ASUS ROG STRIX Scope RX Red Switch Ses Düzeyi Nasıl?

murty0

Hectopat
Arkadaşlar 2000 TL bandında en çok önerilen klavye buydu, satın aldım, benim önceliğim sessiz olması fakat bazı kişiler optik Switch olduğu için normal rede göre daha sesli olur dediler, bu doğru mudur? Kullananlar varsa yorum yapabilir mi? Bariz ses farkı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2000 TL bandında en çok önerilen klavye buydu, satın aldım, benim önceliğim sessiz olması fakat bazı kişiler optik Switch olduğu için normal rede göre daha sesli olur dediler, bu doğru mudur? Kullananlar varsa yorum yapabilir mi? Bariz ses farkı olur mu?
O kadar farketmez fakat çok sessiz istiyorsanız NX Snow gibi switchleri öneririm.

Clicky olmayan linear switchlerde çıkan sesin neredeyse tamamı tuşa basınca keycap'in switch'i tutan alt kısma vurmasından geliyor. Yani mavi switch gibi bir switch almadıktan sonra geriye klavyenin malzeme kalitesi kalıyor. Klavye piri değilim ama bu olay böyle. Klavyenin malzemesi iyiyse, klavyenin içi boş değilse, tak tak tak diye AK-47 sesi çıkmıyor. Dandik switchlerde ise, kullandıkça çabuk eskiyor ve switchin yay sesi duyulmaya başlıyor ama bu da tak tak tak sesinden duyulmaz, yavaşça basınca duyuluyor. Mekanik klavyede hararetli bir şekilde yazı yazıyorsanız, tık tık tık tık tık sesi her zaman olacak.

Neyse aldık bakalım bu fiyatta en çok önerilen buydu, gelince göreceğiz artık.

Klavye geldi, çok beğendim, sesi rahatsız etmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı