Çözüldü ASUS ROG STRIX G17 ekran titremesi ve takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arabam ve Ben

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Youtube İçerik Üreticisi
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1 tb m2
Ekran kartı
GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti
İşlemci
AMD Ryzen 7 4800
Merhaba,

Cihaz:
ASUS ROG STRIX G17.
AMD Ryzen 7 4800.
GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.
RAM 16 GB.

Sorunum şu çoğu oyunda sorunum yok aslında (fan sesi dışında) fakat özellikle FIFA 21 de önceleri bir süre oyun oynadıktan sonra ekranda özellikle menü ve vieolarda titreme oluyordu oyun esnasında sorun olmuyordu. Isındıkça menü arka planda silik bir şekilde kalmaya başlıyor, birkaç güncelleme ile sorun çözüldü gibi oldu fakat son güncellemeden sonra bu sefer de oyun oynarken takılmalar başladı.

Sorun yaşamadığım diğer oyunlar F1 2019 - Forza Horizon 5 - Hitman.

Çözüm
Merhaba,

Cihaz:
ASUS ROG STRIX g17.
AMD Ryzen 7 4800.
RAM 16 GB.

Sorunum şu çoğu oyunda sorunum yok aslında (fan sesi dışında) fakat özellikle FIFA 21 de önceleri bir süre oyun oynadıktan sonra ekranda özellikle menü ve vieolarda titreme oluyordu oyun esnasında sorun olmuyordu. Isındıkça menü arka planda silik bir şekilde kalmaya başlıyor, birkaç güncelleme ile sorun çözüldü gibi oldu fakat son güncellemeden sonra bu sefer de oyun oynarken takılmalar başladı.

Güncellemeleri mutlaka ASUS'un sitesinden alın.
Otomatik güncellemeyide kapatın.
En stabil sürüm ASUS'un sitesindekidir.
Merhaba,

Cihaz:
ASUS ROG STRIX g17.
AMD Ryzen 7 4800.
RAM 16 GB.

Çözüm

Hemen deniyorum GeForce Experience aracılığı ile en güncel sürümü indirip kurdum ondan sonra böyle oldu 26 Nisanda yüklenmiş sürüm. Şimdi ASUS'un sitesinden baktım 2021 Aralık orada bulunan son sürüm. Bakalım sonucu paylaşacağım buradan.

Yazmaya fırsatım olmadı ASUS sitesinden eski sürümü indirdim ve sorunum düzeldi teşekkür ediyorum :) çözüm olarak işaretledim.

Son düzenleme:
Hemen deniyorum GeForce Experience aracılığı ile en güncel sürümü indirip kurdum ondan sonra böyle oldu 26 Nisanda yüklenmiş sürüm. Şimdi ASUS'un sitesinden baktım 2021 Aralık orada bulunan son sürüm. Bakalım sonucu paylaşacağım buradan.

Yazmaya fırsatım olmadı ASUS sitesinden eski sürümü indirdim ve sorunum düzeldi teşekkür ediyorum :) çözüm olarak işaretledim.

Geçmiş olsun sevindim.

Yeni konular

Geri
Yukarı