Asus Rog Strix GTX 1050 Ti Overclock Yapılır mı?

Beyler mesaj cezası yemiştim yazamıyordum. Overclock olarak yapmaktan korkuyorum açıkcası çünkü şuanda Gpu Voltajım %0'da gözüküyor. Siz bana %80'e al diyorsunuz sıkıntılı işler yapmaya korkuyorum cidden bir sıkıntı çıkarmı diye.

Ayrıca bilgisayara format attım şuan açıldı direk sosyale girdim temiz oldu. Birkaç gün içerisindede bilgisayarın içini temizleyeceğim.

Egzoz fanını ise değiştirmedim halen aynı duruyor.

Bir de şunu söyleyeyim. O Asus GPUTweak ll Programında en altta "Frame Rate Target (FPS)" var. Bunu arttırsam performansım artar sanırımda sisteme sıkıntı verirmi? Bir de aç diyorsanız kaça getireyim şuanda 0'da.

Frame Rate Target performansını falan arttırmaz o bambaşka bir şey :)

İlk olarak sana 80 yap diyen ben değilim ben sadece istersen onu 100 yap bir sorun olmayacağını söylüyorum, çünkü nvidia kartlar fazlasıyla sıkı korumalı, voltaj kilitlerinden tutun BIOS kilitlerine kadar, zor modlanır zor overclocklanırlar.

Son olarak şunu söyleyeyim OC işine hiç girme böyle sürekli “bir şey olur mu sıkıntıya girer mi ne olur sistemim bozulur mu ?” diye konuşacaksan. Overclock ne demek öğrenirsen bu soruları soranlara gülerek bakacaksın, ama önce içindeki önyargı ve korkuyu kaldırman lazım, kaldırmadıkça hiç nasıl yapayım deme.

1050Ti overclocklanır mı diye bir soru bile tamamen saçma, her şey overclocklanır her şey, kasa fanından tut monitörüne kadar. Önce şu önyargını ve sürekli sıkıntı çıkar mı bir şey olur mu demeyi bırakman gerekiyor. Yapamayacaksan uzak dur overclocktan.

Bende aynı karta sahibim. Son güncelleme ile PUBG'de FPS sıkıntıları var. OC konusuna gelince 1500 mhz çekirdek 7208 mhz bellek hızına çekip hiç voltaj vermeden sorunsuz kullandım fakat oc yapmanı önermiyorum zaten kart gerektiği hızlara kendisi çıkıyor.

Frame Rate Target performansını falan arttırmaz o bambaşka bir şey :)

İlk olarak sana 80 yap diyen ben değilim ben sadece istersen onu 100 yap bir sorun olmayacağını söylüyorum, çünkü nvidia kartlar fazlasıyla sıkı korumalı, voltaj kilitlerinden tutun BIOS kilitlerine kadar, zor modlanır zor overclocklanırlar.

Son olarak şunu söyleyeyim OC işine hiç girme böyle sürekli “bir şey olur mu sıkıntıya girer mi ne olur sistemim bozulur mu ?” diye konuşacaksan. Overclock ne demek öğrenirsen bu soruları soranlara gülerek bakacaksın, ama önce içindeki önyargı ve korkuyu kaldırman lazım, kaldırmadıkça hiç nasıl yapayım deme.

1050Ti overclocklanır mı diye bir soru bile tamamen saçma, her şey overclocklanır her şey, kasa fanından tut monitörüne kadar. Önce şu önyargını ve sürekli sıkıntı çıkar mı bir şey olur mu demeyi bırakman gerekiyor. Yapamayacaksan uzak dur overclocktan.
Konunun adını ben böyle yapmamıştım moderetörler böyle yapıyor maalesef. Ben konunun adını "GTX1050Ti sürücü OC modu hakkında" gibi bir şey yapmıştım.

Overclock ne öğrenmek konusuna gelirsek, bu ekran kartını da zar zor aldım zaten kaybetme korkusu ile yapıyorum. Benim tüm oyunlarda performansım düştü. Hele PUBG'deki düşüşten bahsetmek bile istemiyorum. Ondan overclocklayıp denemek istemiştim ama vazgeçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
OC asla +40 FPS vermez sorunun başka bir şey.
İçinde kaybetme korkusuna dair en küçük bir şüphe bile varsa doğru karar vazgeç sonra bir şey olmasa bile telaşlanacaksın. Kaybetmeyeceğine adım gibi eminim o kartı bir program ile yakmana imkan yok :)

Neyse, iyi günler.

Şu ana kadar ekran kartı yakmış insanları buraya getirir misin, hangilerini yakmışlar ne şartlar altında yakmışlar ? 1050Ti için 100 Mv voltaj ile dahi yanma söz konusu olamaz.

Şu ana kadar ekran kartı yakmış insanları buraya getirir misin, hangilerini yakmışlar ne şartlar altında yakmışlar ? 1050Ti için 100 Mv voltaj ile dahi yanma söz konusu olamaz.
Hocam şuan da tabiki getiremem. Fakat illa yakanlar vardır. Yanlış anlama ama biraz abartıyorsun gibime geldi. RTX2080 Ti ile yanabilir bence. 100Mv Voltaj vermek bence yanması için gayet yeterli bir miktar.

RX480’im +137.5 Mv ile çalışıyor stok voltajı 1150 ben 1265 olarak çalıştırıyorum, önceki kartlarımı da en az +120 de çalıştırdım ki bunlar AMD kartlardı, yani çok daha iyi kontrol ve fazla sıcaklıklara sahiptim, inan ya da inanma abarttığımı düşün ya da düşünme, yıllardır overclock ile uğraşıyorum, aynı şekilde işlemcimin stok voltajı 1.2 ben 1.52 de kullanıyorum.

100Mv şu demek kartın 1.1 de çalışıyor ise 1.2 de çalışacak.

Yakmayı becerebilmiş insanlar +250 300 Mv vermiş, soğutmasını aşırı kötü kullanmış insanlardır. TDP değerlerini aşırı yukarı çekip -stok halinin %150 %200 fazlası gibi- VRM yakmış insanlardır. Bu 1050Ti için imkansız.

Şunu da eklemek istiyorum, AB GPUTweak gibi programlar sana asla yakacak derecede bir kontrol sunmazlar sen istemedikçe.
Sana yap demiyorum, yalnızca olabilecek ya da olamayacakları söylüyorum ki senin asla yapmamanı söyledim zaten, en küçük hatada telaşlanacaksın.

Son düzenleme:
RX480’im +137.5 Mv ile çalışıyor stok voltajı 1150 ben 1265 olarak çalıştırıyorum, önceki kartlarımı da en az +120 de çalıştırdım ki bunlar AMD kartlardı, yani çok daha iyi kontrol ve fazla sıcaklıklara sahiptim, inan ya da inanma abarttığımı düşün ya da düşünme, yıllardır overclock ile uğraşıyorum, aynı şekilde işlemcimin stok voltajı 1.2 ben 1.52 de kullanıyorum.

100Mv şu demek kartın 1.1 de çalışıyor ise 1.2 de çalışacak.

Yakmayı becerebilmiş insanlar +250 300 Mv vermiş, soğutmasını aşırı kötü kullanmış insanlardır. TDP değerlerini aşırı yukarı çekip -stok halinin %150 %200 fazlası gibi- VRM yakmış insanlardır. Bu 1050Ti için imkansız.

Şunu da eklemek istiyorum, AB GPUTweak gibi programlar sana asla yakacak derecede bir kontrol sunmazlar sen istemedikçe.
Sana yap demiyorum, yalnızca olabilecek ya da olamayacakları söylüyorum ki senin asla yapmamanı söyledim zaten, en küçük hatada telaşlanacaksın.
Peki, tamam teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı