ASUS ROG STRIX RX 570 sistem FPS düşüşü

noyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım oyunlarda çok FPS düşmesi yiyor acaba mining mi yapılıyor? Nereden bakabilirim?
Ekran kartım: ASUS ROG STRIX RX 570 OC 8 GB
75-80 dereceye kadar ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirttiğiniz sıcaklık değerleri yüksek olsa da eğer 84-85 derecelere ulaşmıyor ise sıcaklığa bağlı FPS düşüşü olmayabilir zira eğer 83-84 derecelere ulaşırsa kart otomatik olarak Frekans Mhz değerini 85 dereceyi geçmesin diye düşüreceği için FPS düşüşü olabilir. Eğer virüsten şüpheleniyorsanız virüs taraması yapabilirsiniz.

Belirttiğiniz sıcaklık değerleri yüksek olsa da eğer 84-85 derecelere ulaşmıyor ise sıcaklığa bağlı FPS düşüşü olmayabilir zira eğer 83-84 derecelere ulaşırsa kart otomatik olarak frekans MHz değerini 85 dereceyi geçmesin diye düşüreceği için FPS düşüşü olabilir. Eğer virüsten şüpheleniyorsanız virüs taraması yapabilirsiniz.

Hangi tür programalarla tarayabilirim kapersky la taradım hiçbir sonuç çıkmadı, bir de Windows Defender'la taradım hiçbir şey taramadı sizin önerdiğiniz programlar var mı?

Hangi tür programalarla tarayabilirim kapersky la taradım hiçbir sonuç çıkmadı, bir de Windows Defender'la taradım hiçbir şey taramadı sizin önerdiğiniz programlar var mı?
Forum içerisinde virüs programları ile ilgili benden daha çok bilgili insanlar olduğu için onların cevaplaması daha doğru olur. Virüs programı tavsiyesi için isterseniz yeni bir konu açabilirsiniz. Fakat iki virüs programı ile de tarama yapıp bir şey çıkmadıysa sorun belki farklı bir şeyden dolayı meydana geliyor olabilir. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını oyun içerisinde tekrardan gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartı için sürücü değişikliğini de deneyebilirsiniz.

Forum içerisinde virüs programları ile ilgili benden daha çok bilgili insanlar olduğu için onların cevaplaması daha doğru olur. Virüs programı tavsiyesi için isterseniz yeni bir konu açabilirsiniz. Fakat iki virüs programı ile de tarama yapıp bir şey çıkmadıysa sorun belki farklı bir şeyden dolayı meydana geliyor olabilir. Ekran kartı ve işlemci sıcaklığını oyun içerisinde tekrardan gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartı için sürücü değişikliğini de deneyebilirsiniz.

Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı