ASUS ROG zephyrus G15 alınır mı?

Harici GPU seçildiğinde işlemciyle dahili gelen ekran kartını devre dışı bırakıyor. Optimus diye bir teknoloji var, ikisini beraber kullanıyor. AAA oyunlarda çok problem olmuyor ancak CS:GO, LoL gibi oyunlarda performans kaybına uğratıyor.

O performans kaybı çok yüksek FPS olduğu zaman oluşan darboğazdan kaynaklanıyor. Eğer E-Spor oyuncusu falan değilsen yani aldığın her bir FPS'nin önemi yoksa pek bir şey değiştirmiyor. FPS düştükçe darboğaz azalıyor ve fark minimuma iniyor ASUS'da bunu pek önemli görmemiş olacak ki MUX Switch eklememiş. Açıkcası bende alacağım laptopta bunu bir kıstas değeri olarak görmediğim için ASUS almayı planlıyorum.

O performans kaybı çok yüksek FPS olduğu zaman oluşan darboğazdan kaynaklanıyor. Eğer E-Spor oyuncusu falan değilsen yani aldığın her bir FPS'nin önemi yoksa pek bir şey değiştirmiyor. FPS düştükçe darboğaz azalıyor ve fark minimuma iniyor ASUS'da bunu pek önemli görmemiş olacak ki MUX Switch eklememiş. Açıkcası bende alacağım laptopta bunu bir kıstas değeri olarak görmediğim için ASUS almayı planlıyorum.
Hocam 22.1 alan bir arkadaş vardı forumda, 165hz ekranda 140lı fpslerde oynuyordu, bu yüzden iade etti 22.1'i. Competitive oyun amacı varsa mux olmayan bir laptop tercih edilmemeli. AAA oyunsa amaç pek farketmez.

Öğrenicez bakalım.
Gümrüğe takılma ihtimali kesin.
1614467744518.png

@gen2 hocam 1500$'ın altında olan ürünlere vergi ödenmiyormuş. Bir şekilde faturayı 1500 gösterip alamaz mıyız ki ya :D. Şaka bir yana MSI laptoplarını almayı düşünüyorum. Sizce alınır mı GE76 serisi? Yoksa ASUS veya Legion'ları bekleyeyim mi sizce?

Ekran anlamında MSI'lar ASUS'a göre daha iyi midir?

@gen2 hocam 1500$'ın altında olan ürünlere vergi ödenmiyormuş. Bir şekilde faturayı 1500 gösterip alamaz mıyız ki ya :D. Şaka bir yana MSI laptoplarını almayı düşünüyorum. Sizce alınır mı GE76 serisi? Yoksa ASUS veya Legion'ları bekleyeyim mi sizce?
Amazon farklı gösteriyor 1500 dolar altı ürünlere gümrük vergisi var gösteriyor, o bilgiyi nerden edindin? MSI Intel işlemci kullandığı için almayı düşünmüyorum.
Ekran anlamında MSI'lar ASUS'a göre daha iyi midir?
O hiç belli olmaz modelden modele değişir. Bu arada Asus'un ekranı çok kötü değil ancak 1800 dolara daha parlak bir ekran almak da hakkımız diye düşünüyorum.

@gen2 gümrük çalışanı arkadaşımdan edindim ama 1500$ altına da adam gibi laptop bulmak çok zor.

Tabii ki modelden modele değişir ama GE76 Raider ile G17 modeli arasında ki farkı çok anlayamadım. Açıkçası şu an kafam allak bullak oldu. Türkiye'den alayım diyorum 22 binin üstünde fiyat var. Yurtdışından getirteyim diyorum onda da vergi var, gidip sabredip yurtdışından alayım diyorum onda da ekran kartımı satamama durumu var. Açıkçası saçma sapan kaldım ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı