ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Harici monitör e DP ile bağlayıp deneyen varmı bir yayında şöyle birşey gördüm.

Eki Görüntüle 1003981

Bundan benim anladığım DP çıkışı direk 3060 a bağlı diğer çıkışlar AMD den geçiyor.
hocam olabilir çünkü bir arkadaş harici monitöre bağlayıp denedim yazmıştı bişey değişmedi yazmıştı

hocam sizce 2.8 yapmama gerek var mı oyunları genelde maximumda oynarım çok fark edermi dual channela geçsem bu arada dual channeli asusun servisinde yaptırabilirmiyim
Ilk olarak akkinizi helal edin su an turkce olmayan klavye ile yaziyorum (Klavyemi turkce kullanmiyorum).

Bence kesinlikle fark eder. Eger Maximum ayarlarda oynuyorsan ortalama 8.55% fps fark ediyor, yani eger maximum ayarda 100 fps varsa, 2x8gb ile 108.55fps oluyor. Bu ortalama rakam ve oyundan oyuna degisiyor. Bazi oyunlarda 12% - 15% kadar fps artiyor, bazi oyunlarda ise bir kac % artiyor.

Ram degistirmesi cok kolay aslinda, tek laptopun altinda yanan led isiklarin ince kablolari laptopun arka kapagina bagli oldugu icin ona dikkat etmek gerek.

Fotografdaki 2 kirmizi cizgi icinde bulunan yer led kablolarin bagli oldugu yer. Siyah parca fotografta yukari bakiyor, normal sartlarda assagi dogru "kilitli" olur, onu yavasca kaldirip kabloyu cikarta bilirsiniz. Cit falan etmiyor ve cikarmasi kolay. Takmak istediginizde sari ok gosterdigi gibi beyaz ve siyah parcanin icine takiyorsunuz ama sari okun gosterdigi yonden. Umarim cok kafa karistirici olmamistir.
Harici monitör e DP ile bağlayıp deneyen varmı bir yayında şöyle birşey gördüm.

Eki Görüntüle 1003981

Bundan benim anladığım DP çıkışı direk 3060 a bağlı diğer çıkışlar AMD den geçiyor.
Ben bagladim. Asus G513un usb C var arka tarafinda, bu hem sarj icin kullaniliyor ve hemde DP cikis icin. Displayport USB C kablo lazim, adapter falan tam olmuyor ve bazen gsync veya 144hz calismiyor. Su an monitore bagli, 144hz ve gsync ayni zamanda calisiyor.

Dosya Ekleri

• internals-8.jpg
    internals-8.jpg
    173 KB · Görüntüleme: 42
Ilk olarak akkinizi helal edin su an turkce olmayan klavye ile yaziyorum (Klavyemi turkce kullanmiyorum).

Bence kesinlikle fark eder. Eger Maximum ayarlarda oynuyorsan ortalama 8.55% fps fark ediyor, yani eger maximum ayarda 100 fps varsa, 2x8gb ile 108.55fps oluyor. Bu ortalama rakam ve oyundan oyuna degisiyor. Bazi oyunlarda 12% - 15% kadar fps artiyor, bazi oyunlarda ise bir kac % artiyor.

Ram degistirmesi cok kolay aslinda, tek laptopun altinda yanan led isiklarin ince kablolari laptopun arka kapagina bagli oldugu icin ona dikkat etmek gerek.

Fotografdaki 2 kirmizi cizgi icinde bulunan yer led kablolarin bagli oldugu yer. Siyah parca fotografta yukari bakiyor, normal sartlarda assagi dogru "kilitli" olur, onu yavasca kaldirip kabloyu cikarta bilirsiniz. Cit falan etmiyor ve cikarmasi kolay. Takmak istediginizde sari ok gosterdigi gibi beyaz ve siyah parcanin icine takiyorsunuz ama sari okun gosterdigi yonden. Umarim cok kafa karistirici olmamistir.

Ben bagladim. Asus G513un usb C var arka tarafinda, bu hem sarj icin kullaniliyor ve hemde DP cikis icin. Displayport USB C kablo lazim, adapter falan tam olmuyor ve bazen gsync veya 144hz calismiyor. Su an monitore bagli, 144hz ve gsync ayni zamanda calisiyor.
MSI Afterburner kurup Volarant ,LoL ,CS gibi oyunlar la AAA oyunlardan full ayarlarda FPS ölçümü yaparmısınız.

hocam oyunda test etmedim ama bariz fark olduğu belliydi armoury cratede işlemci sıcaklığı ortalama 40la çalışıyodu 50ye yükseldi ekran kartını nerdeyse hiç kullanmıyodu laptop ekran kartını webde gezinirken bile kullanmaya başladı
hocam bu ayarı nasıl yapıyoruz gösterebilmeniz mümkün mü?

hocam bu ayarı nasıl yapıyoruz gösterebilmeniz mümkün mü?
hocam bilgisayarı kapat sonra yeniden aç. Açılırken f2ye bas önüne bir ekran çıkana kadar . sonra önündeki ekranda sağ altta default diye bir seçenek var ona tıkla kabul et sonra sağ altta ınun yanında save and exit diye bir bölüm var ona tıkla bilgisayar açılıyor zaten
hocam laptopta oyun testi yapabilecek arkadaş varsa yapıp değerleri bizle paylaşırsa çok mutlu olurum

arkadaşın söylediği gibi biostan default ayarlara çektikten sonra cs de 120 sabit olan fps full ayarlarda 210 240 fpsler çıktı bu fpsler 3060 fpslerimi bilmiyorum ama şuan ekran kartı kullanımım 85 90 lara çıktı şuan daha güzel çalışıyor gibi

Ürünün 32 gb çift kanal ramli modeli bir tanecik gelmişti, alacaktım uçmuş gitmiş. Stok da sorulmuyor. Talep var bayağı zaten. Sizce birkaç güne girer mi stoklara?

ürünün 32 gb ramlı modeli mi girdi stoğa? ne kadara girmişlerdi fiyatını?
16.800 küsür. Tek modül 16gb laptop ramleri 800-900 bandında şu an. 200-300 tl farkı vardı bu söz ettiğimiz modelden. 32 gb'ın da 16x2 olduğunu düşünüyorum çünkü araştırınca hiç tekli 32 görmedim. Çok uygun fırsat tekrar girerse kaçırmayın derim. Stok yenilenmezse üzülürüm açıkçası...

Yeni konular

Geri
Yukarı