ASUS ROG STRIX G17 Düşük Performans Veriyor

Obayyu

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, henüz 1 haftası bile dolmayan ASUS ROG laptopumla küçümsenmeyecek sorunlar yaşıyorum, ürünün kendisi şu an kalkmış sanırım Hepsiburada'dan ama bu linkteki ürünün 1 TB hafızalı versiyonu sadece: Asus ROG Strix G17 G712LWS-EV028 Intel Core i7 10750H 16GB Fiyatı
Ürün gerek ASUS kalitesi olsun gerek içerisindeki ekran kartı ve işlemci olsun piyasadaki en iyi oyuncu laptoplarından diye düşünüyordum ancak RTX 2070 Super gibi bir karta sahip olsam da aldığım FPS'ler hiç ama hiç beklediğim gibi değil. Her bilgisayar almak isteyen gibi ben de çok araştırdım, yüzlerce test videosu performans videosu inceledim ama şu an bu laptopun ciddi performans sorunu var. Nedenini hiç bilmiyorum. Servisle ayrıca görüşeceğim ama sıfır bir laptopta böyle sorunlar olmamalı.
Örnek vermem gerekirse 2070'li bir laptop bile LoL'de 250-300 FPS'lerde rahatça gezerken (arkadaşımın laptopu) ben 2070 Super'le 200'ü görmüyorum bile, bir de rahatça CoD Warzone örneği verebilirim. İzlediğim testlerde minimum 100 FPS veren oyun ben oynadığımda 50-80 aralığında dolaşıyordu. Bu performans düşüklüğünün nedeni nedir? Oyuna dair performansa dair her ayarı açtım, bir sürü şey yaptım ama gerçekten etkili bir çözüm bulamadım. Asla böyle bir cihazın performansı bu kadar düşük olmamalı kesinlikle. Yardımcı olursanız sevinirim.

Asus ROG Strix G17 G712LWS-EV028 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD RTX2070 Super FreeDos FHD 17.3"
https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBV00000UQ4EF?magaza=Gamers_Arena
Arkadaşlar bu ürün indirime girdiğinde almayı düşünüyorum. Alan arkadaşlar önerir misiniz. Yorumları okudum, fps ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar var. Bu arkadaşlar ekran kartının bir önceki sürümünü yükleyip denediler mi acaba?

Selamlar G17 G712lws 028 aldım bende CS:GO Valorant ve daha bırcok oyunda FPS sorunu var 5 tir format atıyorum eski yeni drıver kuruyorum. Ama sorunu anladım. Arkadaşlar laptop bir monitör baglayınca 2 katı neredeyse FPS artıyor. Kendi laptop ekranında dusuyor. Bununla ilgili nasıl bir cozum izlenebilir bılmıyorum ama sıkıntı. Yanı tum bu seriler de var anladıgım kadarıyla yazılımsal bir sorun. ASUS ile irtibata gecen var mı?

Merhabalar, henüz 1 haftası bile dolmayan ASUS ROG laptopumla küçümsenmeyecek sorunlar yaşıyorum, ürünün kendisi şu an kalkmış sanırım Hepsiburada'dan ama bu linkteki ürünün 1 TB hafızalı versiyonu sadece: Asus ROG Strix G17 G712LWS-EV028 Intel Core i7 10750H 16GB Fiyatı
Ürün gerek ASUS kalitesi olsun gerek içerisindeki ekran kartı ve işlemci olsun piyasadaki en iyi oyuncu laptoplarından diye düşünüyordum ancak RTX 2070 Super gibi bir karta sahip olsam da aldığım FPS'ler hiç ama hiç beklediğim gibi değil. Her bilgisayar almak isteyen gibi ben de çok araştırdım, yüzlerce test videosu performans videosu inceledim ama şu an bu laptopun ciddi performans sorunu var. Nedenini hiç bilmiyorum. Servisle ayrıca görüşeceğim ama sıfır bir laptopta böyle sorunlar olmamalı.
Örnek vermem gerekirse 2070'li bir laptop bile LoL'de 250-300 FPS'lerde rahatça gezerken (arkadaşımın laptopu) ben 2070 Super'le 200'ü görmüyorum bile, bir de rahatça CoD Warzone örneği verebilirim. İzlediğim testlerde minimum 100 FPS veren oyun ben oynadığımda 50-80 aralığında dolaşıyordu. Bu performans düşüklüğünün nedeni nedir? Oyuna dair performansa dair her ayarı açtım, bir sürü şey yaptım ama gerçekten etkili bir çözüm bulamadım. Asla böyle bir cihazın performansı bu kadar düşük olmamalı kesinlikle. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba bende aynı sorun ıle karsılastım sende dene laptop baska ekrana bagla ıkıncı ekran goruntuyu versın laptop ekranı vermesın FPS 2 katı artıyor. Cozemedım kanka bende. Bu konuda @Recep Baltaş @Ali Güngör bende OEM sektorunde calısanım yapılmadık hiçbir şey kalmadı eskı surum Windows yenı surum eskı BIOS yenı BIOS ekran kartı drıver eskısı yenısı denedık. Yazılımları yukledık asasun yazılımlarını yuklemeden de denedık. Ne yaptıysak kar etmedı. Her turlu ayardan NVIDIA ekran kartını sectık aynı FPS dusukluk sorunu yasanıyor. Ayrıca 3DMark PassMark AIDA'ta 64 daha bırcok program ıle hem ekran kartı hem ıslemcıyı test ettık hiçbir sorun yok. Ama sıra oyuna gelınce boyle 100 150 arası FPS 170 180 Max cıkıp ınıyor. Valorant 110 140 arası Max 180 190 bazen 220 230 Fortnite Ultra DLSS acık 80 85 oyun gırıs ekranında FPS daha da dusuk hatta anlık saga sola donuslerde takılmada oluyor. Apex'de ılk gırdıgımde 140 150 FPS Ultra'da gayet normalken sonra dustu 100 110'larda gozukuyor FPS degerı. Soyledıgım degerlerı abartarak soyledım. HDMI ekran kartından dırek 4K monıtor bagladık CS:GO'da 170 190 arası FPS verdı fll HD de 300 uzerı FPS verdı. Kımı zaman 250 280'e de dustu. Valorant 250 ıken ekranda 150 de 130 140 da? Aynı sahnedekı FPS'lerı soyluyorum monıtor baglayınca yukselıyor. Laptop ekranına gelınce dusuyor :D beynım yandı. Yardımlarınızı beklıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de ASUS ROG STRIX G17lw RTX2070 modeli var galiba kronik bir sorunu olan bir laptop lanet olsun aldığıma. AutoCAD'de bile kasmalar yapıyor. Oyunlarda GTX1650 laptoplar ile aynı değerleri sunuyor.

aynı bilgisayardan bende de var sorunu araştırdım sebebi ram değil nvidia optimus. laptop ekranı direkt olarak işlemciye bağlı bu yüzden grafik kartı yaptığı rendarları işlemci üzerinden ekrana göndermek zorunda. bu yüzden işlemci darboğaza giriyor. ama hdmi veya thunderbolt üzerinden bir ekran bağlarsanız bu ekran işlemciye değil akran kartına bağlanıyor ve performansın en az 2 kat arttığını kendim de deneyrek gördüm. lolde oyun başı 100-120 fps alırken fps 500e çıktı farklı ekrana bağlayınca. sonuç olarak laptoptan full performans almak istiyorsanız external bir ekrana ihtiyacınız var.

aynı bilgisayardan bende de var sorunu araştırdım sebebi ram değil nvidia optimus. laptop ekranı direkt olarak işlemciye bağlı bu yüzden grafik kartı yaptığı rendarları işlemci üzerinden ekrana göndermek zorunda. bu yüzden işlemci darboğaza giriyor. ama hdmi veya thunderbolt üzerinden bir ekran bağlarsanız bu ekran işlemciye değil akran kartına bağlanıyor ve performansın en az 2 kat arttığını kendim de deneyrek gördüm. lolde oyun başı 100-120 fps alırken fps 500e çıktı farklı ekrana bağlayınca. sonuç olarak laptoptan full performans almak istiyorsanız external bir ekrana ihtiyacınız var.
Ana ekranı monitör mü yapmam lazım? O zaman ekranın 144hz olmasının hiçbir manası yok.

Geri
Yukarı