Asus Rog Strix RTX2060 vs Galax RTX2070

Malesef monitörüm bu ve yakın zamanda güncellemek gibi bir fırsatım yok. Çok sıkıntı çıkarır mı darboğaz yapması?
Benim monitörden kullanıyormuşsun. Ya işlemciyi yükseltmen gerek daha almadıysan veya 2070 yerine 2060 almalısın. İnternetten test videolarını izle aşırı darboğaz olmuyorsa 2070 al ilerde 2K ekran alırsın.

Benim monitörden kullanıyormuşsun. Ya işlemciyi yükseltmen gerek daha almadıysan veya 2070 yerine 2060 almalısın. İnternetten test videolarını izle aşırı darboğaz olmuyorsa 2070 al ilerde 2K ekran alırsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda gpu %70 i bile zor kullanıyor. Darboğaz dediğin bu muydu? Bu tipteki dar boğazları pek bilmiyorum.
İşlemciyi 4.0ghz ye OC'lesek sıkıntı çıkartmaya devam eder mi?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoda gpu %70 i bile zor kullanıyor. Darboğaz dediğin bu muydu? Bu tipteki dar boğazları pek bilmiyorum.

İşlemciyi 4.0ghz ye OC'lesek sıkıntı çıkartmaya devam eder mi?
Yüzde 70 ise sıkıntı olabilir. Biraz OC iyi gelecektir ama yine de darboğazı engellemez. FPS değerleri senin için iyi ise al 2K ekran alınca tadından yenmez.

Yüzde 70 ise sıkıntı olabilir. Biraz OC iyi gelecektir ama yine de darboğazı engellemez. FPS değerleri senin için iyi ise al 2K ekran alınca tadından yenmez.
Şu videoda ise hiç bir şekilde darboğaz gözükmüyor.

Sadece teknobiyotik konusu için yardımcı olmak isterim. Firma her türlü yardımı eksiksiz oflama dan püfleme den, tam bir esnaf gibi işlerinde ve yardımlarında iyiler. Şikayet kısmına gelirsek şuan her firmanın binlerce şikayeti var. Genelde ülkemizde bazı şeyleri bilmediğimiz için ve hemencik oluversin merakı olduğu için anında olsun isteyip olamadığı için. Hemen şikayetvar a yapıştırıyorlar. Teknobiyotik firmasına itopya dan daha fazla guvenirim. Gerek fiyatları olsun gerek ilgileri. Ayrıca galax markası gayet iyi bir markadır. Fiyatı da uygundur tercih edilebilir tereddütsüz. Ayrıca bu fotoğrafı da paylaşmak isterim. Ürün alımı sonrası destekleri yok diyenler için.
Bir kaç haftadır sistem toplamaya çalışıyorum. Ekran kartını tam kararlaştırdım derken Galax'ın uygun fiyatlı RTX2070 kartı gözüme çarptı. 3400TL gibi bir fiyatı bulunuyor. Fakat aklımda hem ekran kartı üreticisi hakkında -çünkü ilk defa Galax ekran kartı alacağım. - Hem de kartın satışta olduğu Teknobiyotik firması hakkında aklımda bir sürü soru var.

1-)Teknobiyotik firmasının çok kabarık bir şikayet geçmişi var. Cidden bayağı bir insan bu firmadan şikayetçi, gerek sipariş verirken gerek siparişten sonra. Bu siteden alış veriş yapanınız veya bilgi sahibi olanınız varsa yorumlarını alabilir miyim?

2-) Galax ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz? Servisleri nasıl? Garantide vesaire sıkıntı yaşatıyor mu?

Normalde alacağım ASUS ekran kartı: Asus ROG-STRIX-RTX2060-A6G-GAMING GDDR6 192Bit HDMI DP Ekran Kartı 834809 ASUS | Trendyol

Galax RTX 2070 ekran kartı: Galax RTX2070 EX 8GB (1-Click OC) 256Bit GDDR6 Ekran Kartı (GLX-27NSL6MPX2VE) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

Yoksa hepsini bir yana koyup ASUS'un kartını mı almalıyım?
Screenshot_2019-07-02-22-40-46-646.jpeg

Sadece teknobiyotik konusu için yardımcı olmak isterim. Firma her türlü yardımı eksiksiz oflama dan püfleme den, tam bir esnaf gibi işlerinde ve yardımlarında iyiler. Şikayet kısmına gelirsek şuan her firmanın binlerce şikayeti var. Genelde ülkemizde bazı şeyleri bilmediğimiz için ve hemencik oluversin merakı olduğu için anında olsun isteyip olamadığı için. Hemen şikayetvar a yapıştırıyorlar. Teknobiyotik firmasına itopya dan daha fazla guvenirim. Gerek fiyatları olsun gerek ilgileri. Ayrıca galax markası gayet iyi bir markadır. Fiyatı da uygundur tercih edilebilir tereddütsüz. Ayrıca bu fotoğrafı da paylaşmak isterim. Ürün alımı sonrası destekleri yok diyenler için.Eki Görüntüle 411524
Çok teşekkür ederim dostum. Verdiğin bu cevap yüreğime su serpti cidden.

Servisi ve firmayla ilgili bir yorumunuz var mı? Ayrıca teknobiyotik için söyleyeceğiniz bir şey var mı?

Teknobiyotik üzerinden Galax RTX2060 EX aldım. Şahsen memnunum ve frima çok iyi yani koskoca Akortek Bilişimin friması Akortek Bilişim'in alt frimaları ise:
Teknobiyotik
N11
GittiGidiyor
.
.
.

Daha niceleri size garanti açısından her türlü ürününüzde sorun yaşamayacağınızda garanti verebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı