ASUS servisi Coil Whine değişimi yapar mı?

sekect

Kilopat
16.02.2019 tarihinde Vatan Bilgisayar'dan ekran kartı aldım ve CW sorunu var kartta. 1 hafta sonra servise yolladım. Duyulmayacak bir ses değil. Oyuna girdiğim an kart ötüyor. Fakat internette ASUS servisiyle ilgili çok kötü yorumlar gördüm. Hiç ilgilenmiyorlarmış. Birde sorun CW olunca hiç güvenemedim. Eğer gerekli işlemi yapmazlarsa THH'ye mi başvurmam gerek? Kartı 1saat kullandıysam kullanmışımdır o da test amaçlı. Direk olarak değişim hakkım yok mu?

Yanlış hatırlamıyorsam 15 gün içinde iade veya değişim yapıyorlardı ki sizinkinin süresi dolmuş. Keşke önceden konu açsaymışsınız. Ve evet ASUS CW olan kartlarını sorun yok deyip geri gönderiyor. THH'ye başvurursanız sonucu kesin değil ve uzun sürer. Eğer elinde kalırsa o tür ekran kartlarını satın alan miningciler var onlara satabilirsin bence.

Merhaba, internetten aldıysanız 14 gün olarak iade veya değişim hakkınız bulunur. Eğer internetten aldıysanız bu hakkı koşulsuz sağlamak zorundalar. Lakin internetten almadıysanız ve servis sorun yok der ise ve sorununuz devam ediyorsa Tüketici Hakem Heyet'ine başvurabilirsiniz. Hakkınız ise şu; ilk 6 ay içerisinde arızalınan ürün ayıplı mal sayılır. Bu hakkınızı dile getirerek başvurabilirsiniz.
Ayrıca ürün (hafta içi ve cumartesi günü dahil, pazar günü dahil değil) olmak üzere 20 günü doldurmuşssa da hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartımda CW vardı ve Asus değişimi kabul etti.Şuan aldığım kartda gene CW var ve tekrar göndericem. Sende vakit kaybetmeden direk gönder kabul etmeseler bile denemiş olursun.

Merhaba, internetten aldıysanız 14 gün olarak iade veya değişim hakkınız bulunur. Eğer internetten aldıysanız bu hakkı koşulsuz sağlamak zorundalar. Lakin internetten almadıysanız ve servis sorun yok der ise ve sorununuz devam ediyorsa Tüketici Hakem Heyet'ine başvurabilirsiniz. Hakkınız ise şu; İlk 6 a içerisinde arızalınan ürün ayıplı mal sayılır. Bu hakkınızı dile getirerek başvurabilirsiniz.
Ayrıca ürün (hafta içi ve cumartesi günü dahil, pazar günü dahil değil) olmak üzere 20 günü doldurmuşssa da hakem hetine başvurabilirsiniz.
Ürünü mağazadan almıştım. Vatanbilgisayar daki arkadaş Doa belgesi kapsamında değişim isteniyor gibi bir şey yazmış.
Kartımda CW vardı ve Asus değişimi kabul etti.Şuan aldığım kartda gene CW var ve tekrar göndericem. Sende vakit kaybetmeden direk gönder kabul etmeseler bile denemiş olursun.

Kartı göndereli 1 hafta oldu dostum. Yetkili servis kontrolünde yazıyor. Bu hafta içi kesinleşeceğini düşünüyorum.

Ürünü mağazadan almıştım. Vatanbilgisayar daki arkadaş Doa belgesi kapsamında değişim isteniyor gibi bir şey yazmış.

Kartı göndereli 1 hafta oldu dostum. Yetkili servis kontrolünde yazıyor. Bu hafta içi kesinleşeceğini düşünüyorum.
Direk Asus müşteri hizmetlerini ara ordan öğrenirsin Vatan çok geç güncelliyor.

Direk Asus müşteri hizmetlerini ara ordan öğrenirsin Vatan çok geç güncelliyor.
Yarın arayacağım inşallah olumlu sonuç alırım.
ASUS'un sitesinden durum sorguladım ve onarım durumunda şu yazıyor; Ürününüz için iade süreci başlatılmıştır. Fakat ben iade istemedim. Vatanbilgisayar'dan aldığım onarım belgesinde de değişim isteniyor diye yazıyor.

Son düzenleme:
Yarın arayacağım inşallah olumlu sonuç alırım.
ASUS'un sitesinden durum sorguladım ve onarım durumunda şu yazıyor; Ürününüz için iade süreci başlatılmıştır. Fakat ben iade istemedim. Vatanbilgisayar'dan aldığım onarım belgesinde de değişim isteniyor diye yazıyor.
Mesajınızı görmemişim, kusuruma bakmayın. İade veya değişim verilmişse ikisinden birisini seçebilirsiniz. Seçimlik hakları kısmında da belirtiliyor zaten. Bunu ne servis, ne de satın aldığınız yer karar verir. Kararı siz verirsiniz. Eğer iade ederlerse kabul etmeyin ve Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. Sosyal üzerinde rehber var hatta. Sonuç alacağınıza inanıyorum.

İade esprisi şu orda, bu cihaz kullanılamaz durumda, biz size iade için belge yolluyoruz, firmadan aynı ürünü ücretsiz olarak alabilir ve ya iade alabilirsiniz demek. Daha önce laptop iade ettim, iade alıp daha üst modelini aldım.
Bak yine konu hortlatanın altına yazdık yeni konu sanıp iyi mi. 😂

İade esprisi şu orda, bu cihaz kullanılamaz durumda, biz size iade için belge yolluyoruz, firmadan aynı ürünü ücretsiz olarak alabilir ve ya iade alabilirsiniz demek. Daha önce laptop iade ettim, iade alıp daha üst modelini aldım.
Bak yine konu hortlatanın altına yazdık yeni konu sanıp iyi mi. 😂
Geçen hafta bilgisayarı açamadım bütün herşeyi söküp tekrar taktım ekran kartını takınca çalışmıyordu bende cuma günü garantiye gönderdim ups Kargo ile. Asus’dan mesaj geldi pazartesi günü onarıma başlanmıştır diye. Bugün tekrar sitesinden onarımı takip edeyim dedim şöyle bi yazı yazıyor. “Ürününüz için iade süreci başlatılmıştır” Yani benim anlamadığım ürün tamir edildimi yoksa sizin dediğiniz gibi yenisinimi gönderecekler acaba? Ürünü alalı 1.5 yıl oldu asus rx560 4gb evo modeli. Saat 18:00 kadar çalışıyorlarmış ulaşamadım müşteri hizmetlerine.

Geri
Yukarı