ASUS TUF 1660 Super montajı nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan knyd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 3B

knyd

Hectopat
Yer
Soul Society
Arkadaşlar görüntü ile yolladım bana ne yapıcağımı söylerseniz bugün kuracağım bilgisayarı. 🙂
Bu forumda uzun zamandır tanıdığım ve çok iyi kalpli @Motionless IN White ı buraya bırakıyorum bana çok yardımcı olmuştu önceden. IMG_20201014_192652.jpgIMG_20201014_192702.jpgIMG_20201014_192731.jpgIMG_20201014_192744.jpg

Hocam yazarak anlatmak zor olur. Youtube'a ekran kartı nasıl takılır yazarsanız çıkacaktır 😁
Teşekkürler.
Hocam yazarak anlatmak zor olur. Youtube'a ekran kartı nasıl takılır yazarsanız çıkacaktır 😁
Sorumun bir sebebi de takılmamış çok fazla pcie kablosu vardı ilk bilgisayarım olduğundan fazla mı, eksik mi vs. Bilmiyorum.

Teşekkürler.

Sorumun bir sebebi de takılmamış çok fazla pcie kablosu vardı ilk bilgisayarım olduğundan fazla mı, eksik mi vs. Bilmiyorum.
Eğer sipariş ettiyseniz hazır pc'lerde ekran kartı takılı olmadan gelir. Ekran kartınız 8 pinse 8 pin olan kabloyu takarsınız. PCI kablolarının eksik olacağını zannetmiyorum.

Bütün pinleri doldurmanız lazım. Toplam 8 pini var diye biliyorum. 4+4 takacaksınız heralde.
Onu biliyorum eğer takılmamış başka bir şey vs. varsa diye o zaman ekran kartını slotuna koyup 6pinli PCI-e kablosunu takıyorum doğru mudur?
Evet. 6 pin var ise 6+2 pin.

1602693526688.png

Bu korumayı çıkartmak ile başlayın.

Anakartın ekran kartı yuvasının hemen sağında bir çentik olacak, onu sağa doğru ittirip açın.
1602693593102.png

Sonrasında bu deliğe güzel bir şekilde oturtup her iki tarafından bastırıp takın, ses çıkacağı için bunu anlayabilirsiniz.

Daha sonrasında fotoğrafını atmış olduğunuz güç kablosunu bu yere takın.
1602693713667.png

Zaten takması çok basit, sonrasında yapmanız gereken bir şey yok.

Ha birde kasanıza vida ile tutturmayı unutmayın, sonra ağırlıktan dolayı eğildi sanırsınız :D

Bilgisayarı başlatıp güncel sürücüyü indirin ve kartınızın keyfini çıkarın :)

PCIE slotuna takıyorsun kartı ve güç pinlerini bağlıyorsun şahsen takmazsan yüke girmediği sürece sıkıntı yaratmaz. Bu kadar basit işlemi anlatamamakta ne bileyim.

Geri
Yukarı