ASUS ROG STRIX RX 470 4 GB BIOS modlama nasıl yapılır?

thebest00

Hectopat
Daha fazla  
Kartımda güç limitini -%25'ten aşağı indiremiyorum ve bunu -%50'ye kadar indirebilmek istiyorum. (Power Supply 400W yetmediği için yenisini alana kadar idare etmek için). Bunun için BIOS modlamam gerekiyormuş. Nasıl yapacağım detaylı anlatırsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• STRIX-RX470-O4G-GAMING.gif
    STRIX-RX470-O4G-GAMING.gif
    31,3 KB · Görüntüleme: 30
Kartımda güç limitini -%25'ten aşağı indiremiyorum ve bunu -%50'ye kadar indirebilmek istiyorum. (Power Supply 400W yetmediği için yenisini alana kadar idare etmek için). Bunun için BIOS modlamam gerekiyormuş. Nasıl yapacağım detaylı anlatırsanız sevinirim.

BIOS mod riskli bir işlem. Olmazsa karşılıklı soğuk su içebilme şansın olabilir.

Polaris BIOS editor ile yapacaksın.

En kötü sisteme ikinci kart takıp ATIFlash ile stock BIOS'u atması gerekecek.

2. kartım yok da işlemciye gömülü Intel HD Graphics var. Polaris BIOS Editor'den kartımın orijinal BIOS'undaki Power limit ayarını değiştirdim ve BIOS'u kaydettim. BIOS nasıl atacağım ve o BIOS'u atarsam sorun çıkmaz değil mi?

2. kartım yok da işlemciye gömülü Intel HD Graphics var. Polaris BIOS Editor'den kartımın orijinal BIOS'undaki Power limit ayarını değiştirdim ve BIOS'u kaydettim. BIOS nasıl atacağım ve o BIOS'u atarsam sorun çıkmaz değil mi?
ATIFlash üzerinden atabilirsin. Nvflash gibi CMD üzerinden de yapabilirsin ya da klasör içinde gelen ATIWinFlash'ı kullanabilirsin. Hangisi daha kolay gelirse.

Eğer bios düzgünse sorun olabilecek tek şey Kartın UEFI ayarlarının tam çalışmaması (Başlangıçta d6 post kodu ve GPU Hata ledinin yanması) ve Driver'ın Kod 43 hatası vermesi.

UEFI ayarları tam çalışmıyorsa anakartın BIOS'u üzerinden UEFI'yi kapatıp CSM açman gerek.

Kod 43 alıyorsan atikmdag ile driverı patchlemen gerek.

Polaris BIOS editor ile kartın orijinal BIOS'unu açıp güç limiti ayarını %50 yaptım ve BIOS'u kaydettim. Sonra ATIFlash ile BIOS'u flashladım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Dediğiniz gibi driver sorunu oldu ve atikmdag ile driverı patcheyerek düzelttim. Şu an güç limitini -%50 yapabiliyorum. Yardım için teşekkürler.

Geri
Yukarı