ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Pc nin monitörü ile harici bir monitörün testini buldum. Aynı Asus bizimki ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onda 5900hx varmış ama o kadar performans farkı olmaz tahminimce
Bunlar her ülkeye özel model çıkarmışlar anlaşılan. 2k 165hz %ekran 5900hx ve 3060 kombinasyonu da varmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
29 inç Ultrawide ekran ve ekstra 16 GB Crucial RAM eklemdim toplam 32 oldu.

İşlemci Ryzen 9 3800X le başa bai, 3900XLE %1 fark var.
Ekran kartı masaüstü RTX 2060`la denk.
Bu iki veri eskiden notebooklarda düşünemeyeceğimiz kadar fazla performans demek. Düşünün ki koca kasayla 2 kiloluk bir notebook aynı performansı veriyor ve daha düşük Watt karşılığında.
Uygun fiyata bulursanız kaçırmayın derim. İlla ASUS için değil herhangi bir Ryzen 5800H, 5800HX 5900HX versiyonlu ve 3060 üzeri ekran kartlı herhangi bir marka alınabilir.
Eski bir Intel'ci olarak. Kesinlikle 3060`la Intel önermem cayır cayır yanarsınız. Özellikle de Akdeniz bölgesinde ya da sıcak bölgelerde yaşıyorsanız hele ki klima dokunuyorsa ve klimasız çalışmak istiyorsanız Intel pişmalıktır. Tabii ki notebook için söylüyorum. Masüstünde her türlü soğutmayla halledilir. Ama laptopta Intel kesinlikle önermem.

Allah herkese en iyisini versin.

Son düzenleyen: Moderatör:
pcde takılı olan ram le bu ram aynı zaten bir fark varsa sadece üretim tarihleridir çıktıkları fabrika ve tüm değerleri aynı. bir sorun yok yani bu satıcı da iyi
Hocam rami çiftleyince fps lerde nasıl bir değişiklik gözlemlediniz, tahmini artışı % kaç olarak nitelendirirsiniz?

Hocam rami çiftleyince fps lerde nasıl bir değişiklik gözlemlediniz, tahmini artışı % kaç olarak nitelendirirsiniz?
Evet fps artışı oldu 70 -80 lerden 140-145 e kadar çıkış oldu. ama bu sırada 2 kere bios güncellemesi geldi. 1 ya da 2 kere de nvidia güncellemesi de geldi. yani en düşük 65-75 fps ken şu anda en düşük 105-110 fps alıyorum. en yüksek 120 fps aslırken şu anda 140-145 alıyorum. oyun da Apex legends . Ayartlar bir önceki oyunda yaptığım ayarlarla aynı.

Geri
Yukarı