ASUS ROG STRIX G713QR-K4093 alınır mı?

@Dark Lord of the Sith hocam belirli başlı sıkıntılar var. Fiyata göre çok iyi laptop ama ülkeye QHD olan model gelmiş. Piksel aralığını algılayamayız bile ama performansım %20 düşecek.
Hocam QHD panel hakkında kime sorsam herkes bayılmıştı, fark eder diye düşünüyorum ben. Performans düşmesi durumunda 1080P yaparsınız, pek fark etmez sanırsam. Bulanıklaştırdığını söyleyenler var ama bence tamamen alışmayla alakalı, 1440P'ye alışan insan 1080P'ye geçince bulanıklaştığını hisseder normal olarak. 1440P panel bence bir eksi değil, artı.
Ek olarak MUX Switch yok ve ne kadar rekabetçi oyunlar oynamasam da arada sırada oynuyorum.
Etkisi ne kadar olur bilmem ama Ryzen gücü devreye giriyor burada.
MUX büyük bir etken hocam. Bu videoda tam 3070'in değerlerini anlamak mümkün olmasa da yüzde hesaplamasından aklınızda bir şey oluşur sanırsam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Render yapıyorum ve 5900HX cidden çok güçlü bir işlemci. Çoğu masaüstü işlemcilere kafa tutabilecek kadar da iyi. MUX Switch kendini aratır mı bilmem ama Ryzen'in güç tüketimi konusunda da artıları söz konusu. Şu an Legion'lar çok güzel geliyorlar ama ROG ile aralarında pek bir fark olmayacağını düşünüyorum.
Render yapıyorsanız Ryzen tercih edin hocam, MUX'un açığını kapatır mı bunu bilemiyorum ancak.
Şu an tek sıkıntı FHD 3060 ile QHD 3070 aynı FPS'yı vereceğinden 21.500 TL'yi bu canavara vermek ne kadar akıl karı?
QHD panelli 3070 mantıklı bence hocam.

Birkaç güne burada(5 Pro).
Bu kadar az kalmış iken acele etmem. Zaten stokların bir anda biteceği yok ya :D.

@Dark Lord of the Sith hocam en iyisi ben bu süre zarfında ekran kartını iyi bir fiyata satmaya çalışayım. Kim bilir belki Legion'lar beklediğimizden de iyi çıkar :D.

Bu arada ASUS ROG'un rakibi tam olarak hangi Legion oluyor?

Bu kadar az kalmış iken acele etmem. Zaten stokların bir anda biteceği yok ya :D.

@Dark Lord of the Sith hocam en iyisi ben bu süre zarfında ekran kartını iyi bir fiyata satmaya çalışayım. Kim bilir belki Legion'lar beklediğimizden de iyi çıkar :D.

7 galiba hocam.

Scar serisin Legion 7 diye biliyorum ben.
ROG Strix Legion 5 Pro.
TUF Legion 5.

165 FPS üstü almanız giriş gecikmesini düşürür ama akıcılığa hiçbir etkisi olmaz. Açıkçası keşke 2K ekran olmasaydı. Ekran zaten küçük boşu boşuna farkı algılayamayacağımıza rağmen performans kaybı olacak.

Şu an cidden arada bıraktı.

Hocam ama fark var ben Monster'in mağazasına gidip 1080p ve 2k ekrana yan yana baktım arada ciddi fark var. Keskinlik çok çok daha iyi.

Hocam ama fark var ben Monster'in mağazasına gidip 1080p ve 2K ekrana yan yana baktım arada ciddi fark var. Keskinlik çok çok daha iyi.
Şu an 27" 2K ekran kullanıyorum. Daha öncesinde 27" 1080p kullanıyordum ve aradaki fark çok yüksekti. Bahsettiğimiz çözünürlükler 27 gibi devasa olduğundan oynayan piksel aralığı çok daha yüksek.

Ancak söz konusu 17.3 gibi küçük bir boyut olunca oynayan piksek yoğunluğu 27" kadar değil. Bende bundan dolayı pek bir fark olacağını düşünmüyorum laptopta. Tabii denemeden bilemem sadece varsayım yapıyorum. Umarım fark vardır :D.
Maalesef hocam, 5 Pro'nun erken gelmesi sürpriz oldu diyebilirim:)
Zaten 5 Pro bize Legion 7'yi bekleyip beklemememiz konusunda bir fikir verecek. Umarım 18.000 gibi rakamlara gelirde MUX Switch'li, 500 nitli güzel bir rakip çıkar ROG'lara.

Eğer 25.000 üstü gelirse Legion 7'yi hiç tahmin edemiyorum. Benim ön görüm Lenovo bölgesel fiyatlandırma yapacak ve 18.000 civarlarından başlayacak fiyatlar.

Geri
Yukarı