ASUS RX 580 8 GB Wattman hatası

legolas126

Centipat
Daha fazla  
ASUS RX 580 ekran kartı.
8 GB Kingston HyperX 2666MHz RAM.
i5 9400F işlemci.
Philips 221v monitör.
600 watt güç kaynağım var.
Ekranım 1 anda resimdeki şekle bürünüyor oyunlarda olmuyor genellikle video izlerken ileri veya geri alınca oluyor ardından kapanıyor ama bu aralar ilk defa gördüğüm mavi ekran hatası da almaya başladım bunu hemen arkasından şu ana kadar birçok yöntem denedim ama çözüm bulamadım herhangi bir çözüm bulursanız denemek için buradayım.

Dosya Ekleri

• a70f52b0-cf7a-4c4c-aed6-c82795adc95f.jpg
    a70f52b0-cf7a-4c4c-aed6-c82795adc95f.jpg
    195,9 KB · Görüntüleme: 37
  • WhatsApp Image 2023-03-01 at 11.39.22.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-01 at 11.39.22.jpeg
    272,2 KB · Görüntüleme: 34
  • resim_2023-03-05_161917862.png
    resim_2023-03-05_161917862.png
    43,9 KB · Görüntüleme: 40
1-) Bu videodaki sürücü güncelleştirme ayarlarını kapatma ayarlarını uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2-) DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsünü kaldırın. Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi (DDU ayarlarından şu ayarı açın.)

1678023000187.png

3-) AMD'nin sitesinden RX 580 WHQL Driver'ını tekrardan kur.

1-) bu videodaki sürücü güncelleştirme ayarlarını kapatma ayarlarını uygulayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2-) DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücüsünü kaldırın. Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi (DDU ayarlarından şu ayarı açın.)

Eki Görüntüle 1690919

3-) AMD'nin sitesinden RX 580 WHQL Driver'ını tekrardan kur.

Yaptım dediğin her şeyi bakalım nasıl sonuçlanacak birkaç video izleyip deneyeceğim çökme yaşancak mı diye.

Son düzenleme:
Vallahi bayağı denedim çökme olan yerleri yapay bir şekilde tekrardan canlandırmaya çalıştım ve şaşılacak bir şekilde testi geçti şu anlık bir sıkıntı yok, çok teşekkür ederim yine bir sıkıntı olursa buralarda ol lütfen ;)

Rica ederim ne demek her zaman. Elimden geldiğince burada olmayı denerim lakin aynı sorunun tekrarlanması sonucunda bende işe yaramamasına rağmen başka insanlarda yarayan bir çözüm var onun dışında yapılacak bir şey yok. O da olmazsa üzgünüm ki sorun yazılımsal değil donanımsal kaynaklı. O yüzden umarım böyle bir sorun yoktur. Bunu da kontrol etme amaçlı acaba MSAA kapalı olacak şekilde FurMark da yarım saatlik test edebilir misiniz? Bakalım tekrardan aynı sorunla karşılaşacak mısınız?

Rica ederim ne demek her zaman. Elimden geldiğince burada olmayı denerim lakin aynı sorunun tekrarlanması sonucunda bende işe yaramamasına rağmen başka insanlarda yarayan bir çözüm var onun dışında yapılacak bir şey yok. O da olmazsa üzgünüm ki sorun yazılımsal değil donanımsal kaynaklı. O yüzden umarım böyle bir sorun yoktur. Bunu da kontrol etme amaçlı acaba MSAA kapalı olacak şekilde FurMark da yarım saatlik test edebilir misiniz? Bakalım tekrardan aynı sorunla karşılaşacak mısınız?

Şu kahverengi temaya sahip göze benzeyen bir test yaptım sıkıntı olmadı umarım olmaz tekrardan teşekkür ederim.

Rica ederim iyi kullanımlar dilerim.

Bunu söylemek istemezdim ama dün akşam yine aynı hatayı aldım ve sürekli video izlerken oluyor canlı ders, YouTube, dısneyplus, Prime Video, gibi uygulamalarda bu renkli ekran hatasını alıyorum anlamıyorum God of War ful + fulde oynarken bır şey olmuyor kasa 90 derece oluyor yine de kapanmıyor ama yukarıdakı uygulamalarda hep boyle oluyor. YouTube ıcın tarayıcı fark etmiyor bir de.

Bunu söylemek istemezdim ama dün akşam yine aynı hatayı aldım ve sürekli video izlerken oluyor canlı ders, YouTube, dısneyplus, Prime Video, gibi uygulamalarda bu renkli ekran hatasını alıyorum anlamıyorum God of War ful + fulde oynarken bır şey olmuyor kasa 90 derece oluyor yine de kapanmıyor ama yukarıdakı uygulamalarda hep boyle oluyor. YouTube ıcın tarayıcı fark etmiyor bir de.

Kullandığınız tarayıcıdan ve Edge'den "Donanımsal Hızlandırma" ayarını kapatıp tekrar deneyin.

Geri
Yukarı