ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Hocam CS'de zaten ekran kartı kullanımı düşük o yüzden çok ısınmıyr Windows modda oynuyorum ses çıkmasın diye RAM'i hiç ellemedim ilk gün nasıl aldısam öyle Witcher'da her şey Ultra 100 FPS falan alıyorum Fortnite RTX açık DLSS kapalı her şey Ultra'da 100-110 FPS alıyorum fanları fullediğimde 81 neredeyse hiç geçmiyor maksimum 83e çıktı genelde Windows modda kullanıyorum BF 5'te her şey Ultra'da 60-70 FPS alıyorum.
Rainbow Six Ultra ayarlar 130-140 FPS.
PUBG Ultra ayarlar 90-100 FPS.
Dying Light Ultra ayarlar 65-70 FPS.
Assetto Corsa Ultra ayarlar 100-110 FPS.
Zamanında çok tartışılmıştı Lenovo mu bu mu diye Lenovo'nun incelemelerine baktım sıcaklık değerleri ve FPS farkı Ultra ayarlarda çok az ama ekran için Lenovo alınır diğer değerler çok fark etmiyor.
Control'u yazmayı unuttum en çok zorlayan oyunlardan biri RTX ve DLSS açık Ultra'da 70-75 FPS veriyor DLSS kapalı 50 FPS'ye düşüyor sıcaklık fanlar Ultra'da maksimum 83 gördüm.
Laptop ekranını mı kullanıyorsunuz? Harici bir monitör mü?

Dostlar tam olarak bu kasanın 512GB SSD'li olanını yurtdışından almak istiyorum şuan Hollanda'dayım. Bana fikir verebilecek olan var mı konu açtım sırf bu laptop ve legion 5 arasında kaldığım için. Görenleriniz ve fikir sahibi olanlarınız varsa bana yardımcı olabilir mi ? (Benim modelde 2x8 3200mhz ram olduğunu da söyleyeyim)

Arkadaşlar selamlar.

Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım. Cihazı uzun süredir kullanmaktayım, ama bu cihazı tercih ettiğim için ne yazık ki çok pişmanım.

Sebebi de yüksek sıcaklıklardan ötürü sıkça "throttle" problemi yaşamam. Yani ne demek istiyorum, yoğun bir şekilde World of Warcraft oynayan birisiyim. Oyunu ilk başlattığımda 70-80 FPS'lerde gezen performans işlemci sıcaklığının artmasından ötürü (ki oyunu ortalama ayarlarda oynuyorum) 1.5-2 saatlik oyun sonucunda 40'lara kadar düşüyor. Konu hakkında çözüm önerisi olan var mıdır?

NOT: Ekran kartına undervolt yaptım, ekran kartının sıcaklığı çok artmasa da CPU'nun sıcaklığı artmakta.

Arkadaşlar selamlar.

Konuyu biraz hortlatmış gibi olacağım. Cihazı uzun süredir kullanmaktayım, ama bu cihazı tercih ettiğim için ne yazık ki çok pişmanım.

Sebebi de yüksek sıcaklıklardan ötürü sıkça "throttle" problemi yaşamam. Yani ne demek istiyorum, yoğun bir şekilde World of Warcraft oynayan birisiyim. Oyunu ilk başlattığımda 70-80 FPS'lerde gezen performans işlemci sıcaklığının artmasından ötürü (ki oyunu ortalama ayarlarda oynuyorum) 1.5-2 saatlik oyun sonucunda 40'lara kadar düşüyor. Konu hakkında çözüm önerisi olan var mıdır?

NOT: Ekran kartına undervolt yaptım, ekran kartının sıcaklığı çok artmasa da CPU'nun sıcaklığı artmakta.

Dostum merhaba. Bende bu modeli almayı düşünüyordum kasım indiriminde ama sen böyle deyince tereddüt ettim bir an. Aslında bu olmasa da ROG STRIX serisi 3060'lı bir PC almak istiyorum çok beğeniyorum kasa vs uzun zamandır aklımda ama şu an biraz korktum. Sizce bunun yerine Lenovo 3050 Ti Lenovo almak mantıklı mı, 3060 la çok performans farkı olur mu? ASUS olmazsa hem daha uygun olduğu için bu PC'yi düşünüyorum. Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar selamlar.

