ASUS ROG Strix RX 570 86 derece oluyor

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Yani anlamadığım bir şekilde deliler gibi ısınıyor. Undervolt ayarları hazır, Radeon Software üzerinden yapıyorum fakat voltajı 950'ye kadar indirmeme rağmen geçersiz sayıp RDR oynarken 144W güç çekiyor. Nefret ettim bu karttan. "ROG serisi bu, ısınmaz" demeyin rica ediyorum.

Alternatif bir öneri sunarsanız sevinirim. Kart fiyatları zaten malum satıp üstüne bir şey alma imkanım yok.

1030 voltaj veriyorum ben 60 dereceyi geçmiyor bendeki RX570, saat hızları ne durumda? Kasan nedir? Saat hızını 1200'lere düşürmeyi deneyin.

Kasan nedir? Ekran kartının fanlarını temizlemeyi deneyin. Garantisi bitti ise macunu değiştirin.

Garantisi var ise garantiye gönderin.

1030 voltaj veriyorum ben 60 dereceyi geçmiyor bendeki RX570, saat hızları ne durumda? Kasan nedir? Saat hızını 1200'lere düşürmeyi deneyin.
1300 hız. Sharkoon Pure Steel kasa sahibiyim. Ya ben voltajı 950 yapıp kartı sınadım, program ile sınadığım zaman ısı en fazla 67 dereceyi bulmuştu. Ne hikmetse oyunlara girince 144W güç çekip 86 dereceyi görüyor.
Kasan nedir? Ekran kartının fanlarını temizlemeyi deneyin. Garantisi bitti ise macunu değiştirin.

Garantisi var ise garantiye gönderin.
Şu karantina döneminde ekran kartını garantiye göndermek tüm işlerime mani olur ne yazık ki.
Kasa ne alemde? Fan dizilimi, RPM ayarları, işlemci fanının durumu ve sıcaklığı, hava girişlerini hali vb. ben önü kapalı kasada 60 derecede oynuyorum, kartın soğutmasından bağımsız olarak bunlar da önemli.
3 fan altta, bir tane egzoz. İşlemci 70 derecelerde falan geziyor, R5 3500X.

Geri
Yukarı