ASUS ROG zephyrus G15 alınır mı?

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, biliyorsunuz kararı yurtdışından alma yönünde vermiştim ama Newegg'te neredeyse yurt dışı fiyatında bir laptop buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Laptop'un GE76 ile farkları veya Scar serisi ile farkları var mıdır? 3070 performansında diğer modellere göre fark var mı varsa kaç TDP'lik çip var?
Genel olarak alınabilir bir model mi?

İhtimaller şöyle;
1) laptopu alırım ve sistemin bütün parçalarına satar orada da kullanırım. En son giderken de ortalama bir laptop alırım bizimkilere.
2) sistemi satarım ve bizimkilerin işini de görebilecek bir laptop alır (5k civarı), Eylül'e kadar GeForce Now ile idare edip oradan alırım.
3) sistemi satmam ve eylül'e kadar bekleyip eylül'de satarım. (ETH düşerse ekran kartımı 11.000'e satamam.)

Fikirleriniz çok önemli. Ona göre artık son kararı verip yoluma bakacağım. Şimdiden çok teşekkürler.
@WoLeRm @Turkish Kebab @MisakiTaro @mirsady @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith

Buradaki videoda fanların hava kanallarınının kapalı olduğunu ve bu yüzden ısındığını söylemişler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yenisi hakkında bir bilgim yok ancak ben almazdım.

80w-100w arasında geziyormuş GPU'sunun tdp değeri, dynamic boost var tabii bunun içinde. MUX yok diye biliyorum bu modelde, yanlış olabilirim ama kimse olduğundan bahsetmemiş. İçindeki 3070 daha az performanslı çalışır Scar, GE modellerine göre. Amaç AAA oyun ve renderse alınabilir diye düşünüyorum. Ne zaman alma konusunda yorum yapmayacağım, yarın ne olacağı belli değil.
Buradaki videoda fanların hava kanallarınının kapalı olduğunu ve bu yüzden ısındığını söylemişler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yenisi hakkında bir bilgim yok ancak ben almazdım.
Eski model bu hocam, yenilendi laptop.

Arkadaşlar selamlar, biliyorsunuz kararı yurtdışından alma yönünde vermiştim ama Newegg'te neredeyse yurt dışı fiyatında bir laptop buldum. Sizce ne yapmalıyım?
Laptop'un GE76 ile farkları veya Scar serisi ile farkları var mıdır? 3070 performansında diğer modellere göre fark var mı varsa kaç TDP'lik çip var?
Genel olarak alınabilir bir model mi?

İhtimaller şöyle;
1) laptopu alırım ve sistemin bütün parçalarına satar orada da kullanırım. En son giderken de ortalama bir laptop alırım bizimkilere.
2) sistemi satarım ve bizimkilerin işini de görebilecek bir laptop alır (5k civarı), Eylül'e kadar GeForce Now ile idare edip oradan alırım.
3) sistemi satmam ve eylül'e kadar bekleyip eylül'de satarım. (ETH düşerse ekran kartımı 11.000'e satamam.)

Fikirleriniz çok önemli. Ona göre artık son kararı verip yoluma bakacağım. Şimdiden çok teşekkürler.
@WoLeRm @Turkish Kebab @MisakiTaro @mirsady @Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith
Eski modellerinde ısınma sorunu vardı. İncelemeler çıktıktan sonra alınabilir. Hayırlı olsun hocam bu arada :) GE 76 ile farkları için ise soğutması diyebiliriz. Ama bence ucuz bir laptop alıp yurtdışından vergi indirimiyle krallar gibi alın. @Ek01000

Son düzenleme:
Eski modellerinde ısınma sorunu vardı. İncelemeler çıktıktan sonra alınabilir. Hayırlı olsun hocam bu arada :)
Çıktı aslında birkaç tane inceleme. Bu kanala göre stres testinde 91 dereceyi geçmemiş, başarılı duruyor. Bu kanal biraz fazla övüyor gibi ancak.

@Turkish Kebab bir türlü karar veremedim ki hayırlı olsun bana :D. Ya bence ben G17 ve SCAR serisi bekleyeyim. Hiç Zephyrus ile falan uğraşmayım. Baktım ROG serisi fiyat anlamında yurtdışına göre çok pahalı, o zamanda gidince alırım. Nasıl olsa gül gibi RTX 3060 Ti'm var.

Stoklara girince fiyat ne olacak acaba?

Yurt dışında 1799 dolardan satılıyor diye biliyorum, kur oynak olduğu için kesin bir şey söylemek zor.

@Turkish Kebab bir türlü karar veremedim ki hayırlı olsun bana :D. Ya bence ben G17 ve SCAR serisi bekleyeyim. Hiç Zephyrus ile falan uğraşmayım. Baktım ROG serisi fiyat anlamında yurtdışına göre çok pahalı, o zamanda gidince alırım. Nasıl olsa gül gibi RTX 3060 Ti'm var.

Hocam şu an ben de aynı durumdayım. Sanırım GE76 alacağım. Çünkü ASUS'un MSI'dan bir farkı yok ve Müşteri Hizmetleri berbat.

Hocam şu an ben de aynı durumdayım. Sanırım GE76 alacağım. Çünkü ASUS'un MSI'dan bir farkı yok ve müşteri hizmetleri berbat.
Hocam GE76 fiyatlarını az çok görmüşsünüzdür. Ne oldu öyle ya? 20 bine alınıyordu şimdi 25.000'lere kadar çıktı. Bu fiyatlarla Türkiye'den almam imkansıza yakın.

Hocam GE76 fiyatlarını az çok görmüşsünüzdür. Ne oldu öyle ya? 20 bine alınıyordu şimdi 25.000'lere kadar çıktı. Bu fiyatlarla Türkiye'den almam imkansıza yakın.

Evet beklediğim an geldi işte. İlk başta da fiyatı öyleydi düşer öyle kalır diye düşünüyordum. O zaman Tulpara yöneleceğiz veya GP76 RTX 3060 alacağız.

Geri
Yukarı