ASUS ROG STRIX G17 G713PV-LL091 vs HP Omen 17-CM2005NT 7P6D8EA

O zaman attığınız Omen veya https://www.akakce.com/laptop-noteb...d-rtx4060-17-3-notebook-fiyati,246877600.html
Bunlara bakabilirsiniz. ROG Teknosa'dakinden 5K daha ucuz onu söyleyeyim.
anladım zaten ben 16 gb ramlik olanı kullandım işlemci sorunlu olmasa gayet iyi laptop 32 gb olunca daha iyi olur tabi ama bazı arkadaşlarada sordum rog alabilirsin dediler omen güzel ama asus daha bilindik marka olduğu için karar veremiyorum

bu benim attığım asus ryzen 9 7845HX bildiğim kadarıyla İ7 13700HX ten daha iyi o yüzden sanki asus daha mantıklı ama 1 hafta sonra alıcağım için hemen karar vermicem

@taxszd hocam ASUS daha mantıklı bence 50k fiyatıyla RAM'i az olsa da tek slot boşmuş herhalde, 1K zaten 16 GB RAM fiyatı. İşlemcisi daha güçlü ihtiyacın olmaz belki ama, bir de laptopu taşımayı düşünüyosan HP de hayvani büyüklükte 1.5 kglık bir adaptör var :D

@taxszd hocam ASUS daha mantıklı bence 50k fiyatıyla RAM'i az olsa da tek slot boşmuş herhalde, 1K zaten 16 GB RAM fiyatı. İşlemcisi daha güçlü ihtiyacın olmaz belki ama, bir de laptopu taşımayı düşünüyosan HP de hayvani büyüklükte 1.5 kglık bir adaptör var :D
Biliyorum bende asus diye düşünüyorum sadece hp omena göre birazcık daha fazla ısınıyo diye tereddüteydim

Ama ona göre az ses çıkarıyor sanırım

Birde omen 16 asus 12 çekirdek ama far olurmu

Biliyorum bende asus diye düşünüyorum sadece hp omena göre birazcık daha fazla ısınıyo diye tereddüteydim

Ama ona göre az ses çıkarıyor sanırım

Birde omen 16 asus 12 çekirdek ama far olurmu
fark olurmu yani

Son düzenleme:
@taxszd işlemci gücü olarak 7845hx daha güçlü özellikle çoklu çekirdekte Cinebench'de %30 daha güçlü, tek çekirdekte puanları eşit, Intel'in çekirdek sayısı biraz şişirme gibi çoğu performans odaklı çünkü ama oyunlardaki performasını tam bilmiyorum çok fark olduğunu sanmıyorum ama muhtemelen AMD daha iyidir.

Peki bu incelemede oyun oynarken işlemcinin nerdeyse %100 ünü kullanıyordu bu sıkıntı yaratırmı

@Bestty hocam merhaba. Artık kesin kararımı vermek istiyorum. Sizce ASUS alınır mı? Veya Omen daha mı iyidir kesin bir cevap verirseniz rahatlayacağım.

Peki bu incelemede oyun oynarken işlemcinin nerdeyse %100 ünü kullanıyordu bu sıkıntı yaratırmı

@Bestty hocam merhaba. Artık kesin kararımı vermek istiyorum. Sizce ASUS alınır mı? Veya Omen daha mı iyidir kesin bir cevap verirseniz rahatlayacağım.
ASUS ROG almayı düşünüyorsanız şunu atayım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-15 202914.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-15 202914.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 36
@Haemus22 hocam eskime payına çok inanmıyorum ben bende ASUS var 7 yıllık yıllardır 90 derece üstünde çalışıyor, ortalama bir kullanıcıdan çok daha fazla kullanmışımdır, hala iyi performansında bir sıkıntı yok.
Haklisin da zaten, su kadar derecede su kadar eskir diyebilecek insanin bilgisayar muhendisi olmasini beklerim, teknopat kullanicisi degil yani.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı