ASUS RT AX82U kurulumu

Çok sağ olun hocam bir soru daha sorabilir miyim:
Türk Telekom benim modemime 4 tane profil yüklemiş.
İnternet.
IPTV.
VoIP.
Management(yanlış yazmış olabilirim)
Hocam benim bu tüm profilleri yüklemem gerekir mi?

Sağ olun hocam teşekkürler.

Modeminizde olan profillerde INTERNET yazana gelin, orada VLANID yazar onu yerelağ/IPTV kısmından manuel seçerek internet kısmına girin ve internet gelsin zamanında çok uğraştım bulabilmek için türkçe kaynaklar yok(İngilizce de yok özellikle VLANID konusunda). Bu kadar.

Son düzenleme:
1605250629082.png

@Levoo Hocam böyle görmüş olduğunuz gibi VLAN ID yazıyor sizce bu veriler yeterli gelecek midir IPTV kurulumu için ?
Bu arada bahsi geçen IPTV Tivibudur.
Hocam bu da internet profilidir.
Modeminizde olan profillerde INTERNET yazana gelin, orada VLANID yazar onu yerelağ/IPTV kısmından manuel seçerek internet kısmına girin ve internet gelsin zamanında çok uğraştım bulabilmek için türkçe kaynaklar yok(İngilizce de yok özellikle VLANID konusunda). Bu kadar.
Tam olarak demeye çalıştığınız şeyi modemimde bulamadım ama VLAN ID'yi buldum hocam attım zaten görebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    29,3 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
@erengore
iptvşeysi.png
Benim bahsettiğim şey AX82U internet kurulumu içindi sizde 35 yazıyormuş. Bu şekilde internet yazan yere 35 yazmanız yeterli olur, IPTV kullanmıyorum ben fakat herhalde burada olan lan 3 veya 4 portlarından birine takıp 55 yazdığınızda gelecektir diye de düşünüyorum.

@erengore Eki Görüntüle 735792 Benim bahsettiğim şey AX82U internet kurulumu içindi sizde 35 yazıyormuş. Bu şekilde internet yazan yere 35 yazmanız yeterli olur, IPTV kullanmıyorum ben fakat herhalde burada olan lan 3 veya 4 portlarından birine takıp 55 yazdığınızda gelecektir diye de düşünüyorum.
Çok sağolun hocam gelince cihaz bir bakacağım bir durum olursa buraya yazarım. Teşekkürler hocam.
Arkadaşlar IPTV bağlamaya çalıştım dediğiniz gibi VID'ye 55 dedim. Normalde çalışması lazımdı ancak çalıştıramadım. Üstüne üstlük modem sapıttı. Kendini yeniden başlattı 2 defa. Beklenmedik yeniden başlamalardı bunlar. Ne yapmalıyım. Türk Telekomu arasam gelir yaparlar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı