ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam benim 2 tane RAM alacak param yok gayet netim ben bu laptopın içindeki RAM'den bir tane daha alıp takmak istiyorum sıkıntı çıkar mı ve laptopın içinde hangı RAM var yardımcı olursanız sevinirim @xbea

Hocam benim 2 tane RAM alacak param yok gayet netim ben bu laptopun içindeki RAM'den bir tane daha alıp takmak istiyorum sıkıntı çıkar mı ve laptopun içinde hangi RAM var yardımcı olursanız sevinirim @xbea

Hocam içindeki RAM satılmıyor ne yazık ki... İçindeki 16 GB RAM'e aynısından ekleyemezsiniz. Ayrıca aynısında eklemezseniz de mavi ekran yeme olasılığınız çok fazla. Bundan dolayı ya "çıkma parça" alacaksınız ya da bunu satıp yerine gidip 2 X 8 GB ya da 2 X 16 GB RAM almanız gerekiyor hocam.

Ben 1x16 GB RAM'i 2x8gm RAM'a 160 lira verip değiştirdim.

Hocam o herkese denk gelmiyor...

O da gereksiz geldi ilk başta düşündüm ama değişmiş iken 32 olsun diye düşünüyorum ama gidip 2x16 GB var. E bu devirde 1800 lira veremem 600 700 liraya işimi görebilecek bir RAM yok mu?

Hocam pek başka seçeneğiniz yok ne yazık ki. Ya 2 X 8 GB ya da 2X 16 GB RAM lazım. Bunun dışındakiler kurtarmıyor ne yazık ki.

Hocam içindeki RAM satılmıyor ne yazık ki... İçindeki 16 GB RAM'e aynısından ekleyemezsiniz. Ayrıca aynısında eklemezseniz de mavi ekran yeme olasılığınız çok fazla. Bundan dolayı ya "çıkma parça" alacaksınız ya da bunu satıp yerine gidip 2 X 8 GB ya da 2 X 16 GB RAM almanız gerekiyor hocam.

Hocam pek başka seçeneğiniz yok ne yazık ki. Ya 2 X 8 GB ya da 2X 16 GB RAM lazım. Bunun dışındakiler kurtarmıyor ne yazık ki.
her şekli bir dert kalsın ozaman böyle yapıcak bişey teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

Her şekli bir dert kalsın o zaman böyle yapacak bir şey teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Bir şey değil hocam. Hocam piyasadaki her cihazda tek kanal var zaten (bazı istisnalar var tabii ama %90 böyle). Bu yüzden aslında normal.

hocam son olarak aklıma geldi servise danışsam kendileri aynı ram ile yükseltme yapamazmı daha uyguna

Ben içinden çıkan 16 gb micron 3200 mhz cl22 ram satıyorum.Onun yerine 8x2 16gb kingston hyperx cl20 aldım.

Geri
Yukarı