Asus Strix GTX 750 Ti, Pegatron 2AB6 Anakarta Uyar Mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Batuhan Budak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yarın hayırlısıyla yeni ekran kartı olarak Asus Strix Gtx 750 Ti alacağım. Ama aklıma birkaç soru takıldı. Bu ekran kartı anakartımla uyumlu mudur? Birde ekran kartını takarsam anakartın üzerindeki öbür şeylere çarpar onlar engeller gibi göründü gözüme.

Yardımınızı bekliyorum.
  • Pegatron Corparatıon 2AB6
Anakartın PCI-E slotunun olduğu kısmın fotoğrafını da koydum. Üst taraftaki portlar, yan taraftaki kondansatörler GTX 750 Ti ye engel olur mu?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Ekran kart.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir acaba? GTX 750 Ti'yi kaldıramayacak bir işlemciniz var ise gereksiz olur. Ekran kartından tam performans alamayabilirsiniz.

işlemciniz nedir acaba GTX 750 ti yı kaldıramayacak bi işlemciniz var ise gereksiz olur ekran kartından tam performans alamayabilirsiniz
İ5 2400 işlemcim var.

Evet, sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Yalnız yandaki kabloları biraz düzenlemeniz gerekebilir.
Yarın hayırlısıyla kasayıda temizleyeceğim kablolarıda düzenlerim o sırada.

Evet, sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz. Yalnız yandaki kabloları biraz düzenlemeniz gerekebilir.
Merhaba,
Bugün kartı aldım ve eski sürücüleri Display Driver Uninstaller'la sildim. Sonra kartı taktım ekran gelmedi, arkadan bip bip diye sesler geldi aralıklarla. Sonra en sonda 3 tane arka arkaya bip geldi. Monitörde HP logosu vardı, oda gitti. Lütfen yardımcı olun, moralim çok bozuldu. @Recep Baltaş @MF @samet67671

Merhaba,
Bugün kartı aldım ve eski sürücüleri Display Driver Uninstaller'la sildim. Sonra kartı taktım ekran gelmedi, arkadan bip bip diye sesler geldi aralıklarla. Sonra en sonda 3 tane arka arkaya bip geldi. Monitörde HP logosu vardı, oda gitti. Lütfen yardımcı olun, moralim çok bozuldu. @Recep Baltaş @MF @samet67671
Ekran kartının güç bağlantılarını doğru şekilde yaptın mı? Kartın oturduğuna ve sabitlendiğinden emin misin? Hemen telaş yapma, kaç kısa ve uzun bip verdiğini söyler misin?

Ekran kartının güç bağlantılarını doğru şekilde yaptın mı? Kartın oturduğuna ve sabitlendiğinden emin misin? Hemen telaş yapma, kaç kısa ve uzun bip verdiğini söyler misin?
Ekran kartında güç bağlantısı yok. Gücü anakarttan çekiyor, biraz araştırdım sorun büyük ihtimalle anakartın eski olmasından kaynaklı BIOS güncellersem sorun çözülürmüş. Ancak Pegatron kartlarda bios güncellemesi gelmemekte. Bugün bilgisayarı da alıp Vatan Bilgisayara gideceğim orada uygun bir ekran kartı bulmaya çalışacağız. Anakartın son güncellemesi 2011 de gelmiş.

BIOS güncellemesi ile sorunun çözülebilir fakat H61 çipset çok eski bir çipset değil. Bundan önceki nesil olan 3000 serisinin çipseti.

BIOS güncellemesi ile sorunun çözülebilir fakat H61 çipset çok eski bir çipset değil. Bundan önceki nesil olan 3000 serisinin çipseti.
Vatan bilgisayara gittim bugün. Bilgisayarımla uyumsuz olduğunu söylediler. Şu anda ellerinde uyumlu ekran kartı yokmuş. Bende geri iade ettim. Bu arada yanlış bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı