ASUS ROG STRIX SCAR III aşırı ısınma

Keskorian

Kilopat
Daha fazla  
Henüz şubat ayında almış olduğum ASUS ROG STRIX SCAR III model Gaming dizüstü bilgisayarım aşırı ısınıyor. İlk zamanlarda normal yükte 40-45 derece arasında değişirken şimdi normal yükte 50-53 arasında değişiyor. Oyun gibi ağır yüke girdiğinde de 75-90 dereceye kadar çıkıyor. Bu değerler belki normal olabilir ama ağır yükte, yükü hafifletmek için anlık olarak (yaklaşık 1 dakika kadar) performans kaybı oluşuyor. Normalde 40-60 FPS arasında değişen değerler bir anda 10-20 FPS' ye kadar düşüyor. Sorun nerede olabilir? Nasıl çözülür bu sorun?
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Özellikler:
NVIDIA GeForce GTX 1650 4 GB.
i5 9300H 2.40 GHz.
8 GB DDR4 2666 MHz RAM

Not:
Tüm sürücüleri son sürümlerine güncelledim.

Son düzenleme:
Henüz şubat ayında almış olduğum ASUS ROG STRIX SCAR III model Gaming dizüstü bilgisayarım aşırı ısınıyor. İlk zamanlarda normal yükte 40-45 derece arasında değişirken şimdi normal yükte 50-53 arasında değişiyor. Oyun gibi ağır yüke girdiğinde de 75-90 dereceye kadar çıkıyor. Bu değerler belki normal olabilir ama ağır yükte, yükü hafifletmek için anlık olarak (yaklaşık 1 dakika kadar) performans kaybı oluşuyor. Normalde 40-60 FPS arasında değişen değerler bir anda 10-20 FPS' ye kadar düşüyor. Sorun nerede olabilir? Nasıl çözülür bu sorun?
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Özellikler:
NVIDIA GeForce GTX 1650 6 GB.
i5 9300H 2.40 GHz.
8 GB DDR4 2666 MHz RAM

Not:
Tüm sürücüleri son sürümlerine güncelledim.
Havanın ısınmasından dolayı olabilir.

Sıcaklıklarda anormallik göremiyorum. Zaten şuan piyasada olan laptopların %95'i için 95 derece normal gibi bir şey.
Zaten sıcaklık testlerini incelerseniz bu tür bilgisayarların, ne kadar ısındıklarını göreceksiniz.

Geri
Yukarı