ASUS ROG STRIX G513 sistemde FPS ortalamanın altında

Duymuyorum bu forumda bu sorunu ilk görüşüm eğil rahat 4 5 kez gördüm her seferinde sorunun MUX olduğu ortaya çıktı zaten MUX AMD işlemcilerde Intel'e göre daha etkili burada sana element uyduracak değilim işime mi geliyor sanki araştır bak gör hala saçma saçma cevaplar veriyorsun çok biliyorsan sen söyle sorunu çözsün.

Saçma sapan cevaplar verdiğimi düşünmüyorum. Herkes bu düşük FPS sorunlarını RAM alarak çözüyorlar. Bilgisayarda MUX olmaması bir sorun değil,eksiklik olur.

200'e yetişemez bile 160 zorluyorlar arkadaş anlamak istemiyor beni bizde biliyoruz RAM ekleyince FPS arttığını ama MUX da RAM kadar önemli işte anlatamadım bir türlü.

Zaten arkadaşın MUX'u yanlış anladığını düşünüyorum olay entegre grafiği kullanması değil ki. MUX bildiğin Power safe modu gibi bir şey. O yüzden MUX Switch olmayan modellerde hangi ayara alırsak alalım FPS aynı oluyor.

Zaten 200 üstüne çıkar dememişim.

Arkadaş 180 alıyor o zaman sıkıntı yok demek bu.

MUX yoksa GPU daha az kullanılır diyen adamlar var :) MUX sadece ekran kartının ekrana direk görüntü vermesini sağlar, bu sayede %10-%20 arasında FPS artışı gözükür, ekran kartının daha az kullanılmasıyla alakası yoktur, ayrıca Valorant zaten CPU ağırlıklı bir oyun ekran kartını az kullanması normaldir.

MUX yoksa GPU daha az kullanılır diyen adamlar var :) MUX sadece ekran kartının ekrana direk görüntü vermesini sağlar, bu sayede %10-%20 arasında FPS artışı gözükür, ekran kartının daha az kullanılmasıyla alakası yoktur, ayrıca Valorant zaten CPU ağırlıklı bir oyun ekran kartını az kullanması normaldir.

Değil mi kesinlikle NVIDIA yüksek enerji kullanımları yüzünden bu olayı çıkartıp sıcaklık ve pil ömürlerini dengelemek için çıkartmadı bu teknolojiyi. %10-%20 FPS dediğinde kimi zaman %100 farkı bile buluyor.

Geri
Yukarı