Çözüldü ASUS ROG STRIX Scope RX RED Multimedia tuşları nasıl kullanılıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UmutMelihAkyol

Megapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
TECHNOPAT-TWO WIN
GPU: ASUS Radeon RX 6750 XT DUAL OC 12GB
RAM: CORSAIR 16GB Vengeance RGB PRO SL Siyah 3200MHz CL16 DDR4
CPU: Intel Core i5 12400F 4.40GHz
Anakart: ASUS PRIME H610M-A 3200MHz mATX
SSD: Kingston 1TB SKC3000S Gen4x4 NVMe M.2
SSD 2: Samsung 970 Evo Gen3x4 NVMe M.2
1700485655923.png

ASUS ROG Strix Scope RX RED Klavye bugün elime ulaştı, sorum şu, bu multimedia tuşları tek başına bastığımda müziği kısıyor, sesi aç kapa yapıyor fakat tarayıcıda sayfayı yenileme gibi işlevleri yapmak için illa FN + F5 tuşuna basmam gerekiyor. Direkt F5'e bastığımda sayfayı yenileyecek, istediğim zaman tekrar tek tuşla ses aç kapa yapmam için bir kısayol tuşu var mı bu klavye de? Yoksa illa FN + kısayolunu yenileme için kullanmak mı zorundayım?

Dosya Ekleri

• 1700486050097.png
    1700486050097.png
    656,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
FN+FN Lock olacak. Home tuşunun etrafındaki bir tuşta FN lock yazıyor. FN basılı tutarak ona basın düzelecek. :)
FN+FN Lock olacak. Home tuşunun etrafındaki bir tuşta FN lock yazıyor. FN basılı tutarak ona basın düzelecek. :)
Nasıl gözden kaçırdım bilmiyorum ama evet FN Lock tuşu varmış :D İns tuşunda tanımlı. FN + FN Lock yaptığımda son sorum olan F ışığı yanıyor. Cevabınızla 2 soruma da çözüm buldum teşekkür ederim.

Hocam aynı klavyeden bendede var bende bulamadım f5 den 12ye kadar olan tuşlara fn tuşuna basarak kullanabiliyorum oyunlarda bazen can sıkıcı oluyor
@Ludovico2x dediği gibi yaparsan sorunun çözülüyor. :D

1700486898684.png

Hocam aynı klavyeden bende de var bende bulamadım F5'ten 12ye kadar olan tuşlara FN tuşuna basarak kullanabiliyorum oyunlarda bazen can sıkıcı oluyor

FN+insert tuşu ile FN lock kilidini kullanın düzelecek, az önce konu sahibinin 2 sorunu birden çözüldü.

Nasıl gözden kaçırdım bilmiyorum ama evet FN Lock tuşu varmış :D İns tuşunda tanımlı. FN + FN Lock yaptığımda son sorum olan F ışığı yanıyor. Cevabınızla 2 soruma da çözüm buldum teşekkür ederim.

@Ludovico2x dediği gibi yaparsan sorunun çözülüyor. :D

Eki Görüntüle 2023470

Rica ederim, ne demek.

Hocam Allah razı olsun ya zaten teknoloji özürlüyüm ara ara helak olduk deli etti beni habire fn basmak bu f ışığı yanmaya başladı kırmızı o normal mi klavyede Hocam saygilar

Hocam Allah razı olsun ya zaten teknoloji özürlüyüm ara ara helak olduk deli etti beni habire fn basmak bu f ışığı yanmaya başladı kırmızı o normal mi klavyede Hocam saygilar
F ışığı yanıyorsa F5'i yenileme vs. modda olduğu, yanmıyorsa multimedia tuşları olarak kullandığın anlamına geliyor.

F ışığı yanıyorsa F5'i yenileme vs. modda olduğu, yanmıyorsa multimedia tuşları olarak kullandığın anlamına geliyor.
Tamamdır hocam çok teşekkürler klavyeyi ilk aldığımda bozuk sandım f5 basıyorum yenileniyor meğersem bu fn yede basmak lazımmış ama kurtuldum şu fn den

Arkadaşlar klavyeye elimle makro ayarladım FN + ALT makro ayarlama tuşuyla. U bastığımda F1 basmış gibi algılıyor ve yardım menüsü açılıyor. Capslock açılıyor bir de. Bu makroyu nasıl sıfırlayacağım? Acilinden yardım gerekiyor.

Arkadaşlar klavyeye elimle makro ayarladım FN + ALT makro ayarlama tuşuyla. U bastığımda F1 basmış gibi algılıyor ve yardım menüsü açılıyor. Capslock açılıyor bir de. Bu makroyu nasıl sıfırlayacağım? Acilinden yardım gerekiyor.
Armory Crate indir ordan ayarla.

Ben de bugün aldım ancak pişman oldum. Makro konusunda tamamen sınıfta kalmış Asus. geri iade edeceğim

Geri
Yukarı