ASUS ROG STRIX G17 IPS Glow ve Ölü Piksel

Nyctophil

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, uzun zamandır bilgisayar almak için para biriktiriyordum. Geçenlerde Hepsiburada'da indirime giren bu ASUS laptopu aldım.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv000003lna6

Sorun şu: IPS glow ve ışık sızması var, ekran çerçevesinde de hafif açık bir yer vardı. Sizce normal mi, geri göndermeli miyim? Bir tane de ölü piksel gördüm. Rahatsız edici bir noktada değil.
İndirimden aldığım için iade edersem yerine geri alamayacağım için karar veremedim.

Dosya Ekleri

• IMG-9710.jpg
    IMG-9710.jpg
    127,1 KB · Görüntüleme: 101
  • IMG-9728.jpg
    IMG-9728.jpg
    112,1 KB · Görüntüleme: 113
  • IMG-9730.jpg
    IMG-9730.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 106
  • IMG-9737.jpg
    IMG-9737.jpg
    106,3 KB · Görüntüleme: 114
  • IMG-9739.jpg
    IMG-9739.jpg
    100,9 KB · Görüntüleme: 110
  • IMG-9743.jpg
    IMG-9743.jpg
    75,9 KB · Görüntüleme: 107
  • IMG-9744.jpg
    IMG-9744.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 102
Kardeşim 25 bin TL almışsın ışık sızması ve olu piksel bana kalırsa cok büyük bir sorun Tofaş alabiliyorsun sonuc olarak ben olsam geri gonderiridim.
Ne alakası var? 25 bin TL değil, 45 bin TL verip aldığın Apple XDR'da bile ışık sızması var. En iyi adamların bile üstesinden gelemediği bir problem bu.

O kadar hafife alınacak şeyler değil bunlar ki nedense klavye tuşları silik geldi bana.

Arkadaşlar, uzun zamandır bilgisayar almak için para biriktiriyordum. Geçenlerde Hepsiburada'da indirime giren bu ASUS laptopu aldım.

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv000003lna6

Sorun şu: IPS glow ve ışık sızması var, ekran çerçevesinde de hafif açık bir yer vardı. Sizce normal mi, geri göndermeli miyim? Bir tane de ölü piksel gördüm. Rahatsız edici bir noktada değil.
İndirimden aldığım için iade edersem yerine geri alamayacağım için karar veremedim.
Sen bunu karanlık yerde görmeye çalıştığın için görüyorsun kardeşim. 13 bin liralık Macbook da aynı probleme sahip, 3 bin liralık AOC monitörüm de. Bende çok görünür, sende az görünür seviyede. Bi nevi şans işi fakat dediğim gibi 45 bin lira verip aldığın monitörde bile sızma var. Şu an yapacak bir şey yok bunun için.

Ne alakası var? 25 bin TL değil, 45 bin TL verip aldığın Apple Xdr'da bile ışık sızması var. En iyi adamların bile üstesinden gelemediği bir problem bu.

Çok alakası var 5 bin TL'lik laptopta boyle bir sorun yokken neden ASUS gibi buyuk bir markanın hem ışık sızması yapıp hem de olu pikseli olsun. Hala soyluyorum o parayı veriyorsam en iyisini almak zorundayım.

Sen bunu karanlık yerde görmeye çalıştığın için görüyorsun kardeşim. 13 bin liralık Macbook da aynı probleme sahip, 3 bin liralık AOC monitörüm de. Bende çok görünür, sende az görünür seviyede. Bi nevi şans işi fakat dediğim gibi 45 bin lira verip aldığın monitörde bile sızma var. Şu an yapacak bir şey yok bunun için.
Işık sızması kabul edilebilir ekran ince kenarlı olduğu için ama IPS Glow olayı olmamalı.
Çok alakası var 5 bin TL'lik laptopta boyle bir sorun yokken neden ASUS gibi buyuk bir markanın hem ışık sızması yapıp hem de olu pikseli olsun. Hala soyluyorum o parayı veriyorsam en iyisini almak zorundayım.
Haklısınız bu fiyattaki bir üründe bunları görmek pek iyi değil. Ayıplı ürünler denk gelebiliyor malesef.

Hocam 1 adet ölü piksel dert değil IPS glow da ince kenarlı monitörlerin kronik sorunu fakat o menteşenin olduğu alt plastiğin kalkması kabul edilemez bir sorun hemen iade edin eğer menteşe kırıksa çok daha büyük masraflara girersiniz.

Bence iade et. 25 bin TL'ye mi aldın yoksa indirimde daha mı düşüktü?

Yeni konular

Geri
Yukarı