ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Evet fps artışı oldu 70 -80 lerden 140-145 e kadar çıkış oldu. ama bu sırada 2 kere bios güncellemesi geldi. 1 ya da 2 kere de nvidia güncellemesi de geldi. yani en düşük 65-75 fps ken şu anda en düşük 105-110 fps alıyorum. en yüksek 120 fps aslırken şu anda 140-145 alıyorum. oyun da Apex legends . Ayartlar bir önceki oyunda yaptığım ayarlarla aynı.
BIOS güncellemelerini hangi programla yaptınız? Yeni sürümlere nereden ulaşabilirim? Güncellemeleri sırayla yapmak mı gerekiyor yoksa sonuncusunu yüklemek yeterli mi? Bilgisayar gelince güncelleyeyim madem

BIOS güncellemelerini hangi programla yaptınız? Yeni sürümlere nereden ulaşabilirim? Güncellemeleri sırayla yapmak mı gerekiyor yoksa sonuncusunu yüklemek yeterli mi? Bilgisayar gelince güncelleyeyim madem
bütün güncellemeleri MYasus veya asusun sitesinden yaptığınız zaman kendi kendine bios güncellemesi yüklüyo hatta MYasus bios güncellemesini başlatınca bilgisiyarı yeniden başlatıyor ve bios u açıyor orda direk kendi kendine yapıyo yani bende öyle oldu 2 kere geldi başka bi güncelleme almadım

bütün güncellemeleri MYasus veya asusun sitesinden yaptığınız zaman kendi kendine bios güncellemesi yüklüyo hatta MYasus bios güncellemesini başlatınca bilgisiyarı yeniden başlatıyor ve bios u açıyor orda direk kendi kendine yapıyo yani bende öyle oldu 2 kere geldi başka bi güncelleme almadım
MyASUS uygulamasını destekteki downloads kısmından mı kurmam gerekiyor?

Teoride evet olmalı ama pratikte denendi mi bilmiyorum?

Evde usb-c to hdmi dönüştürücü buldum ve denedim, sonuç olumlu, sadece harici ekran kartını kullandı.

Soru soruyu açıyor, bu konuyla direkt alakalı değil ama dahili ekran kartını bypass denemesi için usbc2hdmi dönüştürücüyü kullandığımda monitörün görüntüsünde kalite kaybı, kontrast ve parlaklıkta değişiklikler gibi etkiler gördüm. Evde bulduğum dönüştürücü çok kaliteli bir şeye benzemiyor sebebini bunda mı aramalıyım sizce?

Son düzenleme:
Evet fps artışı oldu 70 -80 lerden 140-145 e kadar çıkış oldu. ama bu sırada 2 kere bios güncellemesi geldi. 1 ya da 2 kere de nvidia güncellemesi de geldi. yani en düşük 65-75 fps ken şu anda en düşük 105-110 fps alıyorum. en yüksek 120 fps aslırken şu anda 140-145 alıyorum. oyun da Apex legends . Ayartlar bir önceki oyunda yaptığım ayarlarla aynı.
hocam bunlar monitöre bağlıyken olan fpsler mi? eğer öyleyse bir de mönitörsüz fps verebilir misiniz?

Evet FPS artışı oldu 70 -80'lerden 140-145'e kadar çıkış oldu. Ama bu sırada 2 kere BIOS güncellemesi geldi. 1 ya da 2 kere de NVIDIA güncellemesi de geldi. Yani en düşük 65-75 FPS'ken şu anda en düşük 105-110 FPS alıyorum. En yüksek 120 FPS aslırken şu anda 140-145 alıyorum. Oyun da Apex Legends. Ayartlar bir önceki oyunda yaptığım ayarlarla aynı.

Hocam RAM'i çıkarıp güncellemenin ne kadar etkisi olmuş ona bakma imkanınız var mıdır?

asus un Armoury crate uygulamasi otomatik yapiyor bioslari. Nvidia da geforce experience uzerinden yapiyor
hocam bunlar monitöre bağlıyken olan fpsler mi? eğer öyleyse bir de mönitörsüz fps verebilir misiniz?
Kendi ustundeki fpsler, usb c den hdmi donusturucum yok o yuzden digerini yapmadim direkt hdmi a takinca yine kendi ekrani gibi goruyor.
Hocam RAM'i çıkarıp güncellemenin ne kadar etkisi olmuş ona bakma imkanınız var mıdır?
Kardesim test cihazi degil bu sok tak sok tak 50 kere. Onla ugrasamam. Ben gayet memnunum onceki fpslerden de simdikilerden den. Rtx 2060 dan 2x performansli eth miningde tam 2x hasrate veriyor. 2060 20 mh verirken bu mobil 3060. 40mh veriyor. Ayrica bi onceki postta var . Bu mobil 3060 masaustu 2060 ile ayni performansta. Işlemcisi de masaüstü ryzen 9 3900X den sadece %1 daha dusuk performans veriyor. Yani kucucuk laptoptan daha ne bekliyorsunuz anlamiyorum. Lazimsa alirsin değilse almazsin olay fps degil . Fps fazla olunca birsey olmuyor sanki herkesin evinde 360 hz monitor var da fps derdi kaldi. Zaten 360 hz monitor alabiliyorsan gider 3080 li masausutu de toplarsin bunu da cerez olarak alirsin falan. Az gercekci olalim. Bu olayin sonu yok zaten 6 ay sonra yeni moller cikacak. Yani en iyisi benim olsun diye birsey yok. Bosuna mükemmeli aramiyin. Mükemmel i bulmaniz icin dubai prensinin oglu falan olmaniz lazim ki daha piyasaya cikmadan yeni urunleri 100x daha fazla vererek kullanin.
Bu arada sinirlendi olarak algilamayin benim konusma tarzim bu birine atar falan yapmıyorum. Sadece dusuncelerimi soyluyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar iyi bayramlar öncelikle, çok marka ve modele baktım fakat bir türlü karar veremedim.
Bu modelin görselliği çok hoşuma gitti fakat internet ortamında hiçbir yerde ürün yok. Sadece Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde bulabildim. Bu fiyatlara, bu model tercih edilir mi? Yoksa beklenmeli mi?

Hocam Battlefield V fpsleriniz kaça çıktı? 70 civarlarından bir değişiklik yaşadınız mı?

Hocam Battlefield V fpsleriniz kaça çıktı? 70 civarlarından bir değişiklik yaşadınız mı?
rtx ve dlss açık ultra ayarlarda 35-50 arası genel olarakta 42-43 fps alırken . şu anda en düşük 65 gördüm 1 kere onun dışında 78-80 arasında gidip geliyor. harita ve ayarlar yine aynı rtx açık dlss açık ultra ayalar aynı harita.

Yeni konular

Geri
Yukarı