ASUS RTX 2060 vs Galax 2060 Super

Arkadaşlar herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum. Her cümlenizi, kelimenizi sonuna kadar okudum.

ROG kalitesinin bilincinde bir kullanıcıyım, hatta şu an anakart olarak ASUS ROG STRIX modelini kullanmaktayım. Anakart ile daha uyumlu olsun diye ASUS almak istiyorum fakat, NVIDIA dahilinde ASUS ROG ekran kartlarından piyasa fiyatları dışında hiçbir problemim yok. Şüphesiz harikalar. Fakat bu konumda ASUS RTX2060 almak yerine kafama daha iyi bir fikir olarak 3, 5 milyarın üstüne 500TL daha koyup farklı bir markanın 2060 Super modelini almak yatıyor. Bir yandan ASUS RTX2060'ın OC scanner ile gelebileceği performans noktasını düşünmüyor değilim. Bir yerde dursun.

Sizlerin atmış olduğu 2 modelde gayet hoşuma gitti. İkisi de 3 fanlı modeller.
Eğer 3 fanlı olsun diyorsak, Galax 2060 Super 3 fanlı ekran kartı da çok güzel duruyor.

Son karar olarak hala hiçbir şekilde karar verememekteyim. Kararsızlığımı bağışlayın. Bence evet bazı kartlar vardır çok iyi performans verir ama sıcaklık değeri çok yükselir ya da sessiz çalışmaz. ASUS'un bu konuda bir numara olduğunun farkındayım. Galax'ın sıcaklık değerlerinin de bazı yerlerde 65-69 arası olduğunu görmekteyim, okumaktayım. Gigabyte Aorus modeli tasarımı çok şık. Şöyle tekrardan bir bakmak gerekiyor sanırım en doğru kararı vermek için. Ayrıca 3000 serisinin çıkış tarihi, fiyat aralıkları ne durumda olacak? Bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim. Acele etmeyebilirim eğer 3000 serisi yakın bir tarihte sunulacaksa. Sevgiler.

Sadece şunu söyleyeceğim. 20FPS az olsun nasıl olsa ortalama 100FPS alıyor RTX 2060 diyorsanız ROG STRIX, 20FPS 20FPS'dir diyorsanız aourus veya Galax alın. Ben sizin yerinizde olsaydım ROG STRIX'i tercih ederdim. Bende de sizde olan bir durum var bende böyle set halinde ve tek bir yerden ışıkları kontrol etme hastalığı var. 20FPS farkı için gönlümden geçmeyeni almazdım.

Ayrıca 3000 serisinin çıkış tarihi, fiyat aralıkları ne durumda olacak? Bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim. Acele etmeyebilirim eğer 3000 serisi yakın bir tarihte sunulacaksa. Sevgiler.

Yani daha tam olarak belli değil hiçbir şey. Ama çok kalmadı yayımlanmamasına. En geç şubatta yayımlanmış olur diye tahmin ediyorum. Fakat eğer PC niz varsa beklemenizi tavsiye ederim. Ama RTX2060S ile denk gelen performanslı bir ekran kartı 2060S'den pahalı olabilir. Piyasanın durgunlaşmasıyla alakalı bir tahminim yok ama 3000 serisi çıktıktan sonra 2000 serisi ucuzlar ben 3000 çıktığında alayım 2060'ı demeyin sakın. Ne olacağı belli olmuyor piyasanın.

@Cristabol Brown Dediklerinize bende katılıyorum piyasaya güven olmuyor. Sanırım 3000 serisini bekleyemem bana yeni bir teknoloji olsada 2060s yada 2070 le aynı performansı sunacaktır 3000ler yada maks 5-10fps oynayacaktır belki arada, zaten ülkemize pahalı fiyatla girer, vergi işi nasıl olur bilmiyorum ama. Asus bildiğim bir marka ama nedense içimden bir ses Galax'a bir kez olsun güven diyor 3 fanlı modeline sıcak bakıyorum ama ilk önceliğim Asus Rog 2070 zorlamaya çalışacağım bütçem ile. Asus Rog 2070 bu ikisinden iyidir diye düşünüyorum tabii ki.

@Cristabol Brown dediklerinize bende katılıyorum piyasaya güven olmuyor. Sanırım 3000 serisini bekleyemem bana yeni bir teknoloji olsa da 2060S ya da 2070 le aynı performansı sunacaktır 3000'ler ya da maks 5-10FPS oynayacaktır belki arada, zaten ülkemize pahalı fiyatla girer, vergi işi nasıl olur bilmiyorum ama. ASUS bildiğim bir marka ama nedense içimden bir ses Galax'a bir kez olsun güven diyor 3 fanlı modeline sıcak bakıyorum ama ilk önceliğim ASUS ROG 2070 zorlamaya çalışacağım bütçem ile. ASUS ROG 2070 bu ikisinden iyidir diye düşünüyorum tabii ki.

İkisinden de iyi. Ben de yakın zamanda bütçem sebebiyle Sapphire Pulse 5700XT aldım. O zaman çok fazla araştırma yaptım ve 2060S modeli için GALAX'ın soğutması testler ve kullanıcı yorumları açısından çok olumlu olduğunu gördüm. Demem o ki eğer bütçeniz bu iki kart arasındaysa kesinlikle GALAX'a bir şans vermelisiniz.

İkisinden de iyi. Ben de yakın zamanda bütçem sebebiyle Sapphire Pulse 5700XT aldım. O zaman çok fazla araştırma yaptım ve 2060S modeli için GALAX'ın soğutması testler ve kullanıcı yorumları açısından çok olumlu olduğunu gördüm. Demem o ki eğer bütçeniz bu iki kart arasındaysa kesinlikle GALAX'a bir şans vermelisiniz.

Kesinlikle Galax benimde hoşuma gitti. Genel olarak her şey olumlu. Yorumunuzu dikkate alacağım teşekkür ediyorum. :')

Kesinlikle Galax benimde hoşuma gitti. Genel olarak her şey olumlu. Yorumunuzu dikkate alacağım teşekkür ediyorum. :')

Benim bile gözüm kaldı o 2060superde kendi kartımı satıyorum onu almak için ilgilenen yazabilir :)

Benim bile gözüm kaldı o 2060superde kendi kartımı satıyorum onu almak için ilgilenen yazabilir :)

Eğer ig kullanıyorsanız atakan bayat yazarak bana istek yollar mısınız. Muhabbet ederiz.

Geri
Yukarı