Açtığım 2 konu var hocam bu durumla ilgili. Malesef durum böyle. Ayrıca dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama problem asil ekran kartında. Isı limiti var 87 derece. Dolayısıyla cihaz 86 derecede kalmak için surekli güç kısıyor. 130W ile başlayan kart 95W'a kadar düşüyor. İşlemci için sınır 96. O da 95'te geziniyor ve hiz kesiyor.
Dostum merhaba. Bende bu modeli almayı düşünüyordum kasım indiriminde ama sen böyle deyince tereddüt ettim bir an. Aslında bu olmasa da ROG STRIX serisi 3060'lı bir PC almak istiyorum çok beğeniyorum kasa vs uzun zamandır aklımda ama şu an biraz korktum. Sizce bunun yerine Lenovo 3050 Ti Lenovo almak mantıklı mı, 3060 la çok performans farkı olur mu? ASUS olmazsa hem daha uygun olduğu için bu PC'yi düşünüyorum. Teşekkürler şimdiden.
Hocam uzak dur tek kelime ile. 2000 dolar civarına geliyor vergilerle. O fiyata alınabilecek en kötü cihaz olabilir. Legion çok iyi ama ekran kartı zayıf kalıyor. Gigabyte Aorus 3060 cihazlara, Monster Tulpar v25.1'e yada bulabilirseniz Legion RTX 3060'lara bakanilirsiniz.

Açtığım 2 konu var hocam bu durumla ilgili. Maalesef durum böyle. Ayrıca dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama problem asil ekran kartında. Isı limiti var 87 derece. Dolayısıyla cihaz 86 derecede kalmak için surekli güç kısıyor. 130W ile başlayan kart 95W'a kadar düşüyor. İşlemci için sınır 96. O da 95'te geziniyor ve hiz kesiyor.

Hocam uzak dur tek kelime ile. 2000 dolar civarına geliyor vergilerle. O fiyata alınabilecek en kötü cihaz olabilir. Legion çok iyi ama ekran kartı zayıf kalıyor. Gigabyte Aorus 3060 cihazlara, Monster Tulpar v25.1'e ya da bulabilirseniz Legion RTX 3060'lara bakanilirsiniz.

Monstera o kadar para vermek istemiyorum, Legion'lar da biraz pahalı. MSI veya Legion hangisini uygun bulursam almaya çalışacağım sanırım. Teşekkürler yardımcı olduğun için.

Açtığım 2 konu var hocam bu durumla ilgili. Maalesef durum böyle. Ayrıca dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama problem asil ekran kartında. Isı limiti var 87 derece. Dolayısıyla cihaz 86 derecede kalmak için surekli güç kısıyor. 130W ile başlayan kart 95W'a kadar düşüyor. İşlemci için sınır 96. o da 95'te geziniyor ve hiz kesiyor.

Hocam uzak dur tek kelime ile. 2000 dolar civarına geliyor vergilerle. O fiyata alınabilecek en kötü cihaz olabilir. Legion çok iyi ama ekran kartı zayıf kalıyor. Gigabyte Aorus 3060 cihazlara, Monster Tulpar v25.1'e ya da bulabilirseniz Legion RTX 3060'lara bakanilirsiniz.

Hocam ben fanları fulleyince maksimum 83 derece gördüm işlemcide 90ları gördüğümü hatırlamıyorum biraz fazla ses çıkıyor ama fanları fulleyince 83 kesinlikle geçmiyor.

Arkadaşlar selamlar.

Cihazı bende kullanıyorum , en iyi çözüm harici bir monitör almak. Ayrıca bir adet, Type-c to HDMI veya Type-c to Dp dönüştürücü lazım, kasanın arkasında bulunan Type-c çıkışı üzerinden harici monitöre çıkış vereceksiniz. İşlemcinin dahili cpu biriminin köprü rolünü devredışı bırakabiliyorsunuz.
Bu lanet Mux Switch konusu yüzünden, koca koca oyunların dGPU ile renderlanıp, iGPU üzerinden bir köprü yoluyla laptop monitörüne gönderilmesi yüzünden CPU gereğinden fazla ısınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı