ASUS TUF A15 4060 alınır mı?

fatihesin

Zeptopat
Daha fazla  
Neden hocam? Çok mu ısınıyor?
Çok ısınıyor diye bir şey yok. Bütün oyuncu laptopların ısınır. Arkadaşın dediği gibi hava yalıtımı iyi olan bir laptop standı hava sirkülasyonunu sağlayarak laptopun daha serin ve kararlı çalışmasını sağlar. Bunun yanında 6 aylık termal macun ve fan temizliğini unutmayalım.

Ayrıca bu laptopta 27.000 TL'ye kadar indirimlerle düşüyor. Aceleniz yoksa biraz daha indirim beklenebilir veya başka laptoplar için.

Çok ısınıyor diye bir şey yok. Bütün oyuncu laptopların ısınır. Arkadaşın dediği gibi hava yalıtımı iyi olan bir laptop standı hava sirkülasyonunu sağlayarak laptopun daha serin ve kararlı çalışmasını sağlar. Bunun yanında 6 aylık termal macun ve fan temizliğini unutmayalım.

Ayrıca bu laptopta 27.000 TL'ye kadar indirimlerle düşüyor. Aceleniz yoksa biraz daha indirim beklenebilir veya başka laptoplar için.

Casper Excalibur almıstım 3-4 gün önce soğutma durumu çok iyi ama cihaz aşırı ısınıyor. Boştayken sürekli fan açıyor. Kütüphaneye gitsem rahatsız etme durumu var. İade etmeli miyim sizce? Alttaki cihazdan bahsediyorum. 32 GB olan versiyonu var bende.

Casper Excalibur almıstım 3-4 gün önce soğutma durumu çok iyi ama cihaz aşırı ısınıyor. Boştayken sürekli fan açıyor. Kütüphaneye gitsem rahatsız etme durumu var. İade etmeli miyim sizce? Alttaki cihazdan bahsediyorum. 32 GB olan versiyonu var bende.
TUF A15'te çok serin çalışan bir cihaz değil, fakat normal kullanımda veya sessiz moda alınca sizin yaşadığınız gibi yüksek ısı veya fan sesi söz konusu değil.

Aslında ofis modunda çok sesli değil ama yine de boştayken bile az da olsa fan açıyor sürekli yani. Ne yapayım iade etmeli miyim?
Fan sesine takılıp takılmama tamamen size bağlı aslında. Performans olarak aralarında çok fark olduğunu zannetmiyorum.
Asus;
-Wi-Fi kartında sıkıntı yaşayanlar var.
-IPS Glow'dan dolayı iade eden arkadaşlar var.
-İşlemci çok serin değil, Turbo Boost kapatılmazsa fanlar çok yüksek hıza çıkıp soğutmayı sağlıyor
-Malzeme kalitesi iyi, premium hissiyatı var.
-Fanlar günlük kullanımda 0 RPM'de çalışabiliyor.
Genel olarka durum bu açıkcası. Ben Wi-Fi kartını değiştirdim (Hiç sorun yaşamayıp değiştirmeyen de var) ve Turbo Boost kapattım, 32GB Ram ve 2TB ssd eklemesi ile kullanıyorum. Sorunsuz bir deneyim elde edebildim. Bu yazdıklarımı kendi bilgisayarın ile karşılaştırıp kararı vermen doğrusu olacaktır.

Fan sesine takılıp takılmama tamamen size bağlı aslında. Performans olarak aralarında çok fark olduğunu zannetmiyorum.
Asus;
-Wi-Fi kartında sıkıntı yaşayanlar var.
-IPS Glow'dan dolayı iade eden arkadaşlar var.
-İşlemci çok serin değil, Turbo Boost kapatılmazsa fanlar çok yüksek hıza çıkıp soğutmayı sağlıyor
-Malzeme kalitesi iyi, premium hissiyatı var.
-Fanlar günlük kullanımda 0 RPM'de çalışabiliyor.
Genel olarka durum bu açıkcası. Ben Wi-Fi kartını değiştirdim (Hiç sorun yaşamayıp değiştirmeyen de var) ve Turbo Boost kapattım, 32GB Ram ve 2TB ssd eklemesi ile kullanıyorum. Sorunsuz bir deneyim elde edebildim. Bu yazdıklarımı kendi bilgisayarın ile karşılaştırıp kararı vermen doğrusu olacaktır.

Merhaba;

Sizin dün başka bir konuda yazdıkalrınızı yaptım. "Turbo Boost" kapattım hatta ekran kartını da apu ya aldım şuan sessiz modda kullanımda 40 - 45 dereceler de geziyor. dün 10 saatten fazla nette gezdim "video izledim müzik dinledim " Bu şekilde gayet yeterli. Sürekli oyun oynayan birisi değilim. Bu fiyat bandında bu şekilde kullanımda bundan daha iyi bataryası gidecek bir bilgisayar var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı