ASUS servis rezaleti

PeluşPenguen

Hectopat
Yer
Артём
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi(1.Sınıf)
Geçen hafta ASUS Radeon RX 5500 XT 4 GB Dual EVO ekran kartımın fanında tuhaf bir cızırtı vardı, sadece fanı yüzde yüze çektiğimde sıkıntı çıkarıyordu. Ama ileride belki fanda daha ciddi sorun çıkartır diye endişelendiğimden ASUS'la iletişime geçerek yetkili servise yolladım. Yetkili servise ulaşan ürünün internetten servis durumunu sorgulamada ne göreyim bir gün sonra onarım tamamlandı yazıyordu, benim hemen içime galiba ürünle hiç ilgilenemediler diye kurt düştü ve düşündüğüm oldu. ASUS yetkili servisi ürünün fanları garanti dışı kaldığını benchmark ve görüntü testlerinde hiçbir sorunu yoktur diye evime ürünü geri yolladı. Halbuki sorun sadece fanlardaydı. Performansında ya da sıcaklık sorunu yoktu. Ama bence en kötüsü ürünümün arkasındaki garanti etiketi vida iziyle gömülmüş, arkası açılmış olmalı. ASUS'u yetkili servisine iletişime geçsem bunu ASUS'la konuşmam gerektiğini söyledi ve ASUS'a geçen cumartesi ticket attım ama hiçbir cevap alamadım.

Ülkede son zamanlarda zaten her şey kötüleşirken ASUS gibi bir markanın garanti servisinin de nasibini almış olması üzdü açıkçası. Bu durumda zaten doğru düzgün servis alamadıktan sonra ASUS'u kullanmamın ne anlamı var? Belki sizin için servis desteği olmaması çok ciddi bir sorun değildir. Ama Avrupa'daki verilen hizmetle buradaki hizmeti bir görmüyorum. Bugün buraya yazmamın sebebi en güvendiğiniz markalarda bile sorun yaşayabileceğini söylememdi. Bundan sonra ne yapmam gerek bilmiyorum. Kartın herhangi bir problemi şu anlık yok, arkası açılmış evet ama macun sürülmese sıcaklığı yüksek olurdu. Ya da belki sadece garanti etiketine zarar vermek istemişti olabilir. Eğer onarım gerçekten yapıldıysa kağıtta neden onarımın yapıldığı yazmıyor? Bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-12-22 saat 19.11.51_0efc25d0.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-22 saat 19.11.51_0efc25d0.jpg
    184,1 KB · Görüntüleme: 45
Yeni olan bir şey değil bu, 2020 yılında bende ASUS'un servisinden çok çektim, ASUS'un bile haberi yok onların servisi olduğundan o derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servispoint'tir kesin. MSI markasına da bu firma bakıyordu. Kesinlikle Servispointle ilgili bir durum. O kadar kötüler ki, yaptıkları hiçbir işten memnun kalan yok. Müşteri hizmetleri varla yok arasında, kurumsal iletişimden uzak. Yaptıkları iş berbat. ASUS ve MSI gibi firmaların sahada denetimleri olmadığından böyle firmalar at koşturuyor işte. Kesinlikle şikayet edin, tüketici hakem heyetine başvurun. Fanlar garanti dışı diye bir şey yok, para verip satın aldığınız ürünün tamamından sorumlular. Öyle aksesuar ya da eklenti vs. diye kaçamazlar.

ServisPoint'tir kesin. MSI markasına da bu firma bakıyordu. Kesinlikle ServisPoint'le ilgili bir durum. O kadar kötüler ki, yaptıkları hiçbir işten memnun kalan yok. Müşteri hizmetleri varla yok arasında, kurumsal iletişimden uzak. Yaptıkları iş berbat. ASUS ve MSI gibi firmaların sahada denetimleri olmadığından böyle firmalar at koşturuyor işte. Kesinlikle şikayet edin, tüketici hakem heyetine başvurun. Fanlar garanti dışı diye bir şey yok, para verip satın aldığınız ürünün tamamından sorumlular. Öyle aksesuar ya da eklenti vs. diye kaçamazlar.

Evet, ServisPoint'ti ürünümün garantisi 17 Aralıkta bitiyordu bu yüzden bende 12 Aralık gibi ürünü garantiye yollamıştım. Maalesef şu an garantisi bitti. Ben sadece ürünüme yapılan işlemi öğrenmek istiyordum. Arka vidadaki garanti etiketi zarar görüp tamir cidden yapıldı mı yoksa sadece macun mu değiştirdiler? ASUS'a tekrar ticket yolladım umarım bu sefer cevap verirler.

Evet, ServisPoint'ti ürünümün garantisi 17 Aralıkta bitiyordu bu yüzden bende 12 Aralık gibi ürünü garantiye yollamıştım. Maalesef şu an garantisi bitti. Ben sadece ürünüme yapılan işlemi öğrenmek istiyordum. Arka vidadaki garanti etiketi zarar görüp tamir cidden yapıldı mı yoksa sadece macun mu değiştirdiler? ASUS'a tekrar ticket yolladım umarım bu sefer cevap verirler.
Garantim bitti diye de üzülmeyin. Garanti süresi içerisinde teslim ettiğiniz ürünü garanti dışı diye geri yolladıkları için hakem heyeti sizi haklı bulacaktır. Garanti süresi içinde bilinçli olarak sizi hakkınızdan mahrum bırakıyorlar. Hakkınızı ararsanız alırsınız. Uğraşmak istemeyebilirsiniz, sizin tercihiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı