ASUS ROG 6750XT değişim/iade çıktı

djoguzhan55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 10 Temmuz'da İncehesap'a yolladığım ve onların ASUS'a yolladığı ROG 6750XT ekran kartına 15 inci iş gününde değişim/iade kararı çıktı, 9'unda çarşamba gününe kadar rapor incehesaba gönderilir. Sizle iletişime geçer dedi ASUS mh, bende bunun üzerine incehesaba yazdım ve verdikleri cevap aşağadaki gibi, elimizde yok pentadan isteyeceğiz dediler şimdi.

1-fatura tutarında ekran kartının fiyatı KDV dahil 9917 TL olarak gözüküyor iade alıp ikinci el 3070 Ti ve 3080 filanmı alsam 1-1.5 sene garantili?
2-ellerinde olmadığını söylüyor İncehesap, pentadada yoksa nasıl bir süreç bekliyor beni.
3-ben direk bir üst model kart istiyorum diye diretebilir miyim? Veya NVIDIA istiyorum diye?

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - Madde 11:
(1) malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
A) satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
B) satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
C) aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
Ç) imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
Seçimlik haklarından birini kullanabilir. satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    79,6 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    36,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    31,7 KB · Görüntüleme: 16
Penta distribütör zaten, temin edip size gönderirler hocam. Temin edemezlerse karşılıklı anlaşmaya çalışın 3070 Ti sıfır ürün için ek para vermeyi teklif edin vs.

Penta distribütör zaten, temin edip size gönderirler hocam. Temin edemezlerse karşılıklı anlaşmaya çalışın 3070 Ti sıfır ürün için ek para vermeyi teklif edin vs.

Ben aslında AMD kart istemiyorum, NVIDIA'ya geçmek istiyorum, gelen üründede böyle uğraşırsam çıldırtır beni. İncehesaba sordum aklımdakileri yarın net cevaplar verirler inşallah bana.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    59 KB · Görüntüleme: 13
Hocam bana sorarsanız, yazdıklarınız aşırı karışık. Çorba olmuş.

Cevaba göre (kart olsada olmasada) Nvidia kart istediğinizi belirtin seçenek sunulmasını isteyin direk olumsuz cevap gelirse üstüne para teklif edin ortayı bulmaya çalışın.

Ellerinde aynı ürün varsa ve siz değişim talep ettiyseniz başka kart vermek zorunda değiller.

Hocam bana sorarsanız, yazdıklarınız aşırı karışık. Çorba olmuş.

Cevaba göre (kart olsada olmasada) Nvidia kart istediğinizi belirtin seçenek sunulmasını isteyin direk olumsuz cevap gelirse üstüne para teklif edin ortayı bulmaya çalışın.

Ellerinde aynı ürün varsa ve siz değişim talep ettiyseniz başka kart vermek zorunda değiller.
ellerinde aynı karttan yok pentadan isteyeceğiz dedi mh

Ürünü Penta'dan temin ediyorlar hocam, penta anlaşmalı distribütördür. Ürün Penta'da varsa sipariş edip size teslim ederler. Tabii öncesinde sizden değişim için onay alırlar.

10bine 2inci el 3080 filan ayarlayabilir miyim onu kestiremiyorum ben bir piyasa araştırması yapayım zaten rapor gelmeden İncehesap bana bir şey sunmucak her türlü çarşambaya kadar bekleyeceğiz, iyikide yedek kart almışım yoksa neredeyse 1 aydan fazladır bilgisayar yatıyor olacaktı.

Deneyimi-fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı