ne olacağı belli değil hala MSI diyorsunuz lütfen üstteki yazımda belirttiğim seçenekler hakkında yorum yapın son kez söylüyorum MSI seçenek değil bu ikisi öneriniz için tekrar ve tekrardan teşekkür ederim eğer bu iki seçenek hakkında bir öneride bulunmayacaksanız lütfen öneride bulunmayın bu konunun altına.

Tekrar söylüyorum belirtebileceğim ve belirtemeyeceğim nedenlerden dolayı bu iki seçenekle kısıtlı siz hala MSI diye sayıklıyorsunuz dilimde tüy bitti ROG mi Omen mi derken başka bir laptop önerisi isteseydim böyle açardım konuyu öneriniz için teşekkür ederim fakat MSI benim için seçenek değil bilgisayarın şu anki fiyatı 78k kasım'da ne olacağı belli değil hala MSI diyorsunuz lütfen üstteki yazımda belirttiğim seçenekler hakkında yorum yapın son kez söylüyorum MSI seçenek değil bu ikisi öneriniz için tekrar ve tekrardan teşekkür ederim eğer bu iki seçenek hakkında bir öneride bulunmayacaksanız lütfen öneride bulunmayın bu konunun altına.
Hocam arkadaşın attığı MSI ROG ile aynı fiyatta nerdeyse 1-2k fark var. Bahsettiğiniz kampanya Hepsiburadada ikisinde de var. Siz yanlış modele baktınız galiba iki cihazın özellikleri de aynı. Ha yine de ben yanlış anladıysam performanstan kısıp kaliteyi tercih etmemden dolayı Omen ve ROG arasından ROG derdim. Ama ROG ta coil whine (her cihazda olmayabiliyor), Omende de ekran sallanması ve throttle sorunu var.

Hocam arkadaşın attığı MSI ROG ile aynı fiyatta neredeyse 1-2K fark var. Bahsettiğiniz kampanya Hepsiburada'da ikisinde de var. Siz yanlış modele baktınız galiba iki cihazın özellikleri de aynı. Ha yine de ben yanlış anladıysam performanstan kısıp kaliteyi tercih etmemden dolayı Omen ve ROG arasından ROG derdim. Ama ROG'ta coil whine (her cihazda olmayabiliyor), Omen'de de ekran sallanması ve throttle sorunu var.

Hepsiburada üzerinden aynı kampanya var evet fakat dediğim gibi çıkabildiğim Max 71k ve büyük ihtimalle indirimde olduğu için 1-2K fark var dediniz çünkü ürüne yine baktım ürün bu değil mi?

@kerimgmrh o iki cihazı önceliğiniz zamnediyordum, o sebeple o şekilde yazdım.
Yoksa 80-90 verene kadar laptop alternatifi çok, masaüstü ararsan da 4070 TI-4080 bulunur.

Bütçem 80-90 olsa emin olun i9 işlemcili MSI modele bakarım ama belirtemediğim özel durumu halledene kadar bütçeyi Max 71k civarına çekebildim o nedenle Omen ve ROG arasında bir sonuca varmak istedim ama yeniden teşekkür ederim MSI öneriniz için eğer hallolursa durumum kesinlikle MSI tercih ederim.

Dosya Ekleri

• 3127A9E4-5C7B-4BF4-BD89-2B859DF4681C.png
    3127A9E4-5C7B-4BF4-BD89-2B859DF4681C.png
    337,6 KB · Görüntüleme: 41
MSI modeller çöp kalıyor bu ikisinin yanında, Asus'un soğutması en iyisi onun 4070 modelini almayı düşünüyorum 1000-2000 tl kâr için MSI almaya da gerek yok.

MSI modeller çöp kalıyor bu ikisinin yanında, ASUS'un soğutması en iyisi onun 4070 modelini almayı düşünüyorum 1000-2000 TL kâr için MSI almaya da gerek yok.

MSI çok üst düzey laptoplardan fakat pahalılar zaten diğer arkadaşlarda dedi MSI çok daha iyi diye ama bütçe ve durumlar... MSI ROG'u da Omen'i de farkla geçer bence.

MSI çok üst düzey laptoplardan fakat pahalılar zaten diğer arkadaşlarda dedi MSI çok daha iyi diye ama bütçe ve durumlar... MSI ROG'u da Omen'i de farkla geçer bence.
MSI'ın Asus'tan üstün olduğu bir kısım yok aksine Asus soğutmayla geçiyor hepsini bir kere. MSI aralarından en kötüsü ekranı %60 sRGB olması lazım 20k tl'lik laptop ekranı seviyesinde.

Geri
Yukarı