ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Biraz vakit bulursam performans, Turbo ve manuel Mod'da yaparım hocam.

Turbo Mod'da monitörsüz 8600-8700 puan arası tahmin ediyorum.
6 benchmark daha yaptim.

Performance Mode'da time spy ve fire Strike.
Turbo Mode'da time spy ve fire Strike.
Manuel Mode'da (100% fan hizi) time spy ve fire Strike.

time spy
Performance mode: 8859
Turbo mode: 8936
Manuel mode: 9032

Fire Strike

Performance mode: 18921
Turbo mode: 19263
Manuel mode: 19397

Manual Mode'da bu kadar yuksek puan alacagimi beklemiyordum. Sogutucu ne kadar onemli oldugunu burada goruyoruz. Turbo Mode'da Boost yaparken bile manual modu gecemiyor sicakliktan dolayi.
Manuel Mode'daki işlemci sicakliklara bakin fire Strike'da maximum 85 dereceye ulasiyor ve time Spy'da maximum 87 dereceye. Tabi sesi yuksek oluyor pervaneler 100% calisirken ama ben kulaklık taktigim için fark etmiyor.
Bu sicakliklar tabii işlemci 100% gucunu kullandigi için en kotu ihtimal. Butun oyunlar islemciyi 100% kullanmadigi için oyunlarda genelde bu sicakliklardan daha az olur.

Gercekten bir canavar cikti bu makine. Aldigima cok cok memnunum ve kesinlikle pismanlik yok :D
umarim bu Benchmark'lar isinize yarayacaktir.

Hocam bu değerler monitörlümü monitörsüz mü?

Arkadaşlar merhaba,

Ballistic-3600 aramızda mı? 😁

Yukarıda paylaştığım linkte bizim cihazın aynısından kullanıp benden ortalama 900 puan fark alan Türk arkadaşımızı görüyorsunuz. Birebir her şey aynı nasıl bu sonucu alabiliyor acaba?

GloomyXY yazan sonuç bana ait.

Eki Görüntüle 1006570

Teşekkürler.

Haydaa, ben bu mesajını görmeden yazmıştım mesajımı 😁 Çok kıskanmıştım bu puanları kim alıyor diye senmişsin hahaha 😁 @BL4ST
Hocam, kafam cok karisik

Ilk olarak ben kendime isim, nasil ismim balistik-3600 olmus anlamadim. Birde beni nerden buldun😂. Ben benchmarklarla yeni tanisiyorum ve turkiyede sonuclari bulamiyorum siteden.

Yukarida yazdigim gibi bu sonuclar hepsi monitor ve 2x8gb ile oldu. En azindan 2x8gb herkese tavsiye ederim
Hocam bu değerler monitörlümü monitörsüz mü?
Monitor ve 2x8gb hocam

Hocam, kafam cok karisik

Ilk olarak ben kendime isim, nasil ismim balistik-3600 olmus anlamadim. Birde beni nerden buldun😂. Ben benchmarklarla yeni tanisiyorum ve turkiyede sonuclari bulamiyorum siteden.

Ciddi anlamda güldüm ya 😁 Sitede sağ üst köşede Results bölümü bulunuyor ona tıkladıktan sonra sol taraftan işlemci ekran kartı modellerini yazıp en iyi sonuçları görebiliyorsun. Sonrasında sol tarafta tekrar bir filtreleme bölümü çıkıyor ve orada lokasyon seçebiliyorsun.

Şu an 5800H ve Gtx 3060 laptop olarak Türkiye testlerine baktığımda sen en tepede gözüküyorsun.

1620127267130.png

Hatta 3060 notebook olarak filtrelediğimizde yine Türkiye testlerinde kafada gözüküyorsun.

1620127345387.png

Araya sadece bir tane 10870h bulunan MSI laptop girmiş.

Bu site benim keyiflenmem sebep oldu ne yalan söyleyeyim.

Herkese iyi günler dilerim.

Biraz vakit bulursam performans, Turbo ve Manuel Mod'da yaparım hocam

Turbo Mod'da monitörsüz 8600-8700 puan arası tahmin ediyorum
6 benchmark daha yaptim.

Performance Mode'da Time Spy ve Fire Strike
Turbo Mode'da Time Spy ve Fire Strike
Manuel Mode'da (100% Fan hizi) Time Spy ve Fire Strike

Time Spy
Performance Mode: 8859
Turbo Mode: 8936
Manuel Mode: 9032

Fire Strike

Performance Mode: 18921
Turbo Mode: 19263
Manuel Mode: 19397

Manual Mode'da bu kadar yuksek puan alacagimi beklemiyordum. Sogutucu ne kadar onemli oldugunu burada goruyoruz. Turbo Mode'da Boost yaparken bile manual modu gecemiyor sicakliktan dolayi.
Manuel Mode'daki işlemci sicakliklara bakin Fire Strike'da maximum 85 dereceye ulasiyor ve Time Spy'da maximum 87 dereceye. Tabi sesi yuksek oluyor pervaneler 100% calisirken ama ben kulaklık taktigim için fark etmiyor.
Bu sicakliklar tabii işlemci 100% gucunu kullandigi için en kotu ihtimal. Butun oyunlar islemciyi 100% kullanmadigi için oyunlarda genelde bu sicakliklardan daha az olur.

