Çözüldü ASUS RX 570 ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Limon16

Decapat
Merhaba, 2 sene önce topladığım sistemim mevcut. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını değiştirdim. İşlemcide düşüş gördüm ama ekran kartı daha çok ısınmaya başladı, anlamadım. 77-78'de gezinirken şu an 85-86 derecelerde sizce ne yapmalıyım kullandığım termal macun MX-4 kalitesiz bir şey değil bir türlü sıcaklığın neden yükseldiğini bulamıyorum. Kasanın hava akışında bir sorun yok.

Çözüm
Merhaba, 2 sene önce topladığım sistemim mevcut. İşlemci ve ekran kartının termal macunlarını değiştirdim. İşlemcide düşüş gördüm ama ekran kartı daha çok ısınmaya başladı, anlamadım. 77-78'de gezinirken şu an 85-86 derecelerde sizce ne yapmalıyım kullandığım termal macun MX-4 kalitesiz bir şey değil bir türlü sıcaklığın neden yükseldiğini bulamıyorum. Kasanın hava akışında bir sorun yok.

Aynı işlemi bende ekran kartı ve işlemciye uyguladım. İşlemcimin sıcaklığı düştü ekran kartım eskisinden daha çok ısınmaya başladı. Termal macununu bakır boruların ve VRAM'de yürdüğüm için fazla geldi. Tekrardan sadece 1 tarafına yürdüm. Sorunum devam etti. Hemen onu satıp MSI GTX 1660 Super Gaming X aldım. Kafam rahat. :)
Hava akışı iyi olmayabilir evet. Dediğim gibi miktarı biliyorum ilk defa değiştirmiyorum güzel kontrol ettim oturdu mu sıkı mı diye ama çözemiyorum. Isı problemi olan bir kartı satamam ki doğru bir şey olmaz.

Hava akışı iyi olmayabilir evet. Dediğim gibi miktarı biliyorum ilk defa değiştirmiyorum güzel kontrol ettim oturdu mu sıkı mı diye ama çözemiyorum. Isı problemi olan bir kartı satamam ki doğru bir şey olmaz.

Şöyle bir şey kasanda önde 3 tane fanın yok benim gibi büyük ihtimal. Oda güneşi gören bir yerde. Sattığım kişi arkadaşım ve kasasının hava sürkilazyonu çok iyi onda en fazla 70 görüyor.

Önde 3 adet fanı var bir de egzoz fan var güneş çok görmüyor garantiye götürsem anlayacaklar tek çarem satmak o zaman sorunu neden kaynaklı bilmiyorum.

Dediğim gibi aynısı başıma geldi. Satmakla buldum çareyi bence AMD'nin çıkartığı en kötü kart ASUS ROG STRIX RX570.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı