ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

MUX Switch anladığım kadarıyla düşük sistem isteyen oyunlarda oluyor zaten ekran 165Hz. 300 alsam da bir fark olmayacak doğru mudur hocam?
165 FPS üstü almanız giriş gecikmesini düşürür ama akıcılığa hiçbir etkisi olmaz. Açıkçası keşke 2K ekran olmasaydı. Ekran zaten küçük boşu boşuna farkı algılayamayacağımıza rağmen performans kaybı olacak.

Şu an cidden arada bıraktı.

165 FPS üstü almanız giriş gecikmesini düşürür ama akıcılığa hiçbir etkisi olmaz. Açıkçası keşke 2K ekran olmasaydı. Ekran zaten küçük boşu boşuna farkı algılayamayacağımıza rağmen performans kaybı olacak.

Şu an cidden arada bıraktı.
Hahaha hocam şu an sepetteyim onaylarsam alacağım ne yapayım :D

@Ek01000 @hayat acimasiz
Ürün gerçekten güzel bir ürün, eksi olarak MUX'un olmadığını söylemek mümkün. Henüz piyasada pek ürün yok, o yüzden alternatif olarak söyleyebileceğim ürün de yok. T7 V21.6 var ancak bu laptop varken alınmamalı. GP76 var Amazon İspanya'da ancak gelmesi uzun sürüyor ve klavyesi İspanyolca. Benim önerim yapılabilme imkânı varsa haftaya teslimat ile şimdiden alın, eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelirse iptal edip satın alırsınız. Eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelmezse bu ürünle devam edersiniz. Hem indirimi de kaçırmamış olursunuz.

@Ek01000 @hayat acimasiz
Ürün gerçekten güzel bir ürün, eksi olarak MUX'un olmadığını söylemek mümkün. Henüz piyasada pek ürün yok, o yüzden alternatif olarak söyleyebileceğim ürün de yok. T7 V21.6 var ancak bu laptop varken alınmamalı. GP76 var Amazon İspanya'da ancak gelmesi uzun sürüyor ve klavyesi İspanyolca. Benim önerim yapılabilme imkânı varsa haftaya teslimat ile şimdiden alın, eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelirse iptal edip satın alırsınız. Eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelmezse bu ürünle devam edersiniz. Hem indirimi de kaçırmamış olursunuz.
Alacaksan iyi karar ver paketin bantını açtığın anda geri iade almıyor hepsiburada.Ben cihazdan memnunum ama sırf 3000 lira daha 1 hafta geçmeden düşürdüğü için iade edeyim dedim vay neymiş paket açılınca iade olmuyormuş.Yahu cihaz tertemiz tertemiz.

Alacaksan iyi karar ver paketin bantını açtığın anda geri iade almıyor hepsiburada.Ben cihazdan memnunum ama sırf 3000 lira daha 1 hafta geçmeden düşürdüğü için iade edeyim dedim vay neymiş paket açılınca iade olmuyormuş.Yahu cihaz tertemiz tertemiz.
Hocam siz THH ile iade edersiniz, sorun olmaz bence.
Eğer kargonun sonra gelme ihtimali yoksa alırsınız evde kuzu kuzu bekler :D Baktınız Legion size uymuyor açarsınız kullanırsınız.

@Ek01000 @hayat acimasiz
Ürün gerçekten güzel bir ürün, eksi olarak MUX'un olmadığını söylemek mümkün. Henüz piyasada pek ürün yok, o yüzden alternatif olarak söyleyebileceğim ürün de yok. T7 v21.6 var ancak bu laptop varken alınmamalı. GP76 var Amazon İspanya'da ancak gelmesi uzun sürüyor ve klavyesi İspanyolca. Benim önerim yapılabilme imkânı varsa haftaya teslimat ile şimdiden alın, eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelirse iptal edip satın alırsınız. Eğer Legion 5 Pro beklediğimiz fiyattan gelmezse bu ürünle devam edersiniz. Hem indirimi de kaçırmamış olursunuz.
Hocam iyi hoş diyorsunuz ama elimde şu an sıfır var. Babama da yük olmama sözü verdim. 13500'e bizim 3060 Ti'ı satıp ETH'leri bozduracağım :D. Ondan dolayı şu an 21.500 çok para geldi. Sizce Scar serisi almamak ile hata yapar mıyım? Ya da MUX Switch'li Lenovo, MSI gibi alternatifleri mi düşünmeliyim bilemedim.

Bu arada İngiltere'de adam akıllı bir fiyat bulamadım ama 1800$ diyorlar fiyata. Hadi 1800£ diyelim, 20 bin TL yapar. Aslında çok da fiyat oynamıyor ama gitmişken oradan almadım diye de pişman olmak istemiyorum. Şu an çok ama çok kararsız kaldım.

Hocam iyi hoş diyorsunuz ama elimde şu an sıfır var. Babama da yük olmama sözü verdim. 13500'e bizim 3060 Ti'ı satıp ETH'leri bozduracağım :D. Ondan dolayı şu an 21.500 çok para geldi. Sizce Scar serisi almamak ile hata yapar mıyım? Ya da MUX Switch'li Lenovo, MSI gibi alternatifleri mi düşünmeliyim bilemedim.
Hocam Scar serisinin incelemesi yeni çıktı, göz atın isterseniz. Çok bir artısı yok gibime geldi, daha fazla RGB, biraz daha iyi soğutma ve daha iyi ekran kartı (modele göre) ve belki biraz daha iyi kasa kalitesi. Scar pek mantıklı değil diye düşünüyorum.

MSI'ın MUX gibi çok büyük bir avantajı var, oynadığınız oyuna göre etkisi değişir. Daha fazla AAA oyun oynayacaksanız MUX'a bu kadar çok takılmayın. Ama amacınız rekabetçi oyunlarsa MUX şart. Tercih meselesine kalıyor tabii.

Lenovo ise geçen sene mükemmel bir iş çıkartmıştı, bu sene devam ettirirler diye düşünüyorum. Legion 5 Pro'nun ısınma konusuyla alakalı bir Reddit kullanıcı soğutucunun çok etkili olduğunu söylemişti. Legion'ın da MUX gibi büyük bir artısı var. Ayrıca Ryzen işlemci kullanıyorlar, oyun performansı haricinde Intel'in önünde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tüketici Hakem Heyeti.

@Dark Lord of the Sith hocam belirli başlı sıkıntılar var. Fiyata göre çok iyi laptop ama ülkeye QHD olan model gelmiş. Piksel aralığını algılayamayız bile ama performansım %20 düşecek.
Ek olarak MUX Switch yok ve ne kadar rekabetçi oyunları sık oynamasam da arada sırada oynuyorum.
Etkisi ne kadar olur bilmem ama Ryzen gücü devreye giriyor burada.

Render yapıyorum ve 5900HX cidden çok güçlü bir işlemci. Çoğu masaüstü işlemcilere kafa tutabilecek kadar da iyi. MUX Switch kendini aratır mı bilmem ama Ryzen'in güç tüketimi konusunda da artıları söz konusu. Şu an Legion'lar çok güzel geliyorlar ama ROG ile aralarında pek bir fark olmayacağını düşünüyorum.

Şu an tek sıkıntı FHD 3060 ile QHD 3070 aynı FPS'yı vereceğinden 21.500 TL'yi bu canavara vermek ne kadar akıl karı?

Yeni konular

Geri
Yukarı