ASUS ROG vs HP Omen

CPU'lar aynı.
Ekran kartları, Omen 3060, ASUS 3050, Omen önde.
RAM Omen 8, ASUS 16, ASUS önde (Fakat RAM sonradan alınıp takılabilir).
Ekran çözünürlükleri aynı.
Yani görünüşe göre Omen ekran kartı avantajı ile önde duruyor. Tabi kaç Watt olduğuna da bakmak lazım ama Omen bence de daha iyi.

CPU'lar aynı.
Yani görünüşe göre Omen ekran kartı avantajı ile önde duruyor. Tabi kaç Watt olduğuna da bakmak lazım ama Omen bence de daha iyi.
Hocam bence bu fiyata watt değerleri de pek bir anlama gelmeyebilir. Asus'ta 75w sanırım ve 3050 zaten. Kesinlikle Omen açık ara önde.

CPU'lar aynı.
Hocam Cpu da sanırım 35w sınırlaması varmış Hp omen de bu da etkiler sanırım .Benim önceliğim oyundan daha çok yazılım ve programlama olacak. Bu beni etkilermi Hp alsam @DjKedi

R7 5800hs'lerde 35w oluyor diye biliyorum. Omen'inki R7 5800h ve ekran kartındaki gibi bir etkiye sahip değil zaten.
Tamam o zaman bu sıcaklık değerlerine bakarken gördüm onu da işlemci sıcaklıkları 95 görüyor max biraz yüksek geldi. Asus ta max 87-88 bu bilgisayara sıkıntı yapar mı yani büyük ihtimalle Hp yi alacağım. Isı ayarlanabilir mi?( oyunlarda ultra ayarlarda verdiği sıcaklık değerleri)

Tamam o zaman bu sıcaklık değerlerine bakarken gördüm onu da işlemci sıcaklıkları 95 görüyor max biraz yüksek geldi. Asus ta max 87-88 bu bilgisayara sıkıntı yapar mı yani büyük ihtimalle Hp yi alacağım. Isı ayarlanabilir mi?( oyunlarda ultra ayarlarda verdiği sıcaklık değerleri)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buraya mı baktınız?

Bu incelemede 95 derece sadece anlık olduğunu gördüm. Sıkıntı değil yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan Software + Thermals bölümüne gidip testlerdeki sıcaklıklara bakabilirsin. Jarrod güvenilirdir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı