ASUS ROG STRIX XG249CM alınır mı?

Bütçe
6.500-7500

CHILLSOULFLY

Hectopat
Yer
Gallifrey
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar'dan 6869TL'ye aldım. 60 Hz monitörden geçtiğim için normal olarak deneyimlerim güzel ve tatlı bir monitör. Ghosting durumu od seviye 3'te yok. Ölü piksel ve ışık sızması testlerini yaptım bir sıkıntı yok. 270 Hz boostlamak için DP kablosu gerekiyor kutunun içeriğinden çıkmıyor o yüzden satın aldım.
Boost'lu şekilde 1 haftadır kullanıyorum ilk kullanımda flickering oluyordu sonradan DP kablosunu çıkarıp taktığımda sorun ortadan kalktı ama müşteri hizmetleriyle görüştüğümde durumun normal olduğunu söylediler sorun yaşarsanız servise yönlendirebilirsiniz ilgileniriz dendi.
240 Hz kullanımda şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Onun dışında G-Sync uyumlu. Daha önce bu tarz monitörler kullanmadığım için ne gibi farklar var ayırt edemiyorum açıkçası yine de elimden geldiğince açıklamaya çalıştım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-23 at 12.08.50.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-23 at 12.08.50.jpeg
    188,6 KB · Görüntüleme: 670
Flickering korkutmadı değil açıkçası. Bilgisayar açıkkenmi DP kablosunu çıkarıp takıyorsun. DP kablosunu hangi marka aldınız ve nereden. Bnde bugün almayı düşünüyorum.

Flickering korkutmadı değil açıkçası. Bilgisayar açıkkenmi DP kablosunu çıkarıp takıyorsun. DP kablosunu hangi marka aldınız ve nereden. Bnde bugün almayı düşünüyorum.

Pauge'nin 1.4'ünü aldım ileriye dönük belki lazım olur diye monitör zaten 1.2 destekliyor. Aynı markanın 1.2 kablosunu da alabilirsin biraz fiyat farkı oluyor. Bilgisayar açıkken kasaya bağlı olanı çıkarıp takmak daha kolayıma geldiği için onu çıkarıp taktım. Monitörü düğmesinden kapamadığın sürece tekrar çıkarıp takmana gerek kalmıyor.

DP kablosu varmış içinde. Gecikme düşükmü renkler falan tatmin ettimi sizi. Oyunlarda takılma falan yaşatıyor mu? Şu an mağazaya gidiyorum gerçekten yorumunuz benim için çok önemli.

DP kablosu varmış içinde. Gecikme düşükmü renkler falan tatmin ettimi sizi. Oyunlarda takılma falan yaşatıyor mu? Şu an mağazaya gidiyorum gerçekten yorumunuz benim için çok önemli.
ben memnunum dediğim gibi daha önce bu kalitede bir monitör kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum ama oyun oynarken memnun kalıyorum takılma olmuyo DP kablosu da Pauge 1.4 Display Port diye geçiyo altın kaplama veya Pauge 1.2 Display Port alabilirsiniz

Monitör aldım ghost ve ölü piksel cıkmadı.Gayet akıcı ama renk ayarlarını pek tutturamadım bide fast ıps nerden acıcam yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı