ASUS ROG STRIX G513IH-HN 002 sonunda geldi

Hocam aynı laptoptan aldım ben de. Ram tek kanal olduğu için tam performans alamıyoruz. Almamız gerekenin yarısı geliyor. Düşük ve yüksek ayarlarda aynı fpsyi alıyoruz. Ram ekleteceğim en yakın zamanda. Siz de durum nedir? Hiç test ettiniz mi?

Agalar daha önce bunun hakkında bir konu açmıştım. Olay şöyle 9K ya ASUS ROG STRIX G513IH-HN 002 laptop siparişi verdim, laptop geldi fakat arızalı geldi, satıcının(teknorya) yorumlarını okuduğumda bir umutsuzluğa kapıldım fakat sabırlı bir şekilde(yaklaşık 2 ay) bekledikten sonra artık bugün laptopuma kavuştum, tek yapmam gereken Windows 10 kurmak :)
Aşağı resmini de bırakıyım sizin için. Alırım bir hayırlı olsun, nazar değmeyin ama ha :)

Hayırlı olsun kanka.
Ben de bu laptopun stoklarını bekleyeceğim gibi duruyor. Önceki günlerde cihazı Vatan da kullandım ve resmen aşık oldum.

Hocam aynı laptoptan aldım ben de. Ram tek kanal olduğu için tam performans alamıyoruz. Almamız gerekenin yarısı geliyor. Düşük ve yüksek ayarlarda aynı fpsyi alıyoruz. Ram ekleteceğim en yakın zamanda. Siz de durum nedir? Hiç test ettiniz mi?
Daha bugün kullanmaya başladım, ancak roket league oynayabildim. Ark survival evolved yüklüyorum orda test edebilirim sanırım. Birde anlamadığım bir şekilde boşta işlemci sıcaklığı 65 derece rocket leaguedeyken de 65 derece neden öyle anlamadım, sizde değerler nasıl?

Daha bugün kullanmaya başladım, ancak roket league oynayabildim. Ark survival evolved yüklüyorum orda test edebilirim sanırım. Birde anlamadığım bir şekilde boşta işlemci sıcaklığı 65 derece rocket leaguedeyken de 65 derece neden öyle anlamadım, sizde değerler nasıl?
Hocam aynı cihazın 3050 gpu R7 cpu olan versiyonu var bende. Boşta fanlar 0 rpm cpu 43 derece.

Armoury Create. Eğer indirmediyseniz acile kurun. Fanları çok iyi optimize ediyor.
Sessiz, performans, turbo mod hangisinde ölçtünüz sıcaklığı?

Sizce neyi yanlış yapıyorum?
20210828_192824.jpg

Sizce neyi yanlış yapıyorum?Eki Görüntüle 1151492
Sıcaklıklar bende de bu şekilde dert etme. Gerektiğinde her türlü önlemi alıyor. Ancak şuna dikkat et. Bilgisayarı altındaki fanları kapatmadan yükselt. Biraz oyun oynadıktan sonra masama dokundum. Alev topu gibiydi. Laptop normal masa alev gibiydi. İyice hava aldığından emin ol.
FPS değerlerinden bahseder misin biraz ve hangi ayarlardasın.

Sizce neyi yanlış yapıyorum?Eki Görüntüle 1151492

Hocam kendi senaryomu ileteyim; Şu an cihaz kucağımda. Sağ alttaki Windows barından pil tasarrufu moduna aldım. Bu modda 3050'yi devre dışı bırakıyor sistem. Daha önce de ilettiğim gibi fanlar 0 RPM. CPU sıcaklığım 46 Derece.

Harici ekran kartını devre dışı bırakmayı bilmiyorsanız güç tasarrufu modunda, onu ayrıca anlatabilirim.

Dosya Ekleri

• AC.png
    AC.png
    429,9 KB · Görüntüleme: 28
Sıcaklıklar bende de bu şekilde dert etme. Gerektiğinde her türlü önlemi alıyor. Ancak şuna dikkat et. Bilgisayarı altındaki fanları kapatmadan yükselt. Biraz oyun oynadıktan sonra masama dokundum. Alev topu gibiydi. Laptop normal masa alev gibiydi. İyice hava aldığından emin ol.

FPS değerlerinden bahseder misin biraz ve hangi ayarlardasın.
Rocket league bütün ayarlar son 90fps sabit ekran kartı %60 kullanım civarı ve sıcaklık da hemen hemen işlemci ile aynıydı.
Hocam kendi senaryomu ileteyim; Şu an cihaz kucağımda. Sağ alttaki Windows barından pil tasarrufu moduna aldım. Bu modda 3050'yi devre dışı bırakıyor sistem. Daha önce de ilettiğim gibi fanlar 0 RPM. CPU sıcaklığım 46 Derece.

Harici ekran kartını devre dışı bırakmayı bilmiyorsanız güç tasarrufu modunda, onu ayrıca anlatabilirim.
Güç tasarrufu modunda 46 derece yani?
Rica etsem güç tasarrufundan çıkarıp sessiz modda sıcaklık değerlerini atar mısınız?

Geri
Yukarı