ASUS ROG STRIX vs HP Omen kasa kalitesi

NTIFY

Hectopat
Laptop alacağım ancak daha iyi özellikli HP ve biraz daha kötü özellikli ASUS arasında kaldım kasa kalitesi olarak hangi marka üstündür?
Hangisi metal hangisi kauçuk cevaplayabilirseniz sevinirim.

Kesinlikle ROG. Ben kullanıyorum. Kasasının çok güzel bir hissiyatı var ve çok sağlam hissettiriyor. Ama özellik olarak da yazarsanız daha iyi önerilerde bulunabiliriz.

HP Omen 144 Hz, GTX 2060 32 GB RAM ve 10. nesil i7 içeriyor. ASUS ROG 120 Hz, 2060, 16 GB RAM ve 9. nesil i7'ye sahip.
Sistem linklerini de eklersen iyi olur. Hangi ROG hangi Omen nereden bilelim 😀

Linkler bunlar ancak site arapça translate vasıtasıyla çevirebilirsiniz :D.

Son düzenleme:
HP Omen 144 Hz, GTX 2060 32 GB RAM ve 10. nesil i7 içeriyor. ASUS ROG 120 Hz, 2060, 16 GB RAM ve 9. nesil i7'ye sahip.

ASUS al kesinlikle pişman olmayacaksın 6 aydır kullanıyorum tık yok alacağın moddelle aynı kullandığım notebook tek eksisi bu modelde klavye Full RGB yerine tek renk geçişler ve modları var yani 7 farklı renk olmuyor klavyede onun haricinde piyasada alcağın en iyi laptop diyebilirim rakipsiz.

Şimdi 32 GB RAM render yapmayacaksanız son derece gereksiz. Hz olayına gelirsek çok bir etkisi olacağını sanmıyorum öyle ciddi e-sporcu seviyesinde oynamıyorsan. Benim tercihim tabi ki de ASUS'tan yana. Ben de kullanıyorum dediğim gibi. Bilgisayar buz damı gibi çalışıyor. 0 ısınma. Ben kesinlikle ASUS alırdım. Pişman olmazsınız.

2020 Omen'lerin alt kapak plastik, klavye üstü ve ekran kısımları metal diye biliyorum. 2020 ROG STRIX'ler konusunda bilgim yok ama ASUS üst seviye cihazlarına kötü kasa kullanmamıştır.

Ne yazdığını çok okuyamıyorum ama bu MSI GE65 attığınız iki laptoptan daha iyi gibi duruyor. Attıklarınız 2019 Omen ve 2019 Strix, ikisi de çok iyi değildi. GE65'in malzeme kalitesi ve soğutması daha üstün.

Son düzenleme:
Ne yazdığını çok okuyamıyorum ama bu MSI GE65 attığınız iki laptoptan daha iyi gibi duruyor. Attıklarınız 2019 Omen ve 2019 STRIX, ikisi de çok iyi değildi. GE65'in malzeme kalitesi ve soğutması daha üstün.

Öneriniz için teşekkürler ancak bu model 15 inç ben 17 inçlik bir model arıyorum o yüzden değerlendirmedim onu.

Öneriniz için teşekkürler ancak bu model 15 inç ben 17 inçlik bir model arıyorum o yüzden değerlendirmedim onu.
İşiniz zor o zaman, 17 inch olunca seçenekler bayağı sınırlanıyor. Şahsen Asus'un kullandığı 120Hz panele güvenmem, büyük ihtimal düşük sRGB yüksek tepkimeli sürelidir. Omen de donanım olarak fena değil fakat eski kasayı kullanıyor, hiç önerilmedi bunlar. Tek iş gören GP75 var o da donanımına göre biraz pahalı gibi. Alabileceğiniz başka site yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı