ASUS ROG STRIX G513 sistemde FPS ortalamanın altında

efe furuncu

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene aldığım ASUS ROG STRIX G513 bilgisayarımda RTX 3060 ve Ryzen 9 5900HX 16 GB RAM 1 TB SSD ekran 165 he 3 ms buna rağmen Valorant'ta 180 FPS üstü alamıyorum. Bunun için ne yapmam lazım NVIDIA ayarı olarak AMD Radeon ayarları Valorant ayarı vb. ne yapmam lazım?

MUX yoksa ekmek yok
Doğru, MUX çok etki ediyor, hem microstutter oluşmuyor hem de performans farkı az da olsa var. (tabi performans farkı yüksek fps alınan oyunlarda daha belirgin)
Valorant'ta 180 FPS üstü alamıyorum.
Ekranınızın maksimum yenileme hızını geçiyorsunuz 180 fps üzeri gerekli mi gerçekten?

Bilgisyarınızın gerçek performansını benchmark programları ile ölçün oyunlar bir ölçüt değil.

Doğru, MUX çok etki ediyor, hem microstutter oluşmuyor hem de performans farkı az da olsa var. (tabii performans farkı yüksek FPS alınan oyunlarda daha belirgin)

MUX e-spor oyunlarında çok etkili oluyor şimdi bilmeyenler dislike atmasında araştırsın.

3050 Ti 5600h 8 GB RAM ile 90-120 arası geziyor RAM alsam 180-200 arası gezecek. Arkadaşta başka bir sorun var.

Sana kötü bir haberim var kardeşim gezmiyecek :D MUX yoksa alacağın Max 150 FPS

3050 Ti 5600h 8 GB RAM ile 90-120 arası geziyor RAM alsam 180-200 arası gezecek. Arkadaşta başka bir sorun var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada 200 fps civarında, laptoptan laptopa fark olur ben bir sıkıntı göremedim. Bir de hangi ayarlarda 180-200 o önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada 200 FPS civarında, laptoptan laptopa fark olur ben bir sıkıntı göremedim. Bir de hangi ayarlarda 180-200 o önemli.

Tarihe bakın benim laptopta 3550H ve GTX 1650 vardı 2020 de bende çok rahat 200 FPS alıyordum Valorant güncellemeleri sağ olsun şu an 130 140 alıyorum

burada 200 FPS civarında, laptoptan laptopa fark olur ben bir sıkıntı göremedim. Bir de hangi ayarlarda 180-200 o önemli.

Videodaki model i7-10750H işlemci barındırıyor arada uçurum var.

Ryx 3060 ve i7 10870h olan bir laptop kullanıyorum. Mux switch var. Ekran kartını 80w işlemciyi 35w'a sınırlayıp ultrada sabit 200fps oynuyorum (ekran 2k 165hz). Ve ekran kartı kullanımım max %60 belki görüyodur. Olay muhtemelen mux yani. Arkadaşın işlemcisi benimkinin içinden geçer mesela ama gpu çalışmıyor işte o yüzden gerimde kalıyor.

Al kral kendin bak

Geri
Yukarı