ASUS ROG Zephyrus G15 vs ROG STRIX G15

@The Mono yok hocam almadım.
Bilgisayar almam gerekiyordu şubatın başında, yeni modellerin de çıkması yakın olduğundan babamla konuşup yaza kadar kullanmalık bir bilgisayar alalım dedim. 3050 almış olmanın verdiği pişmanlık dışında bir problem yok ama onu da fiyatı için göz ardı ediyorum. 🙂

Ben ASUS kullanıyorum, öncelikle sorunsuz bir cihaz gelirse gayet iyi bir cihaz, bende kitlenme sorunları var ama bu aralar hiç olmuyor, olduğunda zaten video çekip servise göndereceğim. Performansı gayet tatmin edici, hiçbir oyunda performans sıkıntısı yaşamadım ama cihaz biraz fazla ısınıyor şu an boşta olduğu halde elimin altında çok hafif sıcaklık hissediyorum ama beni rahatsız etmiyor.

RDR2'de performans modunda 91 dereceleri görürken Turbo moda aldığımda 70 dereceye kadar düşüyor ki laptop soğutucusu falan yok, bence sıcaklık anlamında da gayet güzel, yine de bu laptopta daha iyi bir SSD kullanılabilirmiş, sürekli WD SN850 tarzı yüksek SSD'ler kullandığımdan mı bilmiyorum ama bunun SSD performansı beni pek memnun etmiyor, ben en kısa zamanda 2x16 bellek ve iyi bir SSD takmayı düşünüyorum.

Zaten çok detaylı bir incelemesi gelecek ama vaktim hiç olmuyor onu yapmaya.

Bu arada kitlenme sorunları sadece bana öznel değil, hatrı sayılır bir kişi yaşıyor bu sorunu, henüz bir çözümü de yok internette.
Hocam şimdiki sıcaklıklarınız ne durumda bir değişim oldu mu? Ben 3-4 ay ara vermek zorunda kalmıştım. Şimdi ise turboda bile 86 dereceleri görüyorum. Güncellemelerimi yaptım bu arada

Yeni konular

Geri
Yukarı