ASUS ROG STRIX G512LV-HN165 İçin Harddisk Önerisi

Bütçe
600

seneraksu10

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. ASUS G15 serisi G512LV laptop kullanıyorum ve 512 GB SSD yeterli gelmiyor. Cihazda şu an 140 GB boş alanım kaldı ve 2. disk almayı düşünüyorum. GTA V, Metro Exodus ve CoD Warzone kurulu oyun olarak ve PUBG ve FM 2021'de kurmayı düşünüyorum ve cihazda hiç dizi, film vs. yüklü değil. Oyunları da hızlı çalıştırabilecek ve aynı zamanda da dizi, film gibi verilerimi yedekleyebileceğim bir disk arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem 500-600 lira civarında. Benim bulduğum ürünler şunlar:

Bir de şöyle bir SSD buldum nasıldır bilmiyorum, ama SSD bütçemi biraz zorlayacak:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü servise göndermeden değişim yapamazsın, Asus garanti bozuyor haberin olsun. Konu olarak da 7200RPM seçmeni öneririm.

Ürünü servise göndermeden değişim yapamazsın, ASUS garanti bozuyor haberin olsun. Konu olarak da 7200RPM seçmeni öneririm.

Yanlış bilgi. Ben daha 2 gün önce müşteri hizmetlerini aradım ve bu konuda bilgi istedim. Yükseltmeler garanti hizmetini bozup bozmadığını sordum. Onlarda RAM ve HDD/SSD yükseltmeleri için kasayı açmanın garantiyi bozmadığını söyledi. Hatta bunun için bana bir klavuz gönderdiler.

Dipnot : İsterseniz klavuzun linkini atabilirim.

Yanlış bilgi. Ben daha 2 gün önce müşteri hizmetlerini aradım ve bu konuda bilgi istedim. Yükseltmeler garanti hizmetini bozup bozmadığını sordum. Onlarda RAM ve HDD/SSD yükseltmeleri için kasayı açmanın garantiyi bozmadığını söyledi. Hatta bunun için bana bir klavuz gönderdiler.

Benden de RAM yükseltmek için 120TL istediler açma kapama ücreti :D

Doğrudur hocam belki pandemi sürecinde kurallar değişmiştir. İyi forumlar.

hocam yollarsanız sevinirim
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. ASUS G15 serisi G512LV laptop kullanıyorum ve 512 GB SSD yeterli gelmiyor. Cihazda şu an 140 GB boş alanım kaldı ve 2. disk almayı düşünüyorum. GTA V, Metro Exodus ve CoD Warzone kurulu oyun olarak ve PUBG ve FM 2021'de kurmayı düşünüyorum ve cihazda hiç dizi, film vs. yüklü değil. Oyunları da hızlı çalıştırabilecek ve aynı zamanda da dizi, film gibi verilerimi yedekleyebileceğim bir disk arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem 500-600 lira civarında. Benim bulduğum ürünler şunlar:

Bir de şöyle bir SSD buldum nasıldır bilmiyorum, ama SSD bütçemi biraz zorlayacak:
yeni bilgiler ışığında disk önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleme:
Hocam yollarsanız sevinirim.

Yeni bilgiler ışığında disk önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Buradan yükseltme rehberine ulaşabilirsiniz hocam. Zaten kısa ( çok kısa ) bir klavuz. Dikkat etmekte fayda var kasayı tam açmıyoruz yarım açıyoruz. Bir de bir vida var. O vidayı da tamamen çıkarmıyoruz. Başka bir püf noktası yok. Link burada :ROG Strix G15/17 Sürücüler & Araçlar | Notebook | ASUS Türkiye. Bir beğeninizi alırım ☺️.

Bizim cihazlar maalesef hdd desteklemiyormuş anladığım kadarıyla. Mecbur 2. ssd'yi alıcaz
Ama sata SSD destekliyor hocam. Yani illa NvME SSD almanıza gerek yok. Tabi almışken tam olsun derseniz alın. Ama bence bir sata SSD ve yanına bir RAM kiti çok daha iyi olur.

Geri
Yukarı