ASUS ROG STRIX G513QM-HN081 alınır mı?

Bu makineye ilk kez 14K TL civarında satılırken "ekranı şöyle böyle" diyerek millete aldırmayanlara selam vermeye geldim hususi olarak. Selam.

Aldırmayanlar gerçekten kötü yapmış fakat ben de alamamıştım konu sahibi olarak. Sonradan bütçemi iyice zorlayıp Acer Predator triton 500 aldım indirimden. 2080s 300Hz ekranı var. İyi ki almışım diyorum. Full metal kasaya sahip olması bile avantaj gözümde asusa göre. O zamanlar bu cihaz 14.200'dü çok iyi hatırlıyorum hatta sonra birkaç cihaz da 14.300'den satışa çıktı çok kısıtlı bir süre. Sonra yanlış hatırlamıyorsam birkaç defa çıktı ama 17 18 bin miydi yalan olmasın. Ben ise şu ankini 15.800'e almıştım. Ben de iyi ki almışım diyorum. Premiumluk açısından bence Asus un bu modelinden daha güzel bir cihaz.

Aldırmayanlar gerçekten kötü yapmış fakat ben de alamamıştım konu sahibi olarak. Sonradan bütçemi iyice zorlayıp Acer Predator triton 500 aldım indirimden. 2080s 300Hz ekranı var. İyi ki almışım diyorum. Full metal kasaya sahip olması bile avantaj gözümde asusa göre. O zamanlar bu cihaz 14.200'dü çok iyi hatırlıyorum hatta sonra birkaç cihaz da 14.300'den satışa çıktı çok kısıtlı bir süre. Sonra yanlış hatırlamıyorsam birkaç defa çıktı ama 17 18 bin miydi yalan olmasın. Ben ise şu ankini 15.800'e almıştım. Ben de iyi ki almışım diyorum. Premiumluk açısından bence Asus un bu modelinden daha güzel bir cihaz.
Rog strix g513 kasa cidden premium bir yapıya sahip değildi maalesef. Şu an Rog Strix Scar G533 kasa kullanıyorum ve aralarında inanilmaz derecede fark var. Ekran, touchpad, klavye, keystone, kasa tasarimi, en onemlisi de sıcaklık anlaminda muthis fark var.
G513 stok halde bile cok isinirken G533 ile sonuna kadar OC yapmama rağmen hala serin çalışıyor mesela.

Son düzenleme:

Linkteki cihaz alınır mı ?
Ekranı kötü diyolar,soğutması da sıvı metalmiş heralde ne kadar iyi bilemiyorum.

Tercimde iki model var donanımlar aynı tulpar da ise muxswicth var ;
Tulpar v20.3 / 18.5 bin TL
Asus Rog / 21.5 bin TL

Sizce hangisi ?

Ekranı kötü diyolar,soğutması da sıvı metalmiş heralde ne kadar iyi bilemiyorum.

Asus Rog / 21.5 bin TL

Sizce hangisi ?
Ekrani kötü evet renk doğruluğu yerlerde. Soğutması da iyi değil hatta kötü. Bence farkli modellere bak.

Asus Rog / 21.5 bin TL

Sizce hangisi ?
Ne!? 21 bin tl mi? Ne zamlamışlar diyeceğim de 21 Nisandan bu yana neredeyse sene dönecek. Bu fiyata alınır mı bilemeyeceğim ama ucuzlayacağı yok. Tavsiyem bu seviyede bir cihazda indirim pususuna yatmanız olur. Bu cihaz yoksa ekranı dışında çok iyi bir cihaz. Ekranı da öyle kötü değil normal pc ekranından 5 tık değil de 2 tık iyidir

sRgb %63 ama bu kadar kötü nasıl oluyor ki ?
Sıvı metal soğutması var diyolar,hatta diğer cihazlara göre 10 derece az ısınıyormuş ?
İnternetten bakabilirsin sRGB renk uzayının yüzdelik değerlerine. Ama basitçe söylemek gerekirse kırmızılar turuncu gibi oluyor. Sıvı metal kısmı tamam var ama ısınıyor yine de. 10 derece daha az falan zaten reklamlar kısmı. İşlemci de ekran kartı da ısı limitinde çalışıyor. Kısacası bu modeli asla tavsiye etmem.

Geri
Yukarı