ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam yukarıdada yazdım bunu en iyi kullananlar tecrübe eder zaten profesyonel iş yapanlar harici monitör kullansın zaten stoklar milletin alacağı bilgisayardan vazgeçiriyorsunuz sizin için problem olan başkası için değil eğer iyi ekrana ihtiyacı olan onu alsın herkes ihtiyacına göre alıyor benim şahsen ekranla ilgili problemim yok oyun için aldım eski monitörüm kötüydü bana iyi bile geldi Lenovo'yu bekleyin diyorsunuz kaç para olcağı belli değil belki o arada dolar artacak bir şey olacak milletin moralini bozmaktan başka bir şeye yaramıyor bu yorumlarınız

İnsanları yanlış yönlendirip kazıklanmalarına mı sebep olayım? Bunu mu tasvip ediyorsun?

Cihazla alakalı sorduğum soru gerilerde kaldı hocam sırf sen bu ekran konusunu tekrar tekrar yazdığın için, söyleyebileceğim bir şey kalmadı. Biz ekran ile alakalı olarak muhteşem bir ekran var falan demiyoruz. Tüm konu boyunca cihazın ekranının sRBG oranı olarak kötü bir noktada olduğunu belirttik. Şu an üzerinde konuştuğumuz konu çok farklı ve bu gerçekten önemli bir konu. Ancak siz hala gelip ekran ekran diyorsunuz. Konunun ilk 10 sayfası zaten biz ekran konusunu konuştuk geçti. Rica edeceğim bu ekran konusunu daha fazla sürdürmeyin.

İnsanları yanlış yönlendirip kazıklanmalarına mı sebep olayım? Bunu mu tasvip ediyorsun?

Sanki asus yetkilisiyiz insanlara bu ürünü satmaya çalışıyoruz öyle bir durum yok biz ürünü aldık sadece daha iyi performans almaya çalışıyoruz.

hocam ben ekrana çok iyi dediğimi hatırlamıyorum burdada kimsenin insanları yanlış yönlendirdiği yok asıl siz insanları yanlış yönlendiriyosunuz bu laptopu alıp kullananlar ekranın abartıldığı kadar kötü olmadığını profesyonel iş yapmıycak kişiler için yeterli olduğunu söylüyor bu fiyata 3060lı ekranı iyi olan başka bir laptop bulun herkese onu önerin o zaman fiyatı belli olmayan laptopu öneriyosunuz herkesin kendine göre bir bütçesi var
Selamlar, ben galiba bu performans düşüklüğünü düzelttim. Bu işlemleri yapmadan önce mesela gta 5 açtığımda %45 amd %45 nvida çalışıyordu. Şimdi ise %85-95 nvidia çalışmaya başladı. Ayrıca bu sorun bütün RTX30 serisi ekran kartlarda var, hem masaüstü hem de notebook farketmiyor.. Nvidianın forumunda bile bununla ilgili yazılar ve yorumlar var. Bence genel bir güncelleme gönderecekler ilerleyen günlerde. Benim tahminim. O zaman kadar da, şu işlemleri yaptım.
1-windows ayarladan oyun kısmını açtım sonra oyun klipleri almayı kapattım.
2-oyun modunu açtım.
3- Nvidia denetim masasından görüntü ön ayarları kısmından beni tercihim diyip performansı seçtim
4. Nvidia denetim masasından 3d ayarların yönetilmesi kısmından genel ayarlarda tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performanslı nvidia işlemcisi yaptım.
Apex legendsta en yüksek ayarlarda 100-110 fps alırken, Şu anda 140-150 ye çıktı. Yine de genel bir güncelleme gödnerilmesi gerekli bir çok kişi şikayetçi herkes bu güncellemeyi bekliyor. Samsung un faillerinden sonra AMD ile yarışacaz diye bu sefer de nvidia acele etmiş , ürünü çıkarmış yazılım kısmını bitirmeden piyasaya çıkartmış ki zaten bence bunları özellikle madenciler için çıkartmışlar ondan oyuncuları pek sallamıyorlar. Bu yüzden bence madencilik yapmaya başladım masrafları çıakrtınca günlük 25-30 tl bir gelir elde ediyor.40Mh gücü var. :D
hocam bu arkaadaşın yorumuna bakın performan sıkıntısı çekiyorsanız
bu arada bir arkadaş daha yazmıştı cyberpunkda herşey ulrtada 50-60 fps aldığını söylemişti 1080li kasasında daha az fps aldığını söylemişti
p
Cihazla alakalı sorduğum soru gerilerde kaldı hocam sırf sen bu ekran konusunu tekrar tekrar yazdığın için, söyleyebileceğim bir şey kalmadı. Biz ekran ile alakalı olarak muhteşem bir ekran var falan demiyoruz. Tüm konu boyunca cihazın ekranının sRBG oranı olarak kötü bir noktada olduğunu belirttik. Şu an üzerinde konuştuğumuz konu çok farklı ve bu gerçekten önemli bir konu. Ancak siz hala gelip ekran ekran diyorsunuz. Konunun ilk 10 sayfası zaten biz ekran konusunu konuştuk geçti. Rica edeceğim bu ekran konusunu daha fazla sürdürmeyin.

Sanki asus yetkilisiyiz insanlara bu ürünü satmaya çalışıyoruz öyle bir durum yok biz ürünü aldık sadece daha iyi performans almaya çalışıyoruz.
erformans konusunu çok dert etmeyin bi sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum bi sıkıntısı varsada nvidia güncellme getirir ybancı forumlardada çok tartışılmş 30 serisi ekran kartlarında bi problem var diye dynamic boostun sebep olduğunu düşünüyorum bir arkadaş yazmıştı monitöre bağlayıp oynadım performans değişmedi diye buda mux switchle alakalı olmadığını gösteriyor

hocam ben ekrana çok iyi dediğimi hatırlamıyorum burdada kimsenin insanları yanlış yönlendirdiği yok asıl siz insanları yanlış yönlendiriyosunuz bu laptopu alıp kullananlar ekranın abartıldığı kadar kötü olmadığını profesyonel iş yapmıycak kişiler için yeterli olduğunu söylüyor
Ben yandım herkes yansın, zaten bu forumda başka kafada insan görmedim ben.

hocam hala aynı şeyi tekrar ediyorsunuz o zaman aynı fiyata iyi ekranı olan 115w rtx 3060 olan laptop önerin herkes bilsin
hocam laptop önerin o zaman bu fiyata diyoruz susuyorsunuz aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz eğer çok biliyorsanız arkadaşlara bu fiyat bandında ekranı iyi olan rtx 3060 115w olan laptop önerin herşeye karşı çıkıyorsunuz ama bir çözüm sunmuyorsunuz

hocam hala aynı şeyi tekrar ediyorsunuz o zaman aynı fiyata iyi ekranı olan 115w rtx 3060 olan laptop önerin herkes bilsin

hocam laptop önerin o zaman bu fiyata diyoruz susuyorsunuz aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz eğer çok biliyorsanız arkadaşlara bu fiyat bandında ekranı iyi olan rtx 3060 115w olan laptop önerin herşeye karşı çıkıyorsunuz ama bir çözüm sunmuyorsunuz
Konudaki ilk mesajımda önerdim zaten. 16 bin para vericem 3. sınıf hardware alıcam birde insanlara önereceğim yuh artık.

İyi o zaman hocam. Hiçbir problem kalmadı. Ben de çıktığı zaman almaya bakacağım. Şu an 60 Hz Monster monitör kullanıyorum. Sizce iyi mi olur kötü mü?
Hocam 144 Hz monitörden 60 Hz’e geçmeyin bence :)

Merhaba,

Ürüne servisten sorun yoktur raporu alan tek kişi benim galiba. Ouno servis cihazda sorun olmadığını belirtti ve bios güncellemesi yaptı. Cihazın hızlı bir şekilde tarafıma ulaşmasını sağlayacağım. Aşağıda paylaştığım ramden iki tane almayı düşünüyorum. Cihazın içerisindeki rami de sahibinden üzerinden satacağım. Sormak istediğim soru ise aşağıdaki ram bana sorun çıkarır mı? Ben cihazın içerisindeki ramden ikinci bir tane bulamayacağımı düşündüğüm için başka iki adet aynı ramden almayı düşünüyorum.

Tüm konuyu okumuş birisi olarak yardımcı olmak isteyen arkadaşların hepsine çok teşekkür ederim. İnsanların morallerini bozmak isteyen yorumlar yazanlara ise söyleyecek bir şey bulamıyorum.

İyi günler, iyi hafta sonları.
Etiketlemeyi unuttum @xbea
Hocam DDR4 3200 MHz CL22 değerlerine sahip bir 16GB RAM bulmanız lazım eğer şu anki RAM’e takviye yapacaksanız. Bazen tüm değerler aynı olsa bile uyum problemleri oluşabiliyor, o yüzden elden geldikçe aynı değerlere sahip bir RAM tercih edilmeli.

hocam ram takmak garantiyi bozuyor mu bir bilginiz var mı
Bilgisayarın diğer aksamına zarar vermediğiniz sürece bu modelde yapılan SSD ve RAM yükseltmeleri garantiyi bozmuyor. Bizzat ASUS müşteri hizmetlerinden aldığım cevap bu şekilde.

Problem ne biliyor musun? Rakipleri 800 dolarlık bilgisayarlara çok daha iyi monitörler takarken ASUS'un Çingene gibi 1500 dolarlık makineye 250-NIT %60sRGB monitörler takması ve bu önemli bir problem aslında. Bu kısaca kazıkçılık. ASUS bunu yaparken kimi örnek alıyor merak ediyorum açıkcası. Apple desen Apple insanı kazıklar adını satar ama olay hardware konusuna geldimi her şeyin en iyisini verir sana. ASUS'un bu ucuzculuğunu tam olarak nasıl adlandırmam gerektiğini bilmiyorum. İşte bu yüzden insanlar bu bilgisayarı almamalı, bu kazıkçılığa alet olmamalı.
Hocam aslında biz de aksini iddia etmiyoruz. Söylediklerinizde haklısınız. Şu anki kur ve piyasa itibariyle bazı firmalar böyle politikalar uyguluyor, bu tarz politikalar uygulamayan firmalar da ona göre parasını alıyor. 14200 liraya 5800H’lı RTX3060’lı 1TB SSD’li bir cihaz alıyoruz, ve bu cihazın diğer ülkelerde satışa sunulan varyantlarına göre kötü olarak nitelendirilebilecek tek sıkıntısı paneli. Ha RAM çift kanallı olabilir miydi, olabilirdi, ancak neden böyle bir şey tercih edilmiş ben de bilmiyorum. İsteyen benzer konfigürasyonda bir cihazı 20000 liralara çıkarak başka markalardan tercih edebilir. Ben panele önem veren birisi değilim, evet daha parlak veya daha canlı olsa beni de memnun ederdi ancak bu durum cihazın 17-18 bin liralara çıkmasına sebep olacaksa panelin güzel olmamasını tercih ederim.

Tabii ki bu benim şahsi fikrim.

Ben panele önem veren birisi değilim, evet daha parlak veya daha canlı olsa beni de memnun ederdi ancak bu durum cihazın 17-18 bin liralara çıkmasına sebep olacaksa panelin güzel olmamasını tercih ederim.

Amerikan piyasasına bakarsan bundan daha ucuza satılan Legion 5 Pro modelinde %100 sRGB 165Hz 1600p panel var. Ayrıca ekstra olarak MUX Switch dahil bu fiyatlandırmaya. Maalesef fikrin pek doğru değil.

Amerikan piyasasına bakarsan bundan daha ucuza satılan Legion 5 Pro modelinde %100 sRGB 165Hz 1600p panel var. Ayrıca ekstra olarak MUX Switch dahil bu fiyatlandırmaya. Maalesef fikrin pek doğru değil.

Hocam Türkiye ŞARTLARINDAN bahsediyorum. O bahsettiğiniz modeller Türkiye'ye geldiği zaman lütfen fiyatıyla beraber beni konuya etiketleyin, olur mu?

İkimiz de uygulanan fiyat politikasından rahatsızız, gelen vergilerden, doların direkt olarak 8.5'la çarpılmasından, Euro'nun 10 ile çarpılmasından da rahatsızız. Tayland gibi ülkeler için hazırlanmış konfigürasyonlara layık görüldüğümüz için de rahatsızız. Ülkemiz şartlarıyla değerlendirmeliyiz durumu, bu durum sizi üzüyorsa da suçu alım gücümüze göre bir konfigürasyon ve fiyat politikası oluşturmaya çalışan firmalarda aramak yerine bu duruma sebebiyet veren kişilerde arayabilirsiniz.

Hocam Türkiye ŞARTLARINDAN bahsediyorum. O bahsettiğiniz modeller Türkiye'ye geldiği zaman lütfen fiyatıyla beraber beni konuya etiketleyin, olur mu?

İkimiz de uygulanan fiyat politikasından rahatsızız, gelen vergilerden, doların direkt olarak 8.5'la çarpılmasından, Euro'nun 10 ile çarpılmasından da rahatsızız. Tayland gibi ülkeler için hazırlanmış konfigürasyonlara layık görüldüğümüz için de rahatsızız. Ülkemiz şartlarıyla değerlendirmeliyiz durumu, bu durum sizi üzüyorsa da suçu alım gücümüze göre bir konfigürasyon ve fiyat politikası oluşturmaya çalışan firmalarda aramak yerine bu duruma sebebiyet veren kişilerde arayabilirsiniz.

Ben açıkcası artık Türkiye'den alışveriş yapmıyorum ve tanıdıklarıma yanlarına getirtiyorum elektronik eşyalarımı. 14 bin liranın çok ucuz bir fiyat gibi değerlendirilmesi de şaşırtıyor. Açıkcası Türkiye şartları veya Amerika şartları ne olursa olsun cebimden 10 bin üzerinde bir rakam çıkıyorsa bunun karşılığını beklemek en doğal hakkım diye düşünüyorum. Çok daha ucuz laptoplar bulabilirim daha iyi monitörlere sahip olan. Legion 5 Türkiye'ye geldiğinde etiketlerim.

Geri
Yukarı