ASUS TUF 1660 Super mining ayarları

doctormeister

Hectopat
Herkese merhaba öncelikle ben mining yapmak istiyorum ve biraz denedim. Power limit 56, temp limit 65, Core clock -502, Memory clock -502, fan Speed 50 yaptım ve 31mh/s kazım yapıyor ve sıcaklık kasanın camını çıkarınca 57 derece camı takınca 59 60 dereceye kadar çıkıyor. Günde 10-12 saat kazım yapacağım ve ekran kartına zarar gelmesini istemiyorum. Bu sıcaklığı 50 derecelere düşüremez miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada ekran kartım Hynix.
Not: Bu arada 84W harcıyor bu da sanki bir tık fazla gibi geldi.

Herkese merhaba öncelikle ben mining yapmak istiyorum ve biraz denedim. Power limit 56, temp limit 65, Core clock -502, Memory clock -502, fan Speed 50 yaptım ve 31mh/s kazım yapıyor ve sıcaklık kasanın camını çıkarınca 57 derece camı takınca 59 60 dereceye kadar çıkıyor. Günde 10-12 saat kazım yapacağım ve ekran kartına zarar gelmesini istemiyorum. Bu sıcaklığı 50 derecelere düşüremez miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada ekran kartım Hynix.
Not: Bu arada 84W harcıyor bu da sanki bir tık fazla gibi geldi.
Aynı ayarı yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum. Sıcaklık gayet iyi endişe etmeyin. Güç konusu da iyi, ben 75-80 arası alıyorum.

Aynı ayarı yaklaşık 6-7 aydır kullanıyorum. Sıcaklık gayet iyi endişe etmeyin. Güç konusu da iyi, ben 75-80 arası alıyorum.

Hocam bu Hynix modellerde var bu ısınma sıkıntısı galiba. Diğer arkadaşlar 50 derecelerde 77 watt kullanıyor biz 57 58 derecede kullanıyoruz. Bu sıcaklığı biraz daha düşüremez miyim?

Hocam bu Hynix modellerde var bu ısınma sıkıntısı galiba. Diğer arkadaşlar 50 derecelerde 77 watt kullanıyor biz 57 58 derecede kullanıyoruz. Bu sıcaklığı biraz daha düşüremez miyim?
Bende Hynix de var Micron da Samsung da. Sıralama yapacak olursam 1. Samsung 2. Hynix. Micron'u bir türlü sevemedim. Sıcaklığı düşürmek için ortamda ciddi bir hava akışı olması gerekiyor. 65 Dereceler biraz sıkıntılıdır sadece, kartlarım şuan 48 ile 58 derece arasında gidip geliyor, en serin çalışanlar Hynix biri 48 diğer 51 derecede.

Ekleme: Fanı 65'de kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bende Hynix de var Micron da Samsung. Sıralama yapacak olursam 1. Samsung 2. Hynix. Micron'u bir türlü sevemedim. Sıcaklığı düşürmek için ortamda ciddi bir hava akışı olması gerekiyor. 65 dereceler biraz sıkıntılıdır sadece, kartlarım şu an 48 ile 58 derece arasında gidip geliyor, en serin çalışanlar Hynix biri 48 diğer 51 derecede.

Hocam ayarlarınızı verebilir misiniz? Ben bir türlü 50 derecelere indiremedim. Yani PC'nin bulunduğu odada soğuk cam açık çoğu zaman. Fakat anca kasanın camını açınca 57 dereceye iniyor.

Ekran kartınızın soğutmasına göre iyi bir soğutması olmayan bir modelse ve kasada kullanıyorsanız sıcaklıklar normal gibi. Fan hızını eğer odada yapıyorsanız sizi rahatsız etmeyecek en fazla olana çekin. Ben Micron MSI Gtx 1660 Ti ile önünde ekstra fan varken 75w, 47 derece gpu, 60,5 derece hotspot, 31,1mh kazıyorum. -502 core, 1020 memory, power limit 58, fan otomatik olarak 47 derecede tutacak şekilde çalışıyor şu anda fan hızı %53.

Hocam ayarlarınızı verebilir misiniz? Ben bir türlü 50 derecelere indiremedim. Yani PC'nin bulunduğu odada soğuk cam açık çoğu zaman. Fakat anca kasanın camını açınca 57 dereceye iniyor.
Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

Kasada ister istemez ısınıyor hocam o kadar dert etmeyin, kazım yapan kart açıkta olmalı. Buyrun ayarlarım. CC ayarına dokunmuyorum çünkü hiç bir faydasını görmüyorum kartlarımda.

Eki Görüntüle 1242278
Kasada ister istemez ısınıyor hocam o kadar dert etmeyin, kazım yapan kart açıkta olmalı. Buyurun ayarlarım. CC ayarına dokunmuyorum çünkü hiçbir faydasını görmüyorum kartlarımda.

Teşekkür ediyorum hocam. Son durum bu şekilde. Kasa camı açık bu durumda. Bir sorun olmaz değil mi?

Dosya Ekleri

• sonyer.png
    sonyer.png
    478,7 KB · Görüntüleme: 61
Teşekkür ediyorum hocam. Son durum bu şekilde. Kasa camı açık bu durumda. Bir sorun olmaz değil mi?
Yok kasa camı açık olması sorun yaratmaz, ben de öyle kullanıyorum. Kasanın etrafına dökülecek şeyler koymayın yeterli. Son tavsiyem de T-rex miner kullanmanız. Kazım yapan ekran kartından görüntü aldığınız için kazım hızınız biraz düşecektir bunu da unutmayın. Boşta kaldığı zaman geri düzelir. Dalgalanma görürseniz sebep bundan dolayıdır.

Yok kasa camı açık olması sorun yaratmaz, ben de öyle kullanıyorum. Kasanın etrafına dökülecek şeyler koymayın yeterli. Son tavsiyem de T-Rex Miner kullanmanız. Kazım yapan ekran kartından görüntü aldığınız için kazım hızınız biraz düşecektir bunu da unutmayın. Boşta kaldığı zaman geri düzelir. Dalgalanma görürseniz sebep bundan dolayıdır.

Teşekkür ediyorum deneyeceğim.

Geri
Yukarı