Gercekten bir canavar cikti bu makine. Aldigima cok cok memnunum ve kesinlikle pismanlik yok :D
Umarim bu Benchmark'lar isinize yarayacaktir

Bu puanların hiçbir manası yok çünkü bu testler sadece GPU üzerinde yük yaratıyor. MUX Switch avantajını gerçek dünya senaryolarında gösterir. Çünkü oyunlarda yük sadece GPU'da değil hem GPU hem CPU'da olur. Optimus'un özelliği renderlanılan frameleri PCI Express veriyolu üzerinden bir GPU'nun framebufferından diğer GPU'nun framebufferına kopyalamasıdır ve bu büyük miktarda veriyolu ve işlemci darboğazına sebep olur.

Ciddi anlamda güldüm ya 😁 Sitede sağ üst köşede Results bölümü bulunuyor ona tıkladıktan sonra sol taraftan işlemci ekran kartı modellerini yazıp en iyi sonuçları görebiliyorsun. Sonrasında sol tarafta tekrar bir filtreleme bölümü çıkıyor ve orada lokasyon seçebiliyorsun.

Şu an 5800H ve Gtx 3060 laptop olarak Türkiye testlerine baktığımda sen en tepede gözüküyorsun.

Eki Görüntüle 1006696

Hatta 3060 notebook olarak filtrelediğimizde yine Türkiye testlerinde kafada gözüküyorsun.

Eki Görüntüle 1006699

Araya sadece bir tane 10870h bulunan MSI laptop girmiş.

Bu site benim keyiflenmem sebep oldu ne yalan söyleyeyim.

Herkese iyi günler dilerim.
Sonuclarimi birinci sirada gormem cok guzel supriz oldu. Turkiyede (su anlik) birinci olacagimi zan etmiyordum. Belki monitor takip 2x8gb yapan tek kisi olabilirim 😁
Bu puanların hiçbir manası yok çünkü bu testler sadece GPU üzerinde yük yaratıyor. MUX Switch avantajını gerçek dünya senaryolarında gösterir. Çünkü oyunlarda yük sadece GPU'da değil hem GPU hem CPU'da olur. Optimus'un özelliği renderlanılan frameleri PCI Express veriyolu üzerinden bir GPU'nun framebufferından diğer GPU'nun framebufferına kopyalamasıdır ve bu büyük miktarda veriyolu ve işlemci darboğazına sebep olur.
Bende monitor var, mux switch'le ayni performans veriyor.

Hocam bu asusa niye taktınız anlamadım sonuçlar ortda Lenovo Legion 5 Pro'dan daha iyi hem de yüksek ihtimal daha ucuz o aradaki fiyatla zaten monitör alabilirsin.

Hocam bu asusa niye taktınız anlamadım sonuçlar ortda Lenovo Legion 5 Pro'dan daha iyi hem de yüksek ihtimal daha ucuz o aradaki fiyatla zaten monitör alabilirsin.
Buna kendini kandırmak denir maalesef. Legion Pro gelsin yanyana koyup karşılaştırın bakalım daha mı hızlı daha mı yavaş.
Bende monitor var, mux switch'le ayni performans veriyor.
Laptop alıp monitör bağlamak ne kadar yakışıklı bir çözümdür bilemiyorum ancak. Yaptığın GPU testleri zaten monitör bağlamasanda çok yakın sonuçlar verecektir.

Son düzenleme:
Buna kendini kandırmak denir maalesef. Legion Pro gelsin yan yana koyup karşılaştırın bakalım daha mı hızlı daha mı yavaş.

Laptop alıp monitör bağlamak ne kadar yakışıklı bir çözümdür bilemiyorum ancak. Yaptığın GPU testleri zaten monitör bağlamasanda çok yakın sonuçlar verecektir.

Hocam ben şahsen Lenovo'yla aynı fiyat olsa Lenovo'yu alırım ama Lenovo 16kdan aşağı olmaz bu durumda ASUS daha mantıklı.

Hocam ben şahsen Lenovo'yla aynı fiyat olsa Lenovo'yu alırım ama Lenovo 16kdan aşağı olmaz bu durumda ASUS daha mantıklı.

Lenovo yurt dışında ASUS'tan daha ucuz kardeşim. ASUS 1399 dolar, Lenovo 1180'den satıldı bir süre önce. Yani Türkiye fiyatı büyük ihtimalle ASUS'tan daha ucuz olacak. Keşke acele etmeseydin. Bende bu yüzden insanları uyarmaya çalışıyorum bu konuya gelip. Tabi çoktan satın almış olanlar içlerini rahatlatmak için uğraştıklarından ben sanki ASUS'a kafayı takmışım gibi hissediyorlar.

Cihazın MUX switch yerine hedeflenmiş olan ayarı Armoury Crate uygulamasındaki iGPU modu sanırım. Manası bildiğimiz Integrated GPU modu demekse büyük ihtimalle yükün işlemciyle paylaşılmasını oradan kontrol etmek amaçlanmıştır diye düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı