ASUS Sonicmaster laptop açılınca BIOS'a giriyor

Hackking07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar & Elektronik
Arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum fakat sorunu bulamadım daha doğrusu çözemedim.
Laptop yere düşmüş üzerinde Win 8 bulunmakta düşmeden dolayı hdd zarar görmüş. Cihazı açtım ve HDD'yi değiştirdim. Sağlam bir HDD taktım fakat hdd taksamda takmasamda direktman biosa giriyor ve kaydet çık desem de tekrar BIOS'a giriyor bir türlü çıkmıyor. Kendi HDD'sini taktığımda ise dosya eksikliğinden Win 8 i açmıyor. Kendi HDD'sini başka bir PC'ye takınca da görmüyor. BIOS'da bir kaç değişiklik yaptığım halde olmuyor.
Konuyu yanlış yere açtığımı düşünüyorum. Fakat Win 8 konusu da geçtiği için buraya açtım. Yanlış açtıysam da kusura bakmayın.

.
asdaf.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki nasıl yapabilirim? yeni sistemlerden pek fazla anlamıyorum. Win 7 kurup başka PC'de HDD'ye takmayı düşündüm fakat HDD'yi takınca veya hiç takmayınca BIOS'tan çıksam da geri giriyor geçmiyor bir türlü cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Problemi çözdüm arkadaşlar. Biosda göze çarpmayan ufak bir ayarın değişmesiyle düzeldi.
Arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum fakat sorunu bulamadım daha doğrusu çözemedim.
Laptop yere düşmüş üzerinde Win 8 bulunmakta düşmeden dolayı hdd zarar görmüş. Cihazı açtım ve HDD'yi değiştirdim. Sağlam bir HDD taktım fakat hdd taksamda takmasamda direktman biosa giriyor ve kaydet çık desem de tekrar BIOS'a giriyor bir türlü çıkmıyor. Kendi HDD'sini taktığımda ise dosya eksikliğinden Win 8 i açmıyor. Kendi HDD'sini başka bir PC'ye takınca da görmüyor. BIOS'da bir kaç değişiklik yaptığım halde olmuyor.
Konuyu yanlış yere açtığımı düşünüyorum. Fakat Win 8 konusu da geçtiği için buraya açtım. Yanlış açtıysam da kusura bakmayın.

.Eki Görüntüle 13833

Aynı problemi yaşadım. Çözüm bulduğuna değinmişsin. Bu konuda yardımcı olur musun?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı