Asus Rog Strix G17 G713PV-LL091 vs Asus Rog Strix G16 G614JI-N3187

Fanları çok sesli çalışıyor performans veya turboya aldığın gibi kasa bağırmaya başlıyor. Coil whine var üstelik çoğu modelinde. Victusa kusursuz demedim fiyatını hakediyor dedim. Soğutma kalitesi daha iyi ve paneli düzeltmişler.
Fanları sesli mi çalışıyor ? Hocam cihazı aldığımdan beri sadece kendim turbo modunda kullandım ki oynadığım tüm oyunlar full ayarlardaydı. Sizin deneyimlediğiniz cihaz sorunlu olabilir. Coil whine var evet haklısınız fakat beni rahatsız etmiyor. Sizin için buraya dB değerlerini atayım.
Cihaz şu anda boşta arkada discord opera netflix açık: 1715880234056.png

Şu anda herhangi bir oyuna girmeyeceğim fakat kendim hızlandırayım fanları:
1715880328563.png
(yüklemesi uzun sürüyor diye sadece bu kısmı aldım.)
Birde turbo modunda bakalım: Farkettim ki bu şekilde objektif olmayacak BeamNG girip tekrar atacağım yine ayarlar fullde olacak.

Son düzenleme:
Fanları sesli mi çalışıyor ? Hocam cihazı aldığımdan beri sadece kendim turbo modunda kullandım ki oynadığım tüm oyunlar full ayarlardaydı. Sizin deneyimlediğiniz cihaz sorunlu olabilir.
Belki 4080 modeline özgüdür hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda dakika 33'ten sonrasına bakabilir misiniz? 4060 ve 4070 bu kadar zorlanacağını böyle coil whine yapacağını bende düşünmüyorum açıkçası. Fanlar çok gürültülü gibi hemde sadece performansa alınca.

ROG STRIX premium hissettiriyor hocam hem Nitro5 kullandım hem Victus kullandım. Neden Victus almam dediğimi de hemen açıklayayım. 44 bin TL verip berbat kasa kalitesi ve soğutma üstüne üslük fiyatını hak etmeyen bir ekran alıcağıma özellikleri biraz düşürüp Acer alırım ama arkadaşın verdiği fiyat bandında da kesinlikle ASUS'tan şaşmam. Ayrıca söylediğiniz Zephyrus modeli hibrit bir model güçlü fakat soğutması zayıf daha taşınabilir hafif ve ince olması özellikleri ön planda yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum ve kullanmadığınızı belirttiğiniz halde ROG STRIX serisine premium hissettirmiyor demeniz kötü olmuş.

Yeni çıkan modeller kasayı ve ekranı iyi yaptı HP i7 14700HX model aynı fiyata satılan Acer 7840HS hangisi alınır HP tabii.

Belki 4080 modeline özgüdür hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda dakika 33'ten sonrasına bakabilir misiniz? 4060 ve 4070 bu kadar zorlanacağını böyle coil whine yapacağını bende düşünmüyorum açıkçası. Fanlar çok gürültülü gibi hemde sadece performansa alınca.
Hocam satisfactory oynuyor aynı oyunu açıp değerleri size atayım.

Atabilirsiniz yeni bilgilere kapalı değilim aklımda öyle kalmış bir kaçta öyle konu görmüştüm. Bekliyorum biraz şans işi devreye giriyor sanırım sorun yaşayan da çok vardı.
Sırf sizin için oyuna girdim hocam :)

Değerler ve oyunda hangi görüntünün olduğunu göstereyim:
Sessiz mod ve değerler(çok fazla tutmak istemedim bilgisayarımı seviyorum:)):
Ekran görüntüsü 2024-05-16 203417.png
(maalesef diğerlerinin değerini almayı unuttum fakat yaklaşık 10 derece kadar aşağısı oluyor ayriyeten ekleyeyim manuel almadığım sürece turbo moda almıyor.)

Performans Modu:
Ekran görüntüsü 2024-05-16 203348.png

Turbo Modu:
Ekran görüntüsü 2024-05-16 203308.png

Bu ise değerleri alırken gezindiğim haritadan bir kesit:
Adsız.png

Ekleme yapayım bende yeni gördüm normal zamanlarda ekran kartı o kadar kullanılmıyor arada bir fırlıyor saniyelik.

Sırf sizin için oyuna girdim hocam :)

Değerler ve oyunda hangi görüntünün olduğunu göstereyim:
Sessiz mod ve değerler(çok fazla tutmak istemedim bilgisayarımı seviyorum:)):Eki Görüntüle 2197114(maalesef diğerlerinin değerini almayı unuttum fakat yaklaşık 10 derece kadar aşağısı oluyor ayriyeten ekleyeyim manuel almadığım sürece turbo moda almıyor.)

Performans Modu:Eki Görüntüle 2197116

Turbo Modu:Eki Görüntüle 2197118

Bu ise değerleri alırken gezindiğim haritadan bir kesit:Eki Görüntüle 2197119

Ekleme yapayım bende yeni gördüm normal zamanlarda ekran kartı o kadar kullanılmıyor arada bir fırlıyor saniyelik.
Çok güzel değerler hocam uzun süreler sizinle olur ve daha iyileri sizin olur umarım. İlk modelleri mi sıkıntılı acaba? Belli bir kesim çok şikayetçi bu fan sesi yüksekliği normalin bile altında. Attığım videodaki ses minimum 65db falandır.

Çok güzel değerler hocam uzun süreler sizinle olur ve daha iyileri sizin olur umarım. İlk modelleri mi sıkıntılı acaba? Belli bir kesim çok şikayetçi bu fan sesi yüksekliği normalin bile altında. Attığım videodaki ses minimum 65db falandır.
Evet farkettim videodaki ses anormal bir şekilde fazla hocam. Ses kaydı da atmak isterdim fakat açıkça söyleyeyim üşendim biraz :) Dediğiniz gibi Coil Whine benim kullandığım modelde de var fakat rahatsız etmiyor oyun oynarken farketmiyorum bